«سروش» یا «امید» نام شبکه گفتمان انقلاب و دفاع مقدس تلویزیون

«سروش» یا «امید» نام شبکه گفتمان انقلاب و دفاع مقدس تلویزیون

خبرگزاری تسنیم: معاون سیما رسانه ملی در خصوص شبکه جدید تلویزیون گفت: این شبکه با محوریت دفاع مقدس و گفتمان انقلاب در آینده نزدیک با نام های پیشنهادی «سروش» و یا «امید» آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی دارابی معاون سیما رسانه ملی در آستانه راه‌اندازی شبکه جدید با موضوع دفاع مقدس، ایثار و شهادت، به همراه جمعی از مدیران سیما با اعضای بنیاد ستارگان که متشکل از فرزندان شهدا ، ایثارگران و بسیجیان دفاع مقدس است دیدار و گفتگو کرد.

بنیاد ستارگان به منظور هم اندیشی خانواده های شهدا و ایثارگران و نیز تثبیت و استمرار فرهنگ ایثار و شهادت با عضویت فرزندان و سلاله ایشان تشکیل شده است .

در این جلسه که صبح امروز برگزار شد ، دارابی گفت : فرهنگ ایثار و شهادت باید هنرمندانه و بصورت مستمر در جامعه ترویج شود و رسانه ملی این مهم را در اولویت دستور کاری خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه همکاری مشترک سیما با بنیاد ستارگان با راه اندازی شبکه تخصصی جدید با موضوع ایثار و شهادت جدی‌تر میشود، گفت : این شبکه در آینده نزدیک با  نام های پیشنهادی «سروش» و یا «امید» آغاز به کار خواهد کرد.

دارابی گفت : مدیران این شبکه موظف به برگزاری جلسات هم اندیشی و برنامه ریزی با فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگران ، برای تولید برنامه های جدید خواهند بود.

معاون رییس رسانه ملی در امور سیما ضمن تاکید بر لزوم ایجاد بانک اطلاعات شهدا و ایثارگران بنیاد ستارگان،از اعضا این بنیاد خواست برنامه های دفاع مقدسی شبکه های سیما و بویژه این شبکه جدید را ارزیابی کرده و با معرفی توانمندی های خانواده ها و فرزندان شهدا و ایثارگران، سیمای جمهوری اسلامی را در به تصویر کشیدن عظمت دفاع مقدس هشت ساله یاری رسانند.

وی از طراحی و تولید 35 سریال جدید با موضوع دفاع مقدس از جمله  زندگینامه سرداران شهید خبر داد و گفت:مستند فاخر و بلندی با این موضوع نیز در حال حاضر تولید می شود.

/ 0 نظر / 36 بازدید