عملکرد شبکه ورزش در پخش والیبال آسیا

با شروع هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا و قرار گرفتن پخش زنده این بازی ها در کنداکتور شبکه ورزش، مدیران جوان این شبکه دست به ابتکارعمل تازه ای در پوشش هرچه بهتر این رقابت ها زدند. کسب مجوز از کنفدراسیون والیبال آسیا برای ساخت استودیو شیشه ای در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی محل برگزاری این رقابت ها در زمانی کمتر از دو روز موضوعی در خور توجه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما،پژمان ماندگاری که به همراهی محسن وحدانی تهیه کنندگی پخش زنده هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا را بر عهده داشت در این باره گفت: ما به خوبی به این مسئله واقف بودیم که پوشش زنده رقابت های ورزشی مانند رشته والیبال که شاهد روند سریع رشد آن در کشور هستیم جزو توقعات اولیه طرفداران این رشته ورزشی است. بنابراین تصمیم گرفتیم تا علاوه بر پخش زنده این رقابت ها، ابتکاری نو در پوشش همه جانبه این رقابت ها داشته باشیم. ساخت و راه اندازی استودیو شیشه ای در کنار زمین برگزاری این مسابقات ایده ای بود که در ظرف زمان کمتر از دو روز مراحل اجرایی و ساخت آن انجام شد.

وی افزود این برای اولین بار بود که ایران همچون خیلی از کشورهای پیشرفته جهان یک استودیوی اختصاصی در استادیومی که مسابقات در حال انجام است دارد.
ماندگاری تسلط کامل گزارشگر به گزارش بازی و قرار گرفتن بطور کامل در شرایط بازی و حواشی آن را از جمله مزایای چنین استودیوهایی خواند. وی افزود دعوت و مصاحبه با مربیان داخلی و خارجی و مسئولین حاضر در ورزشگاه به همراه کارشناسی ها ونمایش زوایا و جذابیت های این رشته از جمله اموری بود که در زمان پخش زنده گزارش ها انجام شد.
تهیه کننده برنامه رقابت های والیبال قهرمانی آسیا گفت باتوجه به برگزاری مسابقات در دو سالن 12 هزار نفری آزادی و سالن فدراسیون والیبال، علاوه بر پخش زنده رقابت های انجام شده در سالن 12 هزار نفری آزادی، بصورت همزمان بازی های در حال انجام در سالن فدراسیون والیبال نیز فیلمبرداری می شد و تصاویر و صحنه های دیدنی این رقابت ها به صورت ضبط شده در بین گزارش های پخش زنده، روی آنتن می رفت. تلاش تمامی عوامل پخش شبکه ورزش از جمله مجریان بهزاد کاویانی، پژمان نجات پور، به همراه حمید آرایش و مجتبی زکی زاده و گزارشگران باسابقه والیبال کشورمان کیومرث کرده، جواد محتشمیان و عباس قانع در گزارش این رقابت ها قابل تامل بود.
از دیگر فعالیت های شبکه ورزش در زمان برگزاری این مسابقات، پخش مصاحبه با بازیکنان تیم ملی و تیم های شرکت کننده بود که پس از انجام بازی ها صورت می گرفت. کارشناسی های قبل و بعد رقابت ها به همراه آنالیز و تحلیل بازی ها و اطلاع رسانی جدول نتایج و امتیازات این مسابقات توسط کارشناسان شبکه ورزش از دیگر نکته های حائز اهمیت در جریان پخش این مسابقات بود.

پخش زنده مصاحبه مطبوعاتی سرمربیان تیم ها در زمان برگزاری رقابت های لیگ جهانی والیبال که با استقبال خوب مخاطبان رسانه ملی روبرو شد، مدیران شبکه ورزش را بر آن داشت تا در این دوره از رقابت ها نیز کنفرانس مطبوعاتی سرمربیان تیم ها زنده روی آنتن برود. عملی بسزا که علاوه بر دوچندان کردن جذابیت رقابت ها باعث ارتقاء سطح اطلاعات ورزشی مخاطبان آن هم نه به صورت عادی بلکه به شکل تخصصی و حرفه ای می شود.

آنچه مسلم است مدیران شبکه ورزش تفکرات جوان، نو و مثبت خود را این بار در والیبال به اثبات رساندند. در رشته ای که پرمخاطب شده و حساسیت ها نیز به همین نسبت در آن افزایش پیدا کرده است. عملکرد شبکه ورزش سیما در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا علاوه بر اینکه ورزش ایران را در فضای انعکاسی تلویزیونی همپای رقبای خارجی قرار دهد می تواند نشانگر پتانسیل های خوب میزبانی کشورمان در برگزاری رویدادهای بین المللی باشد.
/ 0 نظر / 33 بازدید