برنامه های متفاوت شبکه نمایش

شبکه نمایش پخش به زودی آثار جکی چان و مجموعه فیلم‌های شرلوک هولمز را در دستور کار دارد.

«نقد فیلم‌های ضد ایرانی» و «مستندی درباره‌ی بازیگران» و پخش «فیلم‌های کوتاه خارجی» و «پشت صحنه فیلم‌های معاصر» از دیگر برنامه‌هایی است که شبکه دیجیتال نمایش برای پخش در نظر گرفته است.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا،‌ جکی چان، کارگردان و بازیگر مطرح سینمای چین از زمانی که در سال 1962 نقش کوتاهی ایفا کرد تا به امروز در بیش از 120 فیلم بازی کرده است. شبکه نمایش قصد دارد با فیلم «استادی با پنجه‌های شکسته»، محصول 1971 که نخستین بازی جکی چان در نقش اصلی است، پخش فیلم‌های وی را آغاز کند.

در مجموعه انتخاب شده، تعداد زیادی از فیلم‌ها برای نخستین بار از صدا و سیمای ایران پخش می‌شوند که از جمله می توان به اژدهای جوان (1976) ضربه های کشنده (1976) پنجمین اژدها (1977) هفت ضربه مرگبار (1978) مبارز خیابانی (1980) اشاره کرد.

شرلوک هلمز، اثر جاودانه سر آرتور کانن دویل تا به امروز بارها دستمایه بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی بوده است. به اعتقاد بسیاری از منتقدان، شرلوک هلمز راتبون (Basil Rathbone) در کنار شرلوک هلمز جرمی برت (Jeremy Brett) یکی از بهترین‌های این مجموعه است. باسیل راتبون از بازیگران مطرح و شناخته شده دهه 30 و 40 سینماست که شخصیت خاص و کلیشه های مخصوص به شرلوک هولمز را در قاب سینما به تصویر کشید.

در توضیح برنامه «نقد فیلم‌های ضد ایرانی» آمده است: در سال‌های اخیر موج جدیدی از فیلم‌های ضد ایرانی از سوی هالیوود در حال ساخت و پخش است. با ساخت فیلم موهون 300 در سال 2006 اعتراضات زیادی در سطح جهانی به تحریف تاریخ و نمایش چهره ای منفی از ایران به سینمای هالیوود شد. در سال 2014 و با پخش دنباله ای جدید برای فیلم 300 هالیوود موج جدیدی از حملات را بر ضد ایران آغاز کرد. در برنامه مورد نظر، این موج و اهداف آن مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

شبکه نمایش همچنین قصد دارد در این برنامه «مستند بازیگران»، مستندهای مطرح دنیا را در این باره پخش کند. از جمله زندگی و مرگ بروس‌لی با عنوان من بروس لی هستم (I Am Bruce Lee) محصول 2012، همچنین پخس مستندی در مورد جکی چان که شامل دو مجموعه بدل کاری ها (My Stunts) و سرگذشت این بازیگر (My Story) است.

بر اساس این گزارش، شبکه نمایش همچنین قصد دارد تعداد زیادی از این مجموعه فیلم‌های کوتاه را به عنوان میان برنامه پخش کند و در کنار آن نیم نگاهی به فیلم های کوتاهی داشته باشد که مورد استقبال تماشاگران قرار گرفته اند.

پخش چگونگی ساخت و پشت صحنه فیلم‌های مطرح سینمای جهان از دیگر برنامه‌های شبکه نمایش است. به عنوان مثال فیلم «جاذبه» برنده 7 جایزه اسکار در سال 2014 و از همه مهمتر اسکار بخش کارگردانی شد. آلفونسو کوران، کارگردان این فیلم با ساخت این اثر در کنار ایجاد یک تجربه منحصر به فرد ، جنبه های فنی و تکنیکی ارزشمندی را به منصه ظهور رسانده است که چگونگی ساخت و پشت صحنه این فیلم می توانید از شبکه نمایش نگاه کنید.

/ 0 نظر / 20 بازدید