ویژه برنامه های نوروز93 شبکه قرآن سیما

وی اظهار داشت : گروه تلاوت شبکه قرآن و معارف سیما در یک باکس یک ساعته ترتیل جزء قرآن کریم از حرم مطهر امام رضا(ع) را درساعت 6 صبح به روی آنتن می‌فرستد.
 
وی در ادامه افزود: اولین باکس مستند شگفتی‌های خلقت است که با موضوع تدبر در آفرینش از منظر توحیدی با ترتیل گزاری قرآنی می‌پردازد.

این مستند در ساعت 7 و نیم صبح پخش و تکرار آن ساعت 4 بامداد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ارمغان نام برنامه‌ای کوتاه وسه دقیقه‌ای است که به معرفی سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) هر روز ساعت 8:10 دقیقه صبح پخش می‌شود گفت: برنامه هم‌آوایی" گفتگوی صمیمی با قاریان، حافظان و اساتید قرآن کریم، در دو باکس 9 صبح و 16 به تهیه کنندگی علی شهاب‌الدین در گروه تلاوت شبکه تهیه و در ایام نوروز از شبکه پخش خواهد شد.   
 
وی در ادامه بیان کرد: یکی از سنتهای حسنه نوروز در میان مردم ایران بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس درقالب کاروان راهیان نور است.   
 
برنامه راهیان بهشت به تهیه کنندگی احمد بزرگ مقام در گروه اجتماعی و برنامه های مستند در سه بخش صبحگاهی 9:45 عصرگاهی، 11:45 و شبانگاهی 18:45 ویژه حفظ سوره انسان منعکس کننده این سنت حسنه خواهد بود همچنین در این ایام دعاهای کمیل و ندبه به صورت زنده در مناطق جنگی از شبکه قرآن و معارف سیما در قالب همین برنامه پخش خواهد شد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما گفت: سخنرانی‌های مذهبی ویژه ایام فاطمیه در دوباکس 30 دقیقه‌ای در ساعات 10 صبح و 22:30 در کنداکتور نوروزی شبکه قرآن و معارف سیما جانمایی شده است که می‌توان در باکس اول به سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین ناصری، فاطمی نیا و ازغدی پور و باکس دوم به سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی قمی و شیخ حسین انصاریان اشاره کرد. 

وی بیان کرد: "مستند ستارگان خاکی" با موضوع شهیدان، نخبگان قرآنی در 13 قسمت 30 دقیقه ساعت 10:30، مجموعه دروس اخلاقی آیت‌الله مجتهد تهرانی همه روزه در ایام نوروز ساعت 11:45، مجموعه عروه الوثقی که به بیان احکام حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده همه روزه بعد از اذان ظهر، برنامه "یاد خدا" با موضوع فضائل حضرت زهرا(س) و کارشناس حجت‌الاسلام و المسلمین علوی تهرانی و مسابقه تلفنی "فردوس" با مضامین قرآنی و معارفی در 16 قسمت 30 دقیقه‌ای به صورت زنده در گروه مناسبتها و مسابقات در ایام نوروز ساعت 18 از شبکه قرآن پخش خواهد شد. همچنین یکی از باکس‌های برنامه "روزنه" با شعار سال مقام معظم رهبری به گزارش‌های فعالیت قرآنی می‌پردازد.

وی بیان کرد: در این شبکه فیلم‌هایی چون "زیرنورماه"، "طلا و مس"، "ملک سلیمان"، "رنگ خدا"، "مسافر ری"، "اگر باران ببارد"، "ارتباط خانوادگی"، "مریم مقدس"، "اصحاب کهف"، "ابراهیم خلیل‌الله" و جشنواره‌های تله فیلم‌های قرآنی و دینی (معناگرا) هر روز ساعت 14:30 پخش خواهد شد. 

گروسی درخصوص اینکه سریال نوروزی "مریم مقدس" شبکه قرآن و معارف سیما در 11 قسمت 50 دقیقه‌ای ساعت 17 از شبکه پخش خواهد شد، افزود: باتوجه به قرارگیری این مجموعه در یکی از باکس‌های تفسیر شبکه مربوط به تفسیر آیت‌الله جوادی آملی است که هر روز ساعت 16:30 اختصاص به تفسیر سوره مریم خواهد داشت. 

این مدیرشبکه قرآن بیان کرد: هرساله شبکه قرآن و معارف سیما در ایام نوروز طرح حفظ یکی از سوره‌های قرآن کریم را به اجرا می‌آورد، در نوروز93 باتوجه به تقارن ایام نوروز با ایام فاطمیه، طرح حفظ دسته جمعی سوره "انسان" با همکاری شبکه‌های مختلف سیما و نهادهای همکار برگزار می‌شود. این طرح تحت عنوان "چشمه‌های جاری" به تهیه‌کنندگی "علی اکرمی" در گروه تلاوت و در شب‌های نوروز از ساعت 20 الی 12:30 پخش خواهد شد. همچنین شبکه‌های دو، چهار، جام جم و آموزش نیز در 4 باکس 10 دقیقه‌ای این طرح را پوشش خواهند داد. 

وی خاطر نشان کرد: سریال "مثل من مثل تو" با محوریت کودک و نوجوان از 28 اسفند هرشب ساعت 12:30 برنامه "آرامش بهاری" با محوریت ترغیب مردم به حضور در اماکن مذهبی و امام‌زاده‌ها از دیگر برنامه‌های نوروزی این شبکه است. 

وی با اشاره به اینکه طرح "سوگواره یاس نبوی" که مربوط به ایام شهادت حضرت فاطمه‌(س) است در 8 قسمت 30 دقیقه‌ای در ایام نوروز پخش خواهد شد، افزود: مجموعه "دروس اخلاقی" آیت‌الله مشکینی جمعه‌ها ساعت 22:30 و مجموعه "روضه رضوان" با محوریت حج و زیارت و عمره دانشجویی روزهای جمعه از شبکه قرآن پخش می‌شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید