جشنواره بهترین فیلم‌های مستند دنیا در شبکه دو

همتی‌نژاد ادامه داد: مستند ورزشی «چیزی بیشتر از یک بازی» نیز از دیگر آثاری است که برای پخش از این شبکه درنظر گرفته شده است. این مستند زندگی یک بسکتبالیست به نام لبورن جیمز و هم تیمی‌های او در دوران دبیرستان را دنبال کرده و به سختی‌هایی که در تیم بسکتبال اوهایو کشیده می‌پردازد.

مدیر تامین برنامه شبکه دو تصریح کرد: «در خطر انقراض» در کشور آفریقا جنوبی تولید شده و پوشش گیاهی و جانوری و زیبایی‌های حیات وحش این کشور را به تصویر می‌کشد. به ویژه گونه‌هایی که در معرض خطر انقراض قرار دارند. «دویدن با گرگ‌ها» نیز محصول سال 2010 کشور آمریکا است، در خلاصه این اثر آمده: زنی مبتلا به سرطان برای حفظ جانش تلاش می‌کند اما حیوانی با استقامت مثال زدنی او را در این راه همراهی می‌کند: گرگ. نقش گرگها در حفظ چرخه محیط زیست مورد توجه اوست.

وی تأکید کرد: «خرس بالو» نیز اثر سال 2012 کشور انگلیس است که به معرفی نوعی خرس کم تحرک هندی می‌پردازد، این جانور انزواطلب است و چیز زیادی از او نمی‌دانیم و با در نظر گرفتن یک خرس که سال اول زندگیش را تنها سپری می‌کند نکاتی می‌آموزیم. «خرس‌های سیاه»، «طبیعت شگفت انگیز»، «شکارهای باورنکردنی»، «دوستی در طبیعت»، «از تولد تا پرواز»، «زندگی تازه» ، «رود دانوب: شاهرگ حیاتی اروپا» و «وحشی ترین‌ها» نیز مضمون حیات وحشی دارند و نوروز 93 از آنتن شبکه دو پخش خواهند شد.

همتی‌نژاد تصریح کرد: «آینده کودک من» نام مستندی اجتماعی است که در کشور انگلیس تولید شده و نکات آموزنده مهمی برای مخاطبان خود به همراه دارد، این مستند به زندگی دیوید بدیل پدر دو کودک می‌پردازد که به خاطر شیوه‌های غلط آموزشی و فشارهای والدین از مدرسه بیزار بود. این مستند نشان می‌دهد  که سیستم‌های آموزشی چه تاثیری بر کودکان می‌گذارند.

به گفته مدیر تامین برنامه شبکه دو پخش این مستندها به بهانه نو شدن بهار طبیعت و آغاز سال از 27 اسفند آغاز خواهد شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید