دیدنی‌های شبکه ۲ در فصل پاییز‌

فیلم‌های تلویزیونی

شبکه دو فیلم‌های متعددی برای شش ماهه دوم سال برای مخاطبانش در نظر گرفته است که برخی از آنها خارجی و برخی دیگر از تولیدات داخل هستند. مدیر شبکه دو درباره این آثار گفت: درباره تولیدات خارجی در آینده نزدیک اطلاعات مفصلی در اختیار مخاطبان خواهیم گذاشت و درباره تولیدات داخلی می‌توانم به ماه تلخ، مسابقه، آخرین زمزمه، فریادهای خاموش، پنجره، زیارت و بهترین همسایه دنیا اشاره کنم. بیش از ۲۰ تله‌فیلم نیز در مرحله نگارش است که در آینده ساخته خواهد شد.

۲۰ سالگی کلاه قرمزی

شبکه دو که به عنوان شبکه کودک و خانواده هم شناخته می‌شود از ابتدای پاییز حال و هوای متفاوتی پیدا می‌کند. مدیر این شبکه درباره برنامه‌های کودک شبکه دو در فصل پاییز گفت: برنامه صبحگاهی این شبکه با نام «سلام، صبح، مدرسه »از ساعت ۶ تا ۷ صبح بچه‌ها را برای رفتن به مدرسه بدرقه می‌کند. برنامه خاله شادونه با ساختاری تازه از ۹ تا ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح ویژه خردسالان به نمایش در می‌آید که این بار خاله شادونه به جای سرزمین دونه‌ها به سرزمین پرندگان می‌رود. این برنامه روزهای فرد به نمایش در می‌آید و روزهای زوج نیز اردشیر و جغا به خردسالان ارائه می‌شود. عصر روزهای زوج خبرگزاری سنجد میزبان بچه‌ها‌ست و روزهای فرد هم برنامه عمو مهربان برایشان به نمایش در می‌آید.

به گفته مدیر شبکه دو این احتمال وجود دارد که عموهای فیتیله‌ای روزهای پنجشنبه نیز مهمان خانه‌‌ها شوند. بخشی‌زاده گفت: البته حضور عموهای فیتیله‌ای در روزهای پنجشنبه منوط به توافق با اسپانسر است. برنامه عمو پورنگ از اول مهر با تغییر ساختار و محتوا به کودکان ارائه می‌شود.

بخشی‌زاده از شروع برنامه عروسکی کارا و کوشا به‌کارگردانی سمیه عبدالهی‌زاده از نیمه دوم مهر خبر داد و گفت: این برنامه با مشارکت وزارت کار تولید می‌شود که تولید بخش اعظمی از آن به انجام رسیده است. این برنامه در ۱۳۰ قسمت ساخته می‌شود.

مدیر شبکه دو از رونمایی نوشت‌افزارهای پاک خبر داد و تشریح کرد: به منظور فرهنگسازی و ارائه لوازم مزین به‌تصاویری برگرفته از فرهنگ ایرانی در قدم اول نوشت‌افزارهای سنجد به بازار عرضه می‌شود و بعد از آن نوبت عروسک‌های کلاه قرمزی است که تصویرشان روی این لوازم نقش ببندد.

پس از مدیر شبکه دو، علی‌زارعان مدیر گروه کودک این شبکه درباره برنامه‌های هفته کودک گفت: امسال هفته کودک در مقایسه با سال‌های قبل پرشکوه‌تر برگزار می‌شود. شورای عالی کودک و نوجوان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه‌های متعددی تدارک دیده که بزودی اطلاعاتش در اختیار اصحاب رسانه قرار می‌گیرد. مراسم اختتامیه جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان نوزدهم مهرماه در روز کودک و رسانه برگزار می‌شود. در این روز اخبار نمایشگاه از شبکه دو به مخاطبان ارائه می‌شود. در این روز ویژه برنامه عمو پورنگ از اصفهان ارائه می‌شود. خبرگزاری سنجد به شهرستان‌ها می‌رود و اخبار مراکز استان‌ها را پوشش می‌دهد و البته روز شانزدهم‌مهر جشن تولد بیست سالگی کلاه قرمزی در شبکه دو برگزار می‌شود. در این جشن تمامی صداپیشه‌ها و عروسک‌گردان‌های مجموعه کلاه قرمزی حضور خواهند داشت و همزمان از نوشت‌افزار کلاه قرمزی هم رونمایی می‌شود.

سپید پررنگ برای نوجوانان

فرهاد مختاری که مدیریت گروه نوجوان شبکه دو را برعهده دارد از پخش سه مسابقه تلویزیونی برای نوجوانان در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: مسابقه کندو یک مسابقه میدانی است که در ۵۲ قسمت تدارک دیده شده است؛ مسابقه تلاش ماندگار در ۵۲ قسمت درباره منابع طبیعی و هزار تو که به دانش و ورزش و سرگرمی اختصاص دارد از جمله مسابقات نوجوانانه شبکه هستند .

وی از تولید دو برنامه جدید برای نوجوانان خبر داد و گفت: مهبانک در ۲۶ قسمت تولید شده و انجام آزمایش‌های علمی را به تصویر می‌کشد. برنامه کافه سپید نیز برنامه دیگری است که به فرهنگ، ادب و هنر اختصاص دارد. این برنامه در کنار فرش سپید و سپید پررنگ برنامه‌ای ویژه‌ نوجوانان با نگاه به روایات ذکر شده درباره پاک و سپید بودن نوجوانان است.

لباس تازه برای شبکه 2

شبکه‌های تازه‌تاسیس تلویزیون و شبکه‌های برون مرزی مانند پرس‌تی‌وی از همان ابتدای تاسیس ساختار گرافیکی منسجم و ویژه‌ای داشته‌اند، اما شبکه‌های قدیمی‌تر به مرور به‌این ساختار دست پیدا کرده‌اند. شبکه دو از ابتدای فصل پاییز صاحب تصاویر گرافیکی تازه‌ای می‌شود که برگرفته از لوگوی این شبکه است.

فرهاد مختاری، مدیر گروه هنری و مدیر گروه نوجوان شبکه دو درباره ساختار گرافیکی این شبکه گفت: گرافیک شبکه هویت‌مند شده است. برای صرفه‌جویی از طراحی تصاویر سه‌بعدی پرهیز کرده‌ایم اما گرافیک دو بعدی آماده شده از جذابیت قابل توجهی برخوردار است. به دلیل شکل لوگوی شبکه که دو مربع در کنار هم را تداعی می‌کند از تصویر مربع بهره بیشتری گرفته‌ایم.

وی تاکید کرد که مخاطبان این شبکه از ابتدای پاییز شاهد نشاط گرافیکی قابل توجهی در شبکه دو باشند.

جشنواره عمار برای هفته دفاع مقدس

به بهانه سالگرد آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران و شروع هفته دفاع مقدس، فیلم‌های برگزیده در جشنواره عمار در قالب بسته‌ای با عنوان کلی «خیبر» از تلویزیون پخش می‌شود.

مهدی کریمی، مدیر طرح و برنامه شبکه دو در این باره گفت: این اقدام به همت بسیج شبکه دو و با همکاری جشنواره عمار صورت می‌گیرد و قصد داریم به این بهانه یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس را زنده نگاه داریم. در این طرح آثار متفاوتی مثل مستند، نماآهنگ و فیلم کوتاه از تلویزیون پخش می‌شود.

همچنین به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس تعدادی از دانش‌آموزان پسر به همراه نوید جعفر‌زاده مجری برنامه سپیدپررنگ با حضور در بیمارستان ساسان از جانبازان هشت سال دفاع مقدس عیادت کرده‌اند.

الهه بهبودی، تهیه‌کننده برنامه نوجوانانه «سپید پر رنگ» گفت: بخش‌هایی از این گپ و گفت نوجوانان با قهرمانان واقعی ایران در قالب گزارش کوتاهی از برنامه «سپید پر رنگ» پخش می‌شود.این تهیه‌کننده افزود: با توجه به همزمان شدن دو رخداد مهم یعنی بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس «سپید پر رنگ» در هفته جاری با رویکرد ویژه‌ای به نمایش در می‌آید. به همین مناسبت در این هفته میزبان دو گروه سرود دانش‌آموزی خواهیم بود، گروه‌هایی که افتخارات بسیاری به دست آورده‌اند.

بهبودی گفت: سعی کردیم با تدارک برنامه‌های نو و جذاب در این هفته به شهدا، جانبازان و ایثارگران ادای دین کنیم. در همین خصوص در این هفته پلی بک هایی با حال و هوای دفاع مقدس از این برنامه به نمایش در می‌آید. همچنین شبکه دو، برنامه‌های زنده باد زندگی، خونه زندگی و عصر خانواده را با ساختاری تازه به مخاطبان خود ارائه می‌‌کند و نیز ۱۲۷ مستند از جمله مستندهای همراهان، ما متهمیم، بچه‌های روستا و مرزنشینان را برای مخاطبان خود تدارک دیده است

/ 0 نظر / 60 بازدید