«شما» سرانجام شبکه رسمی گردشگری می‌شود؟

در شرایطی که تلاش‌ها در دولت گذشته برای تبدیل رسمی شبکه‌ی شما به شبکه گردشگری به نتیجه‌ای نرسید، می‌توان انتظار داشت تا در دولت جدید، بار دیگر این تعریف به شبکه شما بازگردد. 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید عزت‌الله ضرغامی در سال 91 چندین بار از سوی خبرنگاران با پرسشی درخصوص تبدیل شبکه شما به شبکه گردشگری مواجه شد که هر بار عملی شدن این اقدام را به نتیجه مذاکرات با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و توافق با معاون رییس جمهور در این حوزه موکول دانست.

مسعود احمدی افزادی - مدیر شبکه شما - نیز در این باره گفته بود: ما تنها منتظر تفاهم رؤسای دو سازمان هستیم تا در صورت امکان و توافق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و معاونت استان‌ها فعالیت‌های شبکه گردشگری را آغاز کنیم.

حتی در مقطعی خبر «راه‌اندازی شبکه گردشگری از عید فطر» از سوی مسؤولان دو سازمان اعلام شد، اما در نهایت این خبر به تحقق نپیوست تا شبکه‌ی شما همچنان شبکه‌ی پخش‌کننده‌ی تولیدات منتخب مراکز استان‌ها باقی بماند.

ابوالفتحی - مشاور رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - در آن زمان درباره‌ی آخرین جزییات راه‌اندازی شبکه‌ی گردشگری اظهار کرده بود، با توجه به تأکید رییس‌جمهور در مراسم افتتاح شبکه‌های «پویانمایی» و «ورزش» بر لزوم راه‌اندازی شبکه‌ی گردشگری، مطمئن هستیم که مراحل نهایی شدن راه‌اندازی این شبکه به زودی طی می‌شود.

و البته مسؤولان شبکه‌ی «شما» هم در مقاطعی با افزایش تولید و پخش برنامه‌هایی با موضوع گردشگری و معرفی ایران و همچنین به کار بردن شعار «شبکه گردشگری شبکه شما» در سایت خود تلاش کردند به این تعریف نزدیک شوند اما با گذشت زمانی طولانی از موعد این قول و قرارها، این شبکه طبق روال گذشته به کار خود ادامه داد و به پخش برنامه‌های معمولش بازگشت.

هر چند شبکه شما این روزها با برداشتن تعریف شبکه گردشگری از روی سایت خود و تبدیل آن به «شبکه شما، شبکه مردم ایران» سعی دارد به تعریفی که در بدو امر برای این شبکه در نظر گرفته شده بود - یعنی پخش برنامه‌های منتخب استانی - بار دیگر نزدیک شود اما به روی کار آمدن دولت جدید و حضور محمد علی نجفی در مقام رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، این احتمال را بار دیگر زنده کرد که در صورت به توافق رسیدن مسؤولان دو سازمان در جلسات مشترک پیش‌رو، تلویزیون ایران سرانجام به طور رسمی دارای شبکه‌ی گردشگری شود.

/ 0 نظر / 13 بازدید