پخش «طلا و مس»، «ملک سلیمان» و «رنگ خدا» از تلویزی

شبکه قرآن در ایام نوروز با پخش فیلم‌هایی چون «زیر نور ماه»، «طلا و مس»، «ملک سلیمان»، «رنگ خدا» و ...، جشنواره فیلم‌های معناگرا برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هر روز ساعت 14 و 30 دقیقه، یک فیلم در قالب جشنواره‌ی فیلم‌های معناگرا از شبکه‌ی قرآن و معارف سیما به روی آنتن می‌رود.

«زیر نور ماه»، «طلا و مس»، «ملک سلیمان»، «رنگ خدا»، «چند کوچه پایین‌تر»، «یک تکه نان»، «توپ، شوت، شیشه»، «مسافر ری»، «ایستاده در آغاز»، «قصه‌گو»، «اگر باران ببارد»، «ارتباط خانوادگی»، «اصحاب کهف»،‌ «ابراهیم خلیل‌الله»، «روز هشتم»، «حتی اگر شب باشد» و «مریم مقدس» از جمله‌ی این فیلم‌ها هستند.

به گزارش ایسنا، «زیر نور ماه» ساخته رضا میرکریمی و به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی در سال ۱۳۷۹ است. این فیلم نخستین فیلم سینمای بعد از انقلاب است که شخصیت اصلی آن یک روحانی شیعه است.

«طلا و مس»، فیلمی از همایون اسعدیان و با بازی بهروز شعیبی و نگار جواهریان است که در بیست و هشتمین جشنوارهٔ فیلم فجر به نمایش درآمده است.

«ملک سلیمان» نیز با بازی امین زندگانی در نقش حضرت سلیمان توسط شهریار بحرانی کارگردانی شده است.

همچنین سینمایی «رنگ خدا» چهارمین ساخته بلند مجید مجیدی است که با بازی حسین محجوب و محسن رمضانی به عنوان بازیگران اصلی این فیلم تولید شده است.

سینمایی «ابراهیم خلیل‌الله» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا ورزی در سال ۱۳۸۴ ساخته شده است. محمد صادقی، چنگیز وثوقی، روشنک عجمیان، حسام نواب صفوی و ... از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«مریم مقدس» دیگر ساخته شهریار بحرانی است که در سال 79 تولید شده و قرار است از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شود.

/ 0 نظر / 26 بازدید