برنامه های نوروزی شبکه آموزش

حسین ساری در نشستی که به منظور اعلام برنامه‌های نوروزی شبکه آموزش برگزار شد، اعلام کرد که برنامه‌های روتین این شبکه با تغییر محتوا نوروزی خواهند شد .

نشست رسانه‌ای اعلام برنامه‌های نوروزی شبکه آموزش سیما با حضور دکتر حسین ساری (مدیر شبکه‌ آموزش)، اسرافیل علمداری (قائم مقام مدیر شبکه آموزش) و همچنین احمد معلم (مدیر تامین برنامه شبکه آموزش) صبح امروز (چهارشنبه 20 اسفند ماه) در ساختمان شبکه آموزش برگزار شد .


مدیر شبکه آموزش گفت : این شبکه در ساختار جدید یک شبکه تخصصی در راستای مهارت آموزی و آموزش خواهد بود . وی آموزش مهارت هایی در زندگی فردی و اجتماعی، آموزش‌های کاملا رسمی و مستقیم گرفته تا آموزش‌های فنی و مادام‌العمر را از وظایف و ماموریت های این شبکه دانست .

ساری به ضرورت همکاری این شبکه با سازمان آموزش و پرورش نیز تاکید کرد و توضیح داد: امیدواریم در همکاری با آموزش و پرورش در عدالت آموزشی سهیم باشیم .

وی افزود : بر همین اساس پس از این طراحی از اوایل تابستان شاهد برنامه‌هایی خواهیم بود که رویکرد آموزشی و مهارتی را تقویت می‌کند .


ساری در بخش دیگری از سخنان خود برنامه‌های نوروزی شبکه آموزش سیما را تشریح کرد.
او با اعلام اینکه شبکه آموزش ویژه برنامه تحویل سال نخواهد داشت‌، از برنامه‌هایی همچون «قند پهلو»،‌ «مشاعره‌»، «زندگی ما قصه نبود‌»، «رخ تو رخ‌»، «گل آموز‌»، «مشق عشق‌»، «دکتر سلام‌»، «دستان‌»، «سفید‌» و همچنین «دوربین هفت» و مستندهای آموزشی و علمی جذاب به عنوان برنامه‌های نوروزی یاد کرد.
وی درباره‌ ویژه برنامه «قند پهلو» توضیح داد: این برنامه از برنامه‌هایی است که توجه مخاطبان را جلب کرده است و در تعطیلات نوروز نیز به شکلی ویژه به روی آنتن خواهد رفت . پخش این برنامه از پنجم فروردین ماه تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت .
آقای ساری گفت : برنامه «مشاعره» نیز به صورت ویژه در ایام نوروز به روی آنتن خواهد رفت. با توجه به اینکه زبان فارسی یکی از اولویت‌های راهبردی در همه شبکه‌هاست، این برنامه نیز به اضافه برنامه «قند پهلو» در ایام نوروز به روی آنتن می‌رود .


وی درباره جُنگ شبانه «زندگی ما قصه نبود» که ویژه نوروز طراحی شده است، گفت: این برنامه در بین ساختارهای شبکه آموزش، ساختار ویژه‌ای دارد و به برخی از موضوعات خاص توجه می‌کند و همچنین سرگذشت و تجربه افراد را در قالب گفت‌وگو بیان می‌کند. این برنامه اکنون در حال ضبط است .
مدیر شبکه آموزش برنامه‌ی «رخ تو رخ» را یک گفت‌وگوی صمیمی عنوان کرد که با قهرمانان آموزشی کشور صورت می‌گیرد و گفت: این برنامه با دعوت از معلمان، واقفان، مولفان و مدیران که عمرشان را در سیستم آموزشی و تربیتی دانش آموزان سپری کرده‌اند، به روی آنتن می‌رود .
وی سپس از ویژه برنامه‌های گل آموز، مشق عشق‌ و مجموعه برنامه‌های دکتر سلام برای پخش در ایام نوروز خبر داد و گفت : این برنامه‌ها نیز ویژه نوروزی ساخته خواهند شد .
مدیر شبکه آموزش از برنامه «دستان» به عنوان یکی از برنامه‌های خاص شبکه آموزش نام برد و گفت: این برنامه هم به مناسبت ایام شهادت و هم در ایام نوروز تا پایان تعطیلات هر روز به روی آنتن خواهد رفت .

مدیر شبکه آموزش در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه رویکرد شبکه آموزش نسبت به برنامه‌هایی چون «رادیو هفت» که سال‌هاست روی آنتن می‌روند و مخاطب قابل توجهی را هم جذب کرده‌اند، چگونه خواهد بود؟ گفت : همکاران ما در این برنامه پس از یک سال تلاش تصمیم دارند بازنگری و تجدید قوایی داشته باشند و این برنامه در طول فروردین به روی آنتن نخواهد رفت ؛ البته گزیده‌ای از «رادیو هفت» قرار است در ایام عید پخش شود. او تاکید کرد: قطعا توجه ما نسبت به این برنامه پرمخاطب، کم نخواهد شد. «رادیو هفت» از جمله برنامه‌هایی است که جنبه‌های آموزشی پنهان فراوانی دارد که باید آن را تقویت کنیم و حتما ادامه پیدا خواهد کرد و این فرصت یک ماهه‌ هم که برای این برنامه ایجاد شد، به همین علت است و بیشتر به درخواست خود عوامل بود که این برنامه تجدید قوایی داشته باشد و سپس با انرژی بیشتری به روی آنتن برود .

او گفت: سری جدید برنامه‌ی «رادیو هفت» از اردیبهشت ماه با انرژی بیشتر و همچنین با رویکرد آموزشی به روی آنتن خواهد رفت.

وی در ادامه تاکید کرد که شبکه آموزش سیما در اوایل نیمه دوم سال 94 برنامه‌های خوبی را به روی آنتن خواهد برد.
مدیر شبکه آموزش در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست درباره علت اینکه چرا شبکه آموزش برنامه تحویل سال نخواهد داشت ؟ گفت: با توجه به اینکه لحظه تحویل سال 2:30 بامداد است و برنامه های شبکه آموزش قبل از این ساعت تمام می‌شود، برنامه تحویل سال نداریم .

/ 0 نظر / 26 بازدید