اخبار متنوع از تلویزیون

معاون سیما گفت: شبکه‌های نسیم، دفاع مقدس، نوجوان و جوان و مدرسه که در حوزه تعلیم و تربیت قرار دارد، در اولویت برنامه‌های سازمان وجود دارد که در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

علی دارابی، معاون سیمای رسانه ملی در حاشیه مراسم تقدیر از برنامه‌های معارفی و نوروزی ۹۳ درباره پخش مجدد سریال «سرزمین کهن» گفت: تصویربرداری فاز اول این سریال به پایان رسیده است و فاز دوم آن باید نهایی شود که فیلم‌نامه آن در فاز سوم نهایی شد، وارد تصویربرداری مرحله آخر آن می‌شود.

وی با بیان اینکه کمال تبریزی کارگردان «سرزمین کهن» مشغول تصویربرداری فیلم جدید خود در کرمان بوده است، اظهار داشت: پخش این سریال پس از اصلاحات تیم سازنده آغاز می‌شود. جلسه‌ای با عوامل سازنده این سریال گذاشته شده است که من منتظر نتیجه این جلسه هستم.

دارابی درباره پخش بازی‌های جام جهانی از رسانه ملی، گفت: مدیر شبکه سه سیما به‌همراه تیمی از کارشناسان به‌دلیل اینکه پخش این مسابقات توسط الجزیره خریداری شده است به قطر سفر کرده‌اند تا در این رابطه رایزنی‌های لازم را انجام دهند تا مسابقات با کیفیت مناسب از شبکه‌های سیما پخش شود.

معاون سیما رسانه ملی درباره پخش آگهی‌های بازرگانی اظهار داشت: تأمین نیمی از بودجه سازمان صدا و سیما از طریق بازرگانی و کارهای مشارکتی صورت می‌گیرد و نیمی دیگر از طریق بودجه دولت، امیدوارم دولت یازدهم بودجه‌ای که مصوب می‌شود به سازمان پرداخت کند.

وی از کاهش چشم‌گیر حضور اسپانسر و حامیان مالی در آینده نزدیک در رسانه ملی خبر داد و گفت: براساس دستور رئیس سازمان صدا و سیما، سیاست انقباضی را اعمال خواهیم کرد که از برنامه‌های کودک و نوجوان آغاز می‌شود. مشکل بودجه صدا و سیما کمتر شده است، اما آن‌قدر رقم بزرگی است که همچنان به قوت خود باقی است، اما رقم دقیق این بدهی قابل اعلام نیست، چون مشکلی را حل نمی‌کند.

دارابی درباره شبکه‌های تازه‌تأسیس گفت: شبکه‌های نسیم، دفاع مقدس، نوجوان و جوان و مدرسه که در حوزه تعلیم و تربیت قرار دارد، در اولویت برنامه‌های سازمان وجود دارد که در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

معاون سیما در پایان اظهار داشت: برای ماه مبارک رمضان رسانه ملی به‌دلیل زمان اندک در پخش و نیز مسابقات جام جهانی دو سریال «مدینه» به‌کارگردانی سیروس مقدم در شبکه یک و سریالی را نیز شبکه سه سیما برای این ایام آماده می‌کنند.

/ 0 نظر / 12 بازدید