«معمای شاه» به مستندات تاریخی وفادار مانده است

ضرغامی در بازدید از سریال تاریخی ورزی:«معمای شاه» به مستندات تاریخی وفادار مانده است

در بازدید رییس سازمان صداوسیما و معاون سیما از پشت صحنه سریال «معمای شاه» اعلام شد که بیش از 1000 دقیقه از تصویربرداری این مجموعه که 1600 بازیگر و بیش از 150 نفر از عوامل سینمای ایران در آن حضور دارند، انجام شده است.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، سید عزت الله ضرغامی به همراه علی دارابی (معاون سیما) و جمعی از مدیران عصر امروز - دوشنبه - با حضور در لوکیشن سریال تاریخی «معمای شاه» از مراحل پیشرفت این مجموعه بازدید کردند.

در این بازدید رییس سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه سریال تاریخی «معمای شاه» در کنار حفظ جذابیت‌های دراماتیک به مستندات تاریخی کاملا وفادار مانده است، گفت: آشنایی نسل‌های جدید با واقعیت‌های تاریخی کار مهمی است که باید به قصد قربت به آن نگاه کرد.

مجموعه 50 قسمتی «معمای شاه» برای پخش در زمستان امسال از شبکه یک سیما آماده می شود.

این مجموعه به کارگردانی محمدرضا ورزی از شهریور سال 91 کلید خورد. این کارگردان سریال‌هایی تاریخی چون «تبریز در مه»، «سال‌های مشروطه» و «عمارت فرنگی» را در کارنامه خود دارد.

همچنین مهدی سجاده‌چی، ورزی را در نگارش این اثر همراهی می‌کند. تاکنون 70 درصد کار تصویربرداری «معمای شاه» به تهیه‌کنندگی علی لدنی به پایان رسیده و از دی ماه پخش آن از شبکه یک سیما آغاز می‌شود.


معمای شاه

در این مجموعه تلاش می‌شود پشت پرده جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به گونه‌ای بازگو شود تا عامه مردم به خصوص نسل جوان جامعه با اتفاقات آن دوران که به انقلاب اسلامی منجر شد، آشنا شوند.

/ 0 نظر / 24 بازدید