اولین بسته برنامه‌های شبکه «افق»، از ۱۲ خرداد روی آنتن

به گزارش ایسنا، ضرغامی در جمع خبرنگاران از هدف‌گذاری برای خرید سریال‌ها و فیلم‌های اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و همچنین خبرهای جدید از شبکه جدید افق نیز گفت.

وی درخصوص شبکه افق توضیحاتی را ارائه داد و گفت: این شبکه در حال حاضر بر روی کانال 22 تهران اعلام موجودیت کرده است. یعنی کسانی که سیستم دیجیتال خودشان را مجددا جست وجو کنند این شبکه را می‌بینند. اما از 12 خرداد ماه یک بسته دیگری را خواهند دید که در آن سعی می‌شود برنامه‌های این شبکه معرفی شود و پس از مدتی با یک تعداد محدودی ساعت برنامه‌های خاصی از این شبکه پخش و تکرار می‌شود برای اینکه مخاطب خودش را پیدا کند. امیدواریم از نیمه سال به بعد بتواند به طور طبیعی به رشد لازم برسد و برنامه‌های خودش را در یک جدول مشخص اعلام کند.

 

رییس صدا و سیما در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه هدف‌گذاری برای خرید سریال‌ها و اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی دارد‌؟ توضیح داد: جمهوری اسلامی و رسانه ملی متعلق به آن فوق‌العاده قدرتمند است و قابل مقایسه با اکثریت رسانه‌های جهانی ولو رسانه‌های اروپای و غربی نیست؛ بنابراین سقف تولیدات ما فوق العاده بالاست.

رییس سازمان صدا و سیما همچنین در پاسخ به اینکه شبکه‌ سحر آیا قرار است در داخل دستگاه‌های گیرنده و دیجیتال قرار بگیرد با توجه به اینکه مخاطبان زیادی دارد‌، گفت: هرچند مخاطبان شبکه سحر کشورها و جمعیت‌های خارجی هستند که به عنوان زبان تکلم می‌کنند اما به دلایل مختلف در داخل کشور مخاطبان قابل توجهی دارد. خیلی‌ها از ما تقاضا کردند که کانال‌هایی که در شبکه سحر ارائه می‌شود(به زبان ترکی‌، کردی‌، فرانسوی‌، انگلیسی‌ و اسپانیایی که عمدتا در هیسپان تی وی) به نوعی در اختیار مردم قرار گیرد اما باید بگویم فعلا محدودیت فنی برای سیستم‌های دیجیتال داریم. ولی ممکن است در آینده نزدیک شبکه‌ای را ماموریت بدهیم که در یک ساعات مشخصی گلچینی از برنامه‌های سحر را به عنوان مخاطبان زبان‌های مختلف بر روی سیستم‌های دیجیتال در آینده نزدیک پخش کنیم.

/ 1 نظر / 35 بازدید
محمد

سلام یک سوال داشتم شبکه افق درباره ی چی هست