تابستان با شبکه 5

شبکه تهران با آغاز فصل تابستان مجموعه ای از ویژه برنامه های تابستانی جذاب و دیدنی را برای مخاطبان تهرانی آماده پخش کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه تهران ، گروه های برنامه ساز این شبکه برنامه هایی را برای ایام تابستان و تعطیلات آماده کرده اند که به شرح زیر است.

گروه اجتماعی " شب به یاد ماندنی " عنوان برنامه ای تولیدی  از گروه اجتماعی شبکه تهران است که  در 26 قسمت 40 دقیقه ای تهیه و تولید شده و مهدی پدیدار تهیه کننده این برنامه است.

این برنامه با رویکرد اشاعه فرهنگ حسن انتخاب و ازدواج الگو برای نسل جوان تهیه شده است. مصاحبه صمیمی با خانواده عروس و داماد ، تیتراژ شروع و پایان از قسمت های مختلف این شب به یاد ماندنی است که بهمن هاشمی آن را اجرا می کند.

برنامه ترکیبی  زنده  " همراهان " ویژه سفرهای تابستانی با رویکرد جدید، در فصل تابستان روی آنتن می رود. این برنامه با مشارکت پلیس راهنمایی  و رانندگی  در راستای آموزش و ترویج فرهنگ صحیح رانندگی در بین شهروندان و اطلاع رسانی از آخرین وضعیت ترافیکی جاده و شهر تهران به روی آنتن می رود.  

گروه تفریحات "مسابقه فوت و فن"  عنوان مسابقه ای تولیدی از گروه تفریحات است ، این مسابقه با هدف معرفی کامل و ترویج اهمیت مشاغل مختلف  جامعه طراحی شده است. فوت وفن در 26 قسمت 40 دقیقه ای تهیه و تولید می شود و دارای آیتم های مختلفی همچون ساخت پروژه عملی ، سوالات پیرامون حرفه مورد نظر ، معماهای حرفه ای ، اینو گرافی حرفه ، گزارش از ترین ها آن صنف و..است. هیات داوران متشکل از اساتید باسابقه و برگزیده المپیادهای مهارت ،داوری مسابقه  "فوت وفن" را که را به عهده دارند ،

"فوت وفن" در هر برنامه یک شغل و حرفه را معرفی می کند . سید محسن حسینی تهیه کنندگی این برنامه را برعهده دارد

مسابقه باران" که از دیگر مسابقه های گروه تفریحات است به صورت زنده و تلفنی با محوریت جمع آوری کمک های مردمی در امور مشارکت های عمومی است "برای مثال مدرسه سازی"  به تهیه کنندگی عباس درویش به روی آنتن می رود. 

گروه کودک و نوجوان "بچه ها بیاین تماشا " عنوان ویژه برنامه شاد و جذاب  تابستانی گروه کودک و نوجوان شبکه تهران است که در 90 قسمت 60 دقیقه ای تهیه و تولید شده است. این برنامه ویژه خردسالان و کودکان طراحی شده و سعی دارد مفاهیم تربیتی ، آموزشی ، اخلاقی را در قالب موضوعات نمایشی مختلف به زبانی ساده و شیرین برای آنها بیان کند. عروسک مجبوب چرا در این برنامه حضور دارد و پیمان فاطمی ، محمد بهرانی ، احمد آکشته ، مهدی صارمی و..... دیگر بازیگران این برنامه نمایشی هستند.

گروه نویسندگان این برنامه شیوا درویش ، جواد طالبی و نیوشا صدر هستند. صدای پیشه عروسک چرا را آزاده مویدی فر و عروسک گردانی آن را شیما بخشنده و محمد اعلمی بر عهده دارند. فاطمه شیرازی مقدم نیز تهیه کننده این برنامه است.

برنامه " مثبت من " گروه کودک و نوجوان شبکه تهران نیز در  ویژه فصل تابستان در 45 قسمت 25 دقیقه ای تهیه و تولید شده است. این برنامه در فصل تابستان با رویکرد بررسی اوقات فراغت نوجوانان ساخته شده است و بخش آموزشی یا همان کارگاه آموزشی یکی از آیتم های این برنامه است که به نوجوانان آموزش هایی داده می شود و سپس از آنها می خواهد آنچه را یاد گرفته اند،  به نمایش بگذارند. مانند آموزش فیلمسازی و سپس تولید یک فیلم کوتاه 5 دقیقه ای ، آموزش بازیگری ، سفالگری و... " نوید محمودی" تهیه کننده برنامه " مثبت من " با بیان این که این برنامه در فصل تابستان با رویکرد بررسی اوقات فراغت نوجوانان تهیه و تولید شده است و آیتم باشگاه مخاطبان "مثبت من" یکی از بخش های فعال و جذاب برنامه است که نوجوانان آثار خود اعم از عکس و فیلم را به برنامه ارسال و بعضی از آنها نمایش داده می شود. بخش پلاتو،  این قسمت با حضور مجریان برنامه اما در ساختاری جدید و نو ارائه می شود.  در بخش کارشناسی نیز  نوجوانان مسائل خود را مطرح می کنند، به این صورت که هر سوالی که دارند با تلفن همراه فیلم می گیرند و ارسال می کنند. ما با نشان دادن تصویر آنها ،  پاسخ سوال نوجوان را می دهیم .

 گروه دانش و اقتصاد "کسب و کار " عنوان برنامه ای تولیدی از گروه دانش و اقتصاد شبکه تهران است که قرار است از تیرماه بر روی آنتن رود. این برنامه با رویکرد کار و کارآفرینی ، بهبود فضای کسب و کار ، بررسی مسائل و مشکلات کسب و کار با محوریت شعار سال به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در 40 قسمت 40 دقیقه ای پخش شود. " شهرام شکیبا ودکتر مینا مهرنوش اجرای این برنامه را برعهده دارند و سید جلیل فرزین فر تهیه کننده این برنامه است.

/ 0 نظر / 85 بازدید