سفره رنگین سیما برای نوروز

وی با بیان این که کلیه برنامه‌های سیما از 27 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ادامه دارد، گفت: در این برنامه‌ریزی هر روز فیلم‌های تلویزیونی مختلف از شبکه‌های سیما پخش می‌شود که شامل ژانرهای درام، کمدی، جنایی، هیجانی، تاریخی، زندگینامه، خانوادگی، پلیسی، سیاسی و ارزشی خواهند بود. 

بخشی‌زاده گفت: به دلیل آغاز ایام فاطمیه از 14 فروردین ماه سال آینده کلیه برنامه‌های طنز شب 13 فروردین به اتمام خواهد رسید .

وی اضافه کرد: در مجموع درایام نوروز 28 فیلم تولید شبکه‌های سیما و سیمافیلم است که در این زمینه فیلم های دیگری از سینمای ایران تهیه شده است که فهرست نهایی آن تا دو هفته آینده اعلام می‌شود و 126 فیلم جدید در این ایام برای مخاطبان عرضه خواهد شد. 

بخشی زاده تصریح کرد: در این میان فیلم خارجی «12 سال بردگی» برنده اسکار از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در بخش مستند خارجی نیز حداقل 270 مستند مختلف با موضوعات حیات وحش، طبیعت و آفرینش، باستان‌شناسی، نجوم، علم و تکنولوژی، ورزشی، پزشکی و سلامت، توجه به محیط زیست، هوافضا را در حال آماده کردن برای نوروز هستیم. 

مدیر شبکه 2 سیما یادآور شد:برنامه‌های یک ساعت با هیچکاک سینمای هند، سینمای کلاسیک، فیلم سینمایی دنباله‌دار، مرور آثار بازیگران، فیلم‌های جذاب و اکشن از شبکه نمایش پخش می‌شود و دو فیلم پسر‌آدم، دختر حوا و ضد گلوله از شبکه‌های یک و دو سیما پخش می‌شود.

دبیر اجرایی برنامه‌های نوروز اظهار کرد:در بخش تله‌فیلم،تله فیلم های به من نگو قراضه،ته خط،خسیس،به خاطر یک مشت دلار ناقابل و ماجراهای دکتر سه سوت ساعت 16 از شبکه یک، پنجره، فریادهای خاموش،تندباد مایا،نام و نام خانوادگی و آخرین زمزمه ساعت 23 از شبکه دو، همایش،چای با بهار نارنج، عطر خوش زندگی، و قالیچه سلیمان  ساعت 11:15 از شبکه 3، نگار و سودابه از شبکه 4،زیر قیمت،تعطیلات، مسابقه ازدواج و لغزش ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می‌شوند.

بخشی‌زاده با بیان این که فیلم های مستند مختلفی از ساعت 18 تا 22 پخش می‌شوند،گفت: بخش مستند از ساعت 18 از شبکه تهران، ساعت 19 شبکه 3،قبل از ساعت 20 شبکه 2، ساعت 20 شبکه یک و ساعت 22 شبکه 4 سیما برنامه‌های مختلف را در ایام نوروز پخش می‌کند. 

مدیر شبکه دو سیما ویژه‌برنامه‌های بخش مسابقه نوروز را شامل نشان برتر و ماز از شبکه دو، مسابقه صدا (بازخوانی تیتراژ‌های سریال‌ها) از شبکه 3، بعد چهارم از شبکه 4، سرزمین دانایی شبکه تهران، مشائره ستاره‌ها و قندپهلو از شبکه آموزش، فردوس شبکه قرآن، مسابقه تلفنی نوروزی شبکه ورزش، و لطیف‌ستان از شبکه نسیم دانست.

بخشی زاده درباره برنامه‌های کودک نوروز از پخش کلاه‌قرمزی خبر داد و گفت: برنامه‌های فیتیله، با ما بیا و کلاه‌قرمزی از شبکه دو سیما پخش می‌شوند.

وی ادامه داد: برنامه‌های بچه‌ها بیایید تماشا و رنگین کمان از شبکه تهران، نقطه اوج، ماجراهای سحرخانم از شبکه قرآن، غنچه‌های ایران و بچه‌های ایران و از شبکه جام‌جام  و انیمیشن‌های کلاس اولی‌ها، مهارت‌های زندگی، مداد دانا، دشت تمشک و... از شبکه پویا پخش می‌شود.

 دبیر اجرایی برنامه‌های نوروز از پخش برنامه‌های راهیان نور در این ایام خبر داد و افزود: ویژه‌برنامه‌هایی از جمله راهیان نور، عطر افلاک از شبکه یک سیما، خط‌ها مقدمند از شبکه 2 برای این ایام در نظر گرفته شده است و شبکه‌های 3، 4، تهران، مستند، قرآن و جام‌جم نیز با پخش برنامه‌هایی به این مراسم خواهند پرداخت.

بخشی‌زاده درباره برنامه‌های تحویل سال نو گفت: شبکه‌های اول، دوم، سوم، 10 ساعت برنامه خواهد داشت و شبکه تهران از 6 صبح روز پنجشنبه با برنامه «گوش دل تهرون» همراه مخاطبان خواهد بود.

مدیر شبکه دو سیما درباره برنامه عمو پورنگ گفت:‌پخش این برنامه همانند سال‌های گذشته در ایام نوروز دیده نشده است و همزمان با ماه رمضان پخش دوباره آن را از شبکه 2 سیما خواهیم داشت.

/ 0 نظر / 16 بازدید