پرفروش‌ترین مستند سال 2009 روی آنتن شبکه مستند

مستند «خانه» که رکورد پرفروش‌ترین مستند سال 2009 را دارد، پنجشنبه این هفته به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

«خانه» پنجشنبه - 23 آبان ماه - ساعت 22 از شبکه مستند پخش می‌شود.


به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مستند «Home» (خانه) ساخته یان آرتوس برتراند (Yann Arthus-Bertrand) محصول سال 2009 است. این مستند که در 5 ژوئن همان سال در 181 کشور دنیا همزمان عرضه شد، رکورد سرعت پخش فیلم را در تاریخ سینما شکست و به عنوان پرفروش‌ترین مستند سال انتخاب شد.

مستند «خانه» درباره خانه‌ی ما در کهکشان، یعنی سیاره زمین ساخته است. این مجموعه دارای تصویربرداری هوایی از 54 کشور جهان و مکان‌های مختلف کره زمین است. این فیلم مستند تنوع زیستی بر روی زمین را به تصویر می‌کشد و این که بشر چگونه تعادل زیستی این سیاره را تهدید می‌کند.

دورنمای سراسری این مستند بیان‌کننده چگونگی پیوند همه موجودات با زمین است و اینکه همگی با هم در یک توازن زیستی قرار دارند و نقش اساسی انسان را در برهم زدن این نظم نشان می‌دهد که چگونه با انقلاب کشاورزی، توسعه صنعت نفت، آتش‌سوزی‌ها و … شکافی عظیم در این نظم جهانی به وجود آورده اند.

در پایان نشان داده می‌شود که چگونه می‌توان با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، ایجاد پارک‌های بیشتر، همکاری بین کشورهای مختلف در خصوص مسائل زیست محیطی و آموزش‌های اضافی در راستای اصلاح وضع موجود حرکت کرد.

/ 0 نظر / 25 بازدید