برنامه های تابستانی سیما

مدیر پروژه‌های تابستانی سیما در نشستی خبری جزئیات 3 جشنواره سینمایی سیما را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نشست خبری برنامه های تابستانی سیما  با حضور مجید زین‌العابدین ،مدیر شبکه 3 و مدیر پروژه‌های تابستانی سیما و اهالی رسانه،در ساختمان سیما برگزار شد.

زین العابدین در خصوص مناسبت های مهم سال در تلویزیون گفت: 5 مناسبت مهم برنامه‌ریزی شده و به صورت پروژه‌ای جلو می رود. ماه مبارک رمضان و تابستان دو پروژه از پنج پروژه مدنظر هستند و برنامه‌ریزی‌هایی برای مناسبت‌های مهم سه ماه تابستان در نظر گرفته شده‌اند.

وی ادامه داد: ابتدای فصل تابستان همزمان با ماه مبارک رمضان شده و پایان پروژه نیز با دهه «کرامت» همراه خواهد بود. از نظر ورزشی نیز تابستان را با اوج  بازی‌های جام جهانی آغاز می کنیم و در پایان تابستان نیز بازی های آسیایی را پخش خواهیم کرد.

مدیر شبکه 3 شعار عملکرد این دوره را «فرهنگ دینی، نشاط و سلامت اجتماعی،پویایی اقتصادی» خواند و تاکید کرد: در حوزه های مختلفی چون سبک زندگی، مدیریت جهادی، حجاب و عفاف، توجه به آداب دینی، اقتصاد مقاومتی و ترویج اخلاق فردی و اجتماعی، انس و الفت با قرآن کریم، مساله جمعیت، تقویت نشاط اجتماعی و بازتاب خدمات دولت برنامه خواهیم داشت.

زین‌العابدین در خصوص برنامه های نمایشی توضیح داد: این حوزه نسبت به سال های گذشته  متحول شده و ما امسال  3 سریال پخش خواهیم کرد که یکی از آنها، یعنی سریال شبکه 2 ،پیش از افطار پخش خواهد شد. سریال «مدینه» به کارگردانی سیروس مقدم در شبکه یک روی آنتن می رود و پس از افطار،یعنی ساعت 20:45 ،یکی از سریال های «هفت سنگ» یا «شمعدونی» روی آنتن خواهند رفت. شبکه 2 نیز سریال‌های «فاخته» و «جاده قدیم» را برای پخش در نظر گرفته که در نهایت یکی از آنها روی آنتن می‌رود.

مدیر شبکه 3 در خصوص آثار نمایشی پس از مناسبت ماه رمضان گفت: شبکه یک سریال «معراجی ها» را بعد از ماه مبارک رمضان پخش می کند و تلاش می شود سریال الف ویژه «معمای شاه» نیز به صورت هفتگی روانه آنتن شود. شبکه 2 سریال «دولت مخفی» و شبکه 3 سریالی را که در ایام ماه مبارک رمضان فرصتی برای پخش آن ایجاد نشده است روانه آنتن می کند. همچنین سریال «دردسرهای عظیم» نیز برای پخش پس از ماه مبارک رمضان آماده می شود.

وی ادامه داد: در شبکه 4 سریال «یادداشت های یک زن خانه دار» به کارگردانی مسعود کرامتیا در ایام تابستان پخش می‌شود و شبکه تهران نیز مجموعه «جاده چالوس» را برای پخش در نظر گرفته است ضمن این که اپیزودهایی از سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیافتد» در دست تولید است. در شبکه تماشا نیز ساعت 18 سریال خانوادگی ایرانی و خارجی، ساعت 19 ملودرام، ساعت 20 خارجی پلیسی، ساعت 21 طنز، ساعت 22 سریال کره ای و ساعت 23 سریال الف ویژه پخش خواهد شد که با توجه به این که «یوسف پیامبر» پردرخواست‌ترین سریال بوده، شاهد پخش آن خواهیم بود.

مدیر پروژه های تابستانی سیما در خصوص 3 جشنواره فیلم که در ایام تابستان برگزار می‌شوند، اظهار کرد: 90 فیلم از شبکه 4 هر روز ساعت 11 روی آنتن می روند و برنامه"عید تا عید" نیز از نیمه شعبان تا عید فطر طی 45 روز فیلم سینمایی پخش می کند. همچنین جشنواره فیلم های سینمایی کودک را پخش خواهیم کرد که بعد از عید فطر تا ایام تابستان برنامه پخش می کنند. در شبکه نمایش باکس های جدیدی برای فیلم های سینمایی هندی در نظر گرفته شده و هر شب یک فیلم هندی پخش می شود. آثار کلاسیک جهان، اولین فیلم کارگردان های مشهور، آثار ملودرام خانوادگی، فیلم های پرهیجان و ماورایی و سینمای کودک دیگر باکس های شبکه نمایش در تابستان هستند. در خصوص برنامه های طنز و نمایشی نیز «قند پهلو» در شبکه آموزش، طنز آیتمی «هله و هوله» از شبکه 2 و طنز آیتمی «سیگنال موجود نیست» از شبکه 3 پخش می شوند.  نمایشی «معدنی ها»  نیز در روال پخش ایام تابستان قرار می‌گیرد.

زین‌العابدین در خصوص مسابقات تلویزیونی سیما با بیان این که تعداد این مسابقات نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده اند، گفت: «مکعب نشان برتر»، «رکورد»، «سیمرغ»، «فوت و فن»، « ستاره20»، «تاکسی تهران» و «کتابخوانی» مسابقاتی هستند که در ایام تابستان از شبکه های مختلف سیما روی آنتن می روند. در زمینه برنامه های قرآنی نیز  در ماه مبارک رمضان 8 شبکه ترتیل زنده یک جزء قرآن را از اماکن و بقاع متبرکه چون مشهد، قم، شیراز، شهر ری و آران و بیدگل پخش می‌کنند. شبکه 2 نیز ترتیل نوجوانان را پخش می کند و  پیش از ماه مبارک رمضان نیز برنامه و جشن بزرگی برای تکلیف و روزه داری نوجوانان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری طرح قرآنی 1447 که از نیمه شعبان آغاز می شود و تا ولادت اما رضا(ع) ادامه خواهد داشت، در خصوص برنامه های افطار و سحرگاه ماه رمضان یادآور شد: شبکه یک برنامه «شهر باران»، شبکه 3 «ماه عسل» و شبکه قرآن «ضیافت» را برای پخش در نظر گرفته است. شبکه جام جم نیز مطابق اذان مغرب در کشورهای مختلف، برنامه راهی آنتن می کند. از برنامه های سحرگاهی نیز می توان به «ماه خدا» در شبکه یک، «سحر اولی ها» در شبکه 2 و «نسیم اجابت» در شبکه 3 اشاره کرد.

زین العالدین در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص عوامل این برنامه ها گفت: اجرا و تهیه کنندگی «ماه عسل» بر عهده احسان علیخانی است، برنامه «ماه خدا» را نیز حسن سلطانی اجرا می کند. البته از امروز که سوم شعبان است تا اول ماه رمضان فرصت زیادی مانده و امکان تغییر این برنامه‌ها وجود دارد. شبکه ها در لیالی قدر نیز ویژه برنامه خواهند داشت.

وی همچنین در خصوص پخش مسابقات جام جهانی اظهار کرد: در دوره قبل ،یعنی سال 2006 ما با شعار «یار دوازدهم» از تیم ملی حمایت کردیم. امسال هم یار دوازدهم هستیم اما شعارمان «حمایت ملی از تیم ملی» است و با عنایت ریاست سازمان و معاونت های گوناگون هر 64 مسابقه جام جهانی به طور زنده پخش می شوند. 53 مسابقه از شبکه 3 و 11 مسابقه دیگر از شبکه ورزش روی آنتن می روند، به این دلیل که 8 بازی همزمان هستند و باید شبکه دیگری آنها را پخش کند. 3 بازی هم که با لیگ والیبال همزمان شده اند ضمن این که هر 12 مسابقه لیگ جهانی والیبال را هم پخش خواهیم کرد.

/ 1 نظر / 13 بازدید
آرمان(محمد)

سلام. با تشکر از شما - یعنی شبکه 1 دودکش2 برای ماه رمضون نداره؟