تغییر گرافیک در شبکه سحر

پس از رونمایی از پکیج گرافیکی سیمای آذری شبکه جهانی سحر، پکیج جدید گرافیکی چهار سیمای دیگر این شبکه نیز صبح امروز چهارشنبه 21 مرداد ماه در معرض دید بینندگان شبکه قرار گرفت.

 به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس،همزمان با رونمایی از پکیج جدید گرافیکی از گرافیک وب سایت‌های شبکه جهانی سحر مراسمی با حضور محمد اخگری معاونت محترم برون مرزی، علیرضا سلیمانی‌زاده مدیر شبکه سحر و جمعی از مدیران برگزار شد.

محسن سوهانی مدیر واحد هنری شبکه جهانی سحر ضمن اعلام خبر رونمایی از پکیج جدید گرافیکی سیماهای اردو، بوسنی، کردی و فرانسه این شبکه، مهمترین ویژگی طراحی این پکیج را علاوه بر استفاده از شیوه‌های گرافیکی به روز، به کارگیری مفاهیم هنر اسلامی – ایرانی با پرداختی ظریف بیان کرد و گفت: این پکیج که توسط تیمی مجرب به سرپرستی محمدحسن اصنعی طراحی شده در عین ثابت بودن فرم، برای هر یک از سیماها یک رنگ خاص متناسب با هویت بصری کشورهای مقصد، به عنوان رنگ قالب در نظر گرفته شده است که به تعبیر محمد اخگری معاونت محترم برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مفهوم بلند عرفانی «وحدت در عین کثرت» را منعکس می‌کند.

 

سوهانی افزود: امروزه تمام رسانه‌های تصویری جهان مبتنی بر هنرهای دیجیتال هستند و CGI و جلوه‌های گرافیکی نقش عمده‌ای در تلویزیون و سینمای جهان ایفا می‌کنند؛ بر همین اساس ایده شکل گیری گروه هنری به منظور دستیابی به اهداف مذکور، در شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی که ماحصل نگاه تخصصی محمد سرافراز در زمان ریاست ایشان در معاونت برون مرزی است؛ شکل گرفت. این ایده در ابتدای امر در شبکه‌های Press TV، iFilm و العالم، پیاده‌سازی شد که نتیجه آن تحول چشم گیری را در حوزه جلوه‌های بصری در این شبکه‌ها ایجاد نمود.

در پی این اقدامات، شبکه جهانی سحر نیز جزء برنامه بعدی شکل‌گیری گروه هنری جهت ایجاد تحول در حوزه بصری قرار گرفت. بدین منظور در این شبکه برنامه‌های متنوعی در چند فاز اجرایی پیش‌بینی شده که به حول و قوه الهی تا به امروز پیشبرد مقاصد طبق زمانبندی به عمل آمده، صورت گرفته است.

در پایان سوهانی تأکید کرد: با توجه به همدلی و صمیمیت بسیاری که در بین کلیه مدیران و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف شبکه جهانی سحر وجود دارد و با لطف تدابیر و راهنمایی‌های هوشمندانه جناب آقای سلیمانی‌زاده مدیر محترم این شبکه در سایه عنایت الطاف الهی، افق های روشنی را در برابر شبکه جهانی سحر پیش روی خود خواهیم داشت.

/ 0 نظر / 86 بازدید