80 درصد ایرانی‌ها به تلویزیون دیجیتال دسترسی دارند

معاون توسعه و فناوری صداوسیما اعلام کرد، خوشبختانه با فناوری‌های ارتباط زمینی، در حال حاضر 80 درصد جمعیت ایران تحت پوشش سیستم دیجیتالی قرار دارند.

دکتر علی عسگری خودکفایی فنی در سازمان صدا و سیما را با وجود تحریم‌های ظالمانه، مناسب ارزیابی کرد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، معاون توسعه و فناوری صداوسیما در شورای عالی روابط عمومی سازمان گفت: پیشرفت‌های علمی و فناوری سازمان صداوسیما در مراحل دشوار گذر از سیستم آنالوگ به دیجیتال به شکلی جهادی امکان پذیر شد.

معاون توسعه و فناوری صداوسیما به توطئه استکبار در قطع شبکه‌های برون مرزی سازمان صداوسیما از روی ماهواره‌ها اشاره و تاکید کرد، امروز در ایمنی سیگنال‌رسانی به موفقت های چشمگیری دست یافته ایم.

وی گفت: با تلاش مهندسان و متخصصان رسانه ملی تاکنون توانسته‌ایم 130 ایستگاه پرقدرت سیگنال‌رسانی زمینی در مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ نصب کنیم و این اتفاق یک حماسه بزرگ در صداوسیما بود.

علی‌عسگری همچنین با تاکید بر این نکته که دشمن امروز صداوسیما را بخوبی رصد می‌کند گفت: خوشبختانه با تمامی دسیسه‌ها و ترفندهای دشمنان ما برای قطع کردن صداوتصویر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تاکنون به هیچ‌وجه قطعی صداوتصویر نداشته ایم و در حال حاضر 32 شبکه تلویزیونی استانی ما و شبکه‌های ملی 24 ساعته برنامه پخش می‌کنند که این نشان‌دهنده عظمت رسانه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

معاون توسعه و فناوری ضرغامی با اعلام این خبر که حرکت رسانه ملی به سمت شبکه‌های تعاملی و اجتماعی است اظهار امیدواری کرد که در آینده شبکه‌های تلویزیونی تعاملی و اجتماعی در دسترس قرار گیرد.

وی افزود: در همین رابطه اداره‌کل رسانه تعاملی را ایجاد کرده‌ایم تا راه های توسعه این شبکه ها را تدوین کند.

/ 0 نظر / 26 بازدید