شبکه جام جم HD می شود

معاون امور سیمای رسانه ملی در بازدید از شبکه جهانی جام‌جم ماموریت تولید برنامه‌هایی با کیفیت HD را برای دهه فجر به این شبکه داد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علی دارابی در نشستی با مدیران شبکه جهانی جام‌جم ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیران گروه‌های تولیدی و برنامه‌‌ساز این شبکه تلویزیونی گفت: خوشبختانه در این شبکه جهانی فارسی زبان کارهای بسیار فاخر و بزرگی انجام شده است که باید برای مردم اطلاع‌رسانی شود .

دارابی با اشاره به این موضوع که گفتمان حاکم بر برنامه‌های شبکه جهانی جام جم در پرتو امید ، پیشرفت‌های کشور و دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی باشد گفت: امروز شبکه جهانی جام جم برای همه شبکه های ملی و سراسری باید طراز باشد و در عین حال مخاطبان جدیدی را جذب کند .

معاون رئیس سازمان در امور سیما نیاز شبکه جام جم به مجری های تخصی را متذکر شد و افزود: باید درخصوص جذب مجری و کارشناس مجری با برنامه‌ریزی عمل کنید و شبکه جام جم باید بهترین، مودب‌ترین و آگاه‌ترین مجری ها را که مسلط به چند زبان خارجی باشد جذب کند .

دارابی با تاکید بر اینکه باید یک خانه تکانی اساسی در شبکه جهانی جام جم صورت گیرد اظهار داشت: باید بهترین سریال ها ، برنامه‌های معارفی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در شبکه جهانی جام جم تولید شود و برنامه‌های این شبکه به عنوان یک شبکه مرجع در اختیار دیگر شبکه‌ها قرار گیرد .

معاون سیما خطاب به‌ مدیران گروه‌های برنامه‌ساز شبکه جام جم گفت: باید از کارشناسانی دعوت کنید که لهجه و گویش استانی نداشته باشند و فارسی را صریح، روان و بدون لهجه صحبت کنند و تسلط آنها به زبان فارسی بسیار بالا باشد .

دارابی در بخش دیگری از سخنانش بابیان اینکه در طراحی برنامه‌های شبکه جام جم جای یک برنامه گفت‌وگوی شبانه در بین برنامه‌ها خالی است افزود: باید در ارائه برنامه به تنوع برنامه‌ها و کارشناس در برنامه‌ها توجه شود و از کارشناسانی بهره ببرید که به مسائل تخصصی در هر حوزه اشراف کامل داشته باشند و در حقیقت مورد اعتماد مردم باشند .

وی در ادامه ، تولید برنامه‌هایی با سبک و سیاق کارنامه انقلاب را در دستور کار شبکه جام‌جم خواستار شد و افزود : زبان فارسی ، شعر و موسیقی و جاذبه‌های ایران باید به شکلی ویژه در این شبکه مورد توجه قرار گیرند.

معاون سیما افزود : این شبکه باید برای دهه فجر به مدت 12 شب برنامه‌هایی را با کیفیت HD تولید کند . وی همچنین افزود: شبکه جهانی جام جم باید متولی برگزاری هفته فرهنگ تلویزیون با ایرانیان خارج از کشور باشد و ما در نظر داریم که این هفته را با مشارکت نهادهای ذیربط برگزار کنیم .

در ادامه این نشست علی طلوعی مدیر شبکه جهانی جام جم ضمن ارائه گزارشی از تلاش گروه‌های ده‌گانه برنامه‌ساز شبکه‌‌جهانی جام‌جم و برنامه‌های تولیدی این شبکه در دو سال گذشته گفت: تیم برنامه‌ساز ما در شبکه جام‌جم یک تیم فرهیخته، باسواد، باانگیزه و ارزشی است که با توجه به مشکلات بودجه‌ای و حرفه‌ای و با کمبود امکانات و تجهیزات توانسته‌ تاکنون موفق عمل کند. وی افزود: اتفاق بسیار خوبی که تاکنون در شبکه جام‌جم رخ داده موفقیت ما را به سوی برنامه‌های تولیدی نشان می‌دهد بطوری که درحال حاضر 61 درصد برنامه‌های شبکه جام جم تولیدی و 39 درصد بطور تأمینی است که این شاخص به ‌زودی تغییر خواهد کرد و بسوی 80 درصد برنامه تولیدی و 20 درصد تأمینی گام برمی‌داریم .

/ 0 نظر / 18 بازدید