افتتاح طرح های بزرگ صدا و سیما در فارس

14طرح عمرانی صدا و سیمای مرکز فارس امروز با حضور معاون فنی سازمان صدا و سیما به بهره برداری رسید.


علی عسکری، معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما در آئین بهره‌برداری از این طرح‌ها که در تالار شهید رکنی صدا و سیمای مرکز فارس در قالب جشن پایان دیجیتالی‌‌شدن شبکه‌ها در مراکز شهرستان‌های فارس برگزار شد گفت : صدا و سیما در راستای توسعه فرهنگ نقش بی‌بدیل دارد و در این راستا پرداختن به موضوع‌هایی از جمله سبک زندگی مومنانه و عادلانه و مقابله با روش‌های کفرآمیز را در اولویت برنامه خود قرار می‌دهد.


وی افزود: صدا و سیمای مرکز فارس نیز از مراکز پیشرو در حوزه فنی صدا و سیما است که در این راستا به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.


محمدباقر کشفی، مدیرکل صدا و سیمای فارس نیز گفت: بهره‌برداری از 23 مسیر فیبر نوری مرکز فارس در حرم علی‌بن حمزه(ع)، بهره‌برداری از نودال جدید مرکز با سوئیچ ماتریس ارتباطی و بهره‌برداری از 8 دستگاه فرستنده اف ام پرقدرت ایستگاه تلویزیونی مهارلو از جمله مهم‌ترین این طرح‌ها است.


با افتتاح 9 سامانه تلویزیون دیجیتال جشن پایان سیگنال‌رسانی دیجیتال به تمام مراکز شهرستان‌های فارس امروز برگزار شد.


‌استان فارس با 29 شهرستان به عنوان بزرگترین استان کشور از نظر تقسیمات کشوری است که با پایان دیجیتال‌سازی 77 درصد از مردم فارس از سامانه دیجیتال تلویزیونی بهره‌مند شدند.
امروز چهار شبکه آنالوگ ایستگاه‌های تلویزیونی شیراز، کوار و سروستان هم خاموش و از این پس شبکه‌های تلویزیونی دوم، سوم، چهارم و آموزش از طریق سامانه دیجیتال قابل دریافت است.

/ 0 نظر / 9 بازدید