سریال های جدید شبکه3

شبکه سه تلویزیون چند سریال جدید را در دست تولید دارد. سریال‌های «خط»، «سوداگر» و« سیگنال موجود است» برخی از این آثار است.

به گزارش جام‌جم، سریال تلویزیونی «خط» به کارگردانی و نویسندگی عباس رنجبر، یکی از سریال‌هایی است که اوایل تابستان امسال در شمال کشور کلید خورد و تاکنون بیش از نیمی از آن تصویربرداری شده است. تصویربرداری این سریال پرلوکیشن که در شمال کشور و مناطق دیگری همچون کن و سولقان، پاسگاه نعمت‌آباد، چند منطقه در استان زنجان و... انجام شده، هم‌اکنون در لوکیشنی در بیمارستان سینا ادامه دارد. طبق برنامه‌ریزی تصویربرداری این مجموعه تا آخر شهریور به پایان خواهد رسید.

 

در این سریال بازیگرانی چون کامران تفتی، آشا محرابی، محمود پاک‌نیت، سیاوش طهمورث، فریبا جدیکار، لیلا برخورداری، جمال اجلالی، ایمان صفا، محسن افشانی، مجید جعفری، بهنام قربانی، مهدی چایانی، فرشاد فهیمی، آیلین دائمی، مهرانه به نهاد، مانا بهرامی، مجید لیاقت، سارا والیانی، حمید غلامی، صفرعلی کوهی، داوود مقدادی و کامران مقدادی نقش‌آفرینی می‌کنند.

داستان این سریال درباره سیاوش (کامران تفتی) است که جوانی پرخاشگر است اما برای رسیدن به معشوق، شروع به خودسازی می‌کند. حاج رئوف (محمود پاک‌نیت) با شناخت احوال سیاوش، به او کمک می‌کند ‏‏تا با اصلاح رفتار و اخلاقش راه را برای رسیدن او به سوگند (آشا محرابی) فراهم کند.

عباس رنجبر نویسنده و کارگردان سریال تلویزیونی خط با اشاره به ایده شکل‌گیری این سریال گفت: پس از گفت وگو با مدیر گروه اجتماعی شبکه سه و ابراز علاقه ایشان به ساخت سریالی با محوریت مباحث اخلاقی، تربیتی و شیوه زندگی اسلامی ـ ایرانی نگارش فیلمنامه سریال خط را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: محور اصلی این سریال در ارتباط با مباحث اخلاقی است و قصد دارد اخلاق فردی و اجتماعی را در قالب یک درام خانوادگی روایت کند.

رنجبر مضامین اخلاقی و تربیتی را محور مشترک تمامی آثارش دانست و اظهار کرد: در سریال خط نیز به دنبال ارائه تصویری از روحیه مثبت‌اندیشی و سیر و سلوک یک جوان امروزی هستیم که البته برگرفته از شخصیت سیاوش در متون و کتاب‌های کهن است. داستان این سریال در واقع تصویری از مظلومیت سیاوش را نشان می‌دهد و این‌که چگونه زندگی او را یک دروغ تغییر می‌دهد و در نهایت فردی به نام حاج رئوف حکم مراد وی را پیدا می‌کند. اساس قصه در ظاهر استخدام در شرکت واحد اتوبوسرانی و عبور از خط‌ویژه است اما در باطن، رسیدن به خط درست زندگی.

این کارگردان درخصوص روند نگارش فیلمنامه خط گفت: نگارش این فیلمنامه حدود دو ماه و بازنویسی آن نیز ده ماه زمان برد،زیرا می‌خواستیم با متن کم‌اشتباهی کار را کلید بزنیم.

رنجبر افزود: قبلا معتقد بودم 50 درصد یک اثر خوب برگرفته از متن منسجم و بدون اشکال است اما الان فکر می‌کنم که 95 درصد موفقیت یک اثر مربوط به فیلمنامه و متن آن است.

نویسنده سریال خط که پیش از این سریال «بال‌های خیس» را برای شبکه یک ساخته، در پایان تاکید کرد: فکر می‌کنم سریال خط به دلیل قصه پرکشش و پرتعلیقش بتواند رضایت مخاطبان تلویزیونی را جلب کند.

برخی عوامل سازنده این سریال عبارتند از: مدیرتصویربرداری: مصطفی احمدیان، صدابردار: حمید دژاکام، طراح گریم: مجید اسکندری، طراح صحنه و لباس: علی تابع‌امام، مدیر تولید: پیمان جعفری، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: رضا کشاورزی و مدیر تدارکات: سهراب دادگستر.

سوداگر و ویندوز قرمز

«سوداگر» عنوان سریال دیگری است که با مشارکت ناجی هنر و به تهیه‌کنندگی حسین طاهری در 26 قسمت تولید و پخش خواهد شد. این سریال با دستمایه قرار دادن فعالیت بانوان مددکار، نگاهی متفاوت به فعالیت‌های پلیس و بخصوص موضوع مددکاری اجتماعی پلیس دارد.

مجموعه 13 قسمتی «ویندوز قرمز» که بتازگی نگارش آن توسط رسول لطفی به پایان رسیده، سریال دیگری است که در اولویت ساخت شبکه سه قرار دارد. موضوع این سریال درباره شهدای هسته‌ای است. نگارش فیلمنامه مجموعه «سیگنال موجود است» به پایان رسیده است. این مجموعه قرار است در قالب 26 قسمت 40 دقیقه‌ای با زبانی طنز به نقد شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان بپردازد. این مجموعه که هم‌اکنون مراحل پیش‌تولید را پشت سرمی‌گذارد، بزودی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مسعود فرخنده‌طینت جلوی دوربین خواهد رفت.

/ 0 نظر / 16 بازدید