راه اندازی شبکه قرآن و معارف اسلامی به زبان های انگلیسی و عربی

معاون سیما با قدردانی از همکاری همه نهادهای قرآنی، کارشناسان، برنامه‌سازان، مجریان و مدیران شبکه‌های سیما در اجرای طرح قرآنی 1448 گفت: این نهضت بزرگ قرآنی 12 میلیون نفر را در کار بزرگ فراگیری قرآن مشارکت داده است که ان‌شاءالله برای همه ذخیره آخرت خواهد بود.

 وی ابراز امیدواری کرد دوره بعدی این مسابقات با شکوه هر چه بهتر برگزار شود.

 دارابی با تشریح فعالیت‌های سیما در حوزه قرآن و معارف گفت: رسانه ملی و معاونت سیما در این حوزه کارنامه‌ای ارزنده، در خور تقدیر و قابل افتخاری دارد.

 وی افزود، هر چه برای قرآن فعالیت شود، کم است و آن چه انجام شده، گام‌های اولیه سیما در این مسیر روشن و جاوید است.

دارابی تصریح کرد: گفتمان معاونت سیما در برنامه‌سازی بر اساس قرآن و عترت و منظومه فکری آن و سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های شبکه‌های سیما بر این اصل تنظیم و راهوری می‌شود.

 معاون سیما در ادامه سخنان خود مؤانست با قرآن را برای همه کسانی که در این حوزه فعالند افتخاری بزرگ برشمرد.

 وی افزود، امروز همه شبکه‌های سیما به صورت مجازی از صبح تا شب برنامه‌های معارفی تولید می‌کنند و در این حوزه فعالند.

 دارابی اظهار کرد: باید تقویت و نوآوری در تولید برنامه‌های پربیننده معارفی مورد توجه قرار گیرد.

 وی از برنامه‌سازان و مدیران گروه‌های معارف شبکه‌ها خواست نظرسنجی و اثرسنجی برنامه‌های معارفی را به طور مستمر در دستور کار قرار دهند.

 معاون سیما گفت: در برنامه‌های معارفی رسانه ملی باید اصل وحدت مسلمانان همواره مدنظر قرار گیرد و از طرح مسائل اختلاف انگیز پرهیز شود.

 وی افزود، برنامه‌های خوب و جذاب معارفی با حضور کارشناسان می تواند به شبهات و پرسش ها پاسخ دهد و اثرات سوء شبکه های ماهواره ای که ایمان و باورهای جامعه و به خصوص جوانان را هدف قرار داده است خنثی کند.

معاون سیما با اشاره به نام‌گذاری سال جاری در تلویزیون با عنوان سال معارف و قرآن از توجه ویژه این معاونت به تولید برنامه‌های معارفی و تخصیص بودجه لازم در این خصوص سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با اهتمام همه دست اندرکاران حوزه قرآن و معارف شاهد اعتلای روز افزون این مفاهیم در جامعه اسلامی باشیم.

/ 2 نظر / 29 بازدید
محمد رضا

سلام. آقا این لینک ما چی شد؟ مؤسسه یاران سبز موعود ، پایگاه شهید نواب