سریال های نوروز 93 شبکه های سیما(قسمت دوم)

 

سریال روزهای بد به در/ شبکه3

داستان آن درباره اردشیر، سرایدار یک مدرسه است که همراه خانواده اش برنامه ریزی کرده تا مراسم عروسی پسرش را شب عید در مدرسه برگزار کند، اما ناگهان حکم بازنشستگی او می آید و خانواده باید مدرسه را تخلیه کنند، همین مساله باعث می شود تا برنامه ریزی خانواده به هم بریزد، اما همه آنها دست به دست هم می دهند تا مشکلات را پشت سر بگذارند و مراسم را برگزار کنند.

موقعیت شبکه: باکس شبانگاهی نوروز شبکه سه عملا یکی از بهترین و پرمخاطب ترین باکس هاست و به خودی خود می تواند برگ برنده خوبی برای دیده شدن یک سریال باشد. طبیعتا یک سریال متوسط و معمولی هم در شبکه سه نسبت به سایر شبکه ها شانس بیشتری برای جذب مخاطب دارد.

کارگردان: سعید آقاخانی بعد از ساخت «دزد و پلیس» نشان داد که اگر بخواهد می تواند کمدی موفق بسازد اما بلافاصله بعد از آن با ساخت «خروس»، ذهنیت ها را نسبت به خودش تغییر داد. برخلاف «دزد و پلیس»، «خروس»، سریال موفقی نبود و حتی در جایگاه بدترین سریال رمضانی تلویزیون قرار گرفت. البته از آنجایی که برق نورد تجربه خوب همکاری با آقاخانی را داشته، می شود از این بابت هم روی موفقیت او امیدوار بود.

 

ما فرشته نیستیم/ شبکه پنج


داستان سریال از زندان آغاز می‌شود، قسمت اول در زندان اتفاق می‌افتد، اما بعد از آن ماجراها در خارج از زندان و شهر تهران اتفاق می‌افتد البته در این میان گاهی هم دوربین به زندان می‌رود و ماجراهای کوتاهی را در آنجا دنبال می‌کند.

موقعیت شبکه: شبکه تهران در میان دیگر شبکه ها شانس کمتری برای دیده شدن دارد. معمولا کارگردان ها ترجیح می دهند سریال شان از شبکه ای دیگر روی آنتن برود. برای همین یک سریال باید واجد ویژگی های ممتازی باشد تا بتواند در گردونه رقابت باقی بماند.کارگردان: «راز و نیاز»، «بی قرار» و «راز پنهان» اتفاق ویژه ای برای فلورا سام نبودند تا اینکه پخش «باغ سرهنگ» باعث شد بخش عمده ای از انتقادات به او کاسته شود. سام در میانه پخش این سریال کمدی، سراغ ساخت «ما فرشته نیستیم» رفت و با توجه به توفیق نسبی او می توان به موفقیت این سریال امید داشت.

 

منبع: تهیه و تنظیم وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال

/ 0 نظر / 27 بازدید