پخش مستند های عید فطر

پخش مستند های عید فطر از شبکه مستند

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی زمان پخش این مستند ها به شرح زیر اعلام شده است .

مستند سه بعدی « مهاجرت حیوانات » سه شنبه ، 7 مرداد ماه ، ساعت 18 از شبکه مستند پخش می شود .

این مستند روایتی بر سرزمینی دارد که به دلیل مهاجرت های فراوان حیوانات به آن معروف شده است . نام این سرزمین پارک ملی سرنگتی است و به خاطر مهاجرت سالانه بیش از یک و نیم میلیون گاو وحشی آفریقایی در آن معروف شده است .

قسمت اول مجموعه سه قسمتی « رازهای حیات وحش هندوستان » محصول 2011 با حضور مستندساز معروف جهان دیوید آتن برو نیز چهارشنبه ساعت 16 از شبکه مستند پخش می شود . دراین مجموعه به رازهای حیات وحش این کشور عظیم و زندگی گونه های خاص حیوانات این سرزمین در سه قسمت « پادشاهی فیل » ،  «جنگل ببر» و « شیرهای کویر» پرداخته می شود.

« در تعقیب گرگ ها » نیز در همان روز ساعت 17 و به مدت 46 دقیقه پخش خواهد شد. در این مستند با گرگ ها آشنا می شوید، حیات وحش آنها را خواهید دید و بسیاری از مطالب علمی و تخصصی را در خصوص این حیوانات وحشی اما دوست داشتنی یاد میگیرید. در این مستند با هلیکوپتر ، دوربین ، هواپیما و پای پیاده به جست و جوی گرگ خواهید بود .


« جنگ با ستاره دریایی » چهارشنبه ساعت 18 و به مدت 45 دقیقه به این پرسش پاسخ می دهد .

در یکی از مناطق کره جنوبی از ده سال گذشته چیزی جز ستاره دریایی نصیب تور ماهیگیران نمی شود. در این مناطق نمی توان به جز ستاره های دریایی نشانی از حیات دید. ولی چه عاملی باعث شده تا ستاره های دریایی به این مناطق هجوم بیاورند؟ 

همچنین قسمت اول « جاسوسی در... » نیز پنج شنبه 9 مرداد ساعت 16 پخش خواهد شد. در این مستند که محصول سال 2003 است دوربین های مخفی به شکار لحظه های دیده نشده از زندگی شیرها ، خرس ها و ببرها می پردازند؛ جاسوس این گروه دوربین های پیشرفته ای است که از نزدیک لحظات دیده نشده زندگی جانوران را ثبت می کنند. این روبات ها که با امواج رادیویی کنترل می شوند مجهز به دوربین های اچ دی هستند و گروه های خانوادگی حیوانات آنها را که با پوششی شبیه خود جانوران و تولید اصوات مشابه به آنها نزدیک شده اند را به عنوان عضوی از خانواده پذیرفته اند.

«کابوس‏های طبیعت» یک مجموعه 5 قسمتی است که دو قسمت آن به نمایش در آمده و قسمت سوم آن پنج شنبه ساعت 17 پخش می شود. این مجموعه اتفاقات هیجان انگیز و باورنکردنی طبیعت را روایت می‏کند و واقعیت رخدادهایی که کمتر دیده شده اند و برای انسان ها نیز به صورت افسانه هایی ترسناک ترسیم شده اند، نمایش می دهد و حقیقت این رویدادها را برای اولین بار در تصاویری جذاب بیان می‏کند

معمولا نبوغ به هوش نسبت داده می‌شود که تصور ما دست‌کم تا به حال این است که بیشتر، در مورد انسان معنا دارد. اما در دنیای حیوانات هم نمونه‌های بی‌نظیری یافت شده که واقعا استثنایی هستند. آیا آن‌ها هم نابغه هستند؟ البته این لزوما بدان معنا نیست که گونه‌های مختلف حیوانات از آن‌چه ما هوش می‌نامیم برخوردارند، بلکه در واقع، مجموعه فوق‌العاده‌ای از توانمندی‌ها، انیشتین‌های قلمرو حیوانات را از دیگران متمایز می‌سازند. قسمت  پنجم «نابغه طبیعی» پنج شنبه ، ساعت 16:30 از شبکه مستند پخش می شود.

مستند زیبای « آفریقای شگفت انگیز» محصول 2013 نیز پنج شنبه ساعت 18 و به مدت 56 دقیقه پخش می شود. این مستند به تمامی سوالات شما در مورد اینکه چه حیواناتی در آن جا زندگی می کنند و چگونه ساکنان بومی آن جا با وجود این حیوانات وحشی زندگی می کنند را پاسخ خواهد داد . حیات وحش آفریقا همواره یکی از جذاب ترین و پر ببینده ترین موضوعات مورد علاقه مستند سازان و تماشاگران بوده است.

مستند علمی  «پدید آورندگان زندگی در فضا »به کارگردانی " ژاکوب گت شو " با موضوع  تلاش بشر برای کشف حیات در دیگر کرات آسمانی است در همان روز ساعت 22 پخش خواهد شد. این مستند 53 دقیقه ای  محصول 2010  دانمارک است .

در « قله » نیز که جمعه ساعت 16 و به مدت 90 دقیقه پخش می شود با کوه‌نوردان با تجربه که اکنون به سن کهولت رسیده اند پیرامون یک رشته کوه یخی خاص مصاحبه می‌کند. بیشتر این مصاحبه‌ها به صعودهای متعدد و موفق "جیمی مارشال " و"رابین اسمیت "اختصاص دارد که در دهه 60 دست به صعودهای خارق العاده ای زده اند .

« دریاهای یخ زده » نیز داستان زندگی موجودات و طبیعت در دل کوه‌ها و دریاهای پوشیده از یخ را روایت می‌کند. این مستند نگاهی مو شکافانه به موجودات و زنجیره غذایی آنها در قطب دارد و جمعه ساعت 19:30 و به مدت 45 دقیقه پخش خواهد شد.

/ 0 نظر / 19 بازدید