فرستنده های تلویزیونی آذربایجان شرقی دیجیتال شدند

با ابتکار مهندسان رسانه ملی ، فرستنده های تلویزیونی مرکز آذربایجان شرقی، برای سهولت دریافت شبکه‌های تلویزیونی به دیجیتال تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، طهماسبی،معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما،گفت : همکاران ما در فرستنده های تلویزیونی مرکز آذربایجان شرقی با فکری نو در حوزه مهندسی ، طراحی جدیدی در فرستنده ها  ارائه کردند که باعث دیجیتالی شدن فرستنده های آنالوگ شد . طهماسبی  با بیان این‌که با تغییر کاربری هر یک از این فرستنده‌ها رقمی نزدیک به 5/2 میلیارد تومان صرفه جویی شده است،گفت:خوشحالیم که امسال اعلام کنیم میانگین پوشش شبکه‌های تلویزیونی زمینی مستقل از ماهواره به 70 درصد رسیده است .

نواداد مدیرکل‌صدا وسیمای مرکزآذربایجان شرقی نیز در این زمینه گفت : امروز برای اولین بار در این ایستگاه این‌عملیات انجام‌شد و  شهرستان‌های تبریز، شبستر ، بستان آباد ، سراب و هریس  22 کانال رادیویی و 20 کانال تلویزیونی را دریافت می‌کنند   .

قربانی ،مدیر فرستنده‌های تلویزیونی صدا وسیمای مرکزآذربایجان شرقی، نیز قدرت این فرستنده را 3 کیلووات دیجیتال معادل 10 کیلو وات آنالوگ اعلام کرد و گفت:به طورشبانه‌روز و به مدت یک سال  این فرستنده زیر بار بوده و همه آزمایش‌هاو امتحان‌های خود را با موفقیت سپری کرده است. 

/ 0 نظر / 31 بازدید