پخش 3 مستند از شبکه مستند

مستندهای «پروفسور سمیعی»، «اعجاز خلیج فارس» و «شاهدان هزار ساله» به ترتیب تولید صداوسیمای مراکز گیلان، کیش و گیلان این هفته از شبکه مستند پخش می‌شوند.

به گزارش ایسنا، مستند پروفسور سمیعی ابعاد مختلف زندگی پروفسور را از کودکی تا به امروز به تصویر کشیده است، از دوران کودکی پروفسور سمیعی در زادگاهش در شهر رشت تا دوران جوانی وی در تهران و دوران تحصیلات عالی و کارشان در آلمان تصویربرداری شده است.

در این مستند تصاویری از جراحی‌های ایشان در مرکز درمانی مغز و اعصاب در هانوفر آلمان و همچنین مصاحبه ۳۰ نفر از برگزیدگان علم پزشکی دنیا و نظرات آنها در خصوص پرفسور سمیعی در خارج از کشور نیز گنجانده شده است.

در این مستند همچنین با جراحان و متخصصان مغز و اعصاب امروز دنیا که از شاگردان پروفسور هستند مصاحبه‌هایی انجام گرفته است. همینطور بینندگان این مستند با زوایایی از زندگی خانوادگی پروفسور سمیعی نیز آشنا خواهند شد.

محقق، تهیه کننده و کارگردان این مستند فریدون قدیمی، کار تصویربرداری این مستند بر عهده محمدرضا پیشه احسان، تدوینگر سید مصطفی نبوی و مترجم بخش های خارجی حدیث مباحی و امیرحسین زارع است.

مستند پروفسور سمیعی تولید صداوسیمای مرکز گیلان یکشنبه، اول شهریور ماه ساعت 23 از شبکه مستند روی آنتن می رود.

تصاویر گونه‌های جانوری نادر در مستند اعجاز خلیج فارس

مستند «اعجاز خلیج فارس» از تولیدات صدا و سیمای مرکز کیش و به کارگردانی کاظم بایرام‌بخش است.

این مستندگونه‌های جانوری نادر در خلیج فارس را بررسی می‌کند؛ خلیج فارسی که اعماق نیلی آن جهانی دیگر بی مرز و ناپیدا اما شگفت‌انگیز است.

این مستند دوشنبه و سه شنبه، دوم و سوم شهریور ماه ساعت 23 از شبکه مستند روی آنتن می رود.

چگونگی پیدایش زمین در مستند شاهدان هزار ساله

مستند «شاهدان هزار ساله» به کارگردانی محمدرضا کیوانفر و تهیه‌کنندگی علی یازرلو تولید صداوسیمای مرکز گلستان سه شنبه، سوم شهریور ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند چگونگی پیدایش زمین از آغاز و تغییرات اکوسیستمی در ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. این مستند به جنگل های حاشیه البرز، نوع پوشش گیاهی و عمر 2 میلیون ساله جنگل های شمال کشور پرداخته و با نتیجه گیری بر حفظ و پاسداری از این جنگل های برای نسل های آینده تاکید می‌کند.

/ 0 نظر / 15 بازدید