اضافه شدن شبکه 3 HD صدا و سیما در دیجیتال تهران

شبکه اچ دی صدا و سیما در کانال 34 سیستم دیجیتال تهران و فرکانس 11881 ماهواره بدر (عربست) اضافه شد.

با اضافه شدن شبکه سه اچ دی (IRIB TV3 HD) به فرکانس 11881 ماهواره بدر، امید برای پخش بازیهای لیگ جهانی والیبال و جام جهانی فوتبال 2014 برزیل از شبکه سه سیما به صورت اچ دی قوت گرفت. شبکه سه اچ دی در روز چهارشنبه 21 خرداد 1393 در این فرکانس اضافه شده و فعلاً تصویر کالربار از آن پخش می شود. این فرکانس تنها با رسیورهای اچ دی قابل دریافت می باشد.

ساعاتی پس از اضافه شدن شبکه سه اچ دی در ماهواره بدر، شبکه ای با نام IRIB HD TEST در فرستنده سوم دیجیتال تهران (کانال 34، فرکانس 578 مگاهرتز) نیز قابل دریافت شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی مسابقات جهانی گروه یک بیست و پنجمین دوره لیگ جهانی والیبال در سال 2014 با حضور تیم‌های والیبال ایران، برزیل، ایتالیا و لهستان از روز 23 خرداد تا یکشنبه 8 تیر در مجموعه استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود .

 

فدراسیون لیگ جهانی والیبال میزبانی برگزاری این مسابقات را به کشورهایی واگذار می کند که بتوانند تجهیزات و امکانات مورد نیاز این فدراسیون به ویژه در ضبط و ارسال مسابقات برای تمامی کشورها را با جدیدترین فرمت به‌صورت دیجیتال و Full HD تهیه و ارسال کند. صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به علت میزبانی تهران از گروه یک جام جهانی والیبال ، با هزینه و تلاش فراوان و هماهنگی های انجام شده امکان ضبط و ارسال مسابقات والیبال در تهران را به صورت دیجیتال و Full HD فراهم کرد .


یک دستگاه واحد سیار تمام دیجیتال مجهز به دوازده دوربین و لنزهای مربوطه، کرین، میزهای صدا وتصویر و دیگر تجهیزات فنی موردنیاز برای ضبط بازیهای لیگ جهانی والیبال به همراه یک گروه از کارشناسان فنی مجرب در روز دوشنبه 19 خردادماه در محل استادیوم آزادی مستقر شد. با استقرار واحد سیار همکاری و هماهنگی کارشناسان واحد با مهندسین وکارشناسان توانمند واحد فنی رسانه ملی که نقش بسیارمهم و حساسی در ضبط و ارائه بازیهای جام جهانی والیبال برای پوشش این رویداد مهم در داخل و خارج از کشور بر عهده خواهد داشت آغاز شد .

 

با تلاش شبانه روزی کارشناسان با تجربه فنی رسانه ملی، برای اولین بار در کشور پخش این بازیها برای هموطنان بصورت دیجیتال و Full HD فراهم شد. این اقدام رسانه ملی برای حمایت از خواست ورزشکاران ایران اسلامی و در راستای حمایت همه جانبه از جوانان تیم ملی والیبال و تمامی هموطنان علاقه مند به ورزش با تلاش چندماهه مدیران و کارشناسان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران فراهم شد .  اولین بازی ایران روز جمعه 23 خرداد با تیم ملی والیبال برزیل برگزار شد که به برتری ایران در برابر پر افتخارترین تیم والیبال جهان انجامید.

تفاوت تصویر sd و hd شبکه3

 

تصویر SD : 


تصویر HD  

تصاویر شبکه:IRIB TV3 HD

(بدلیل حجم زیاد تصاویر از لینک های زیر مشاهده نمایید)

 

https://images2.persianblog.ir/736076_JMJmMsGi.png 

 http://www.uplooder.net/img/image/10/a9f8bd9f8d71bf7b4e729cf2aac83db6/Untitle_HD_TEST.png

/ 0 نظر / 1002 بازدید