شبکه نسیم هفته آینده به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان صدا و سیما در قم گفت:‌ شبکه نسیم که در هفته آینده به‌طور رسمی افتتاح می‌شود، به‌صورت یک شبکه مستقل از امشب در قم قابل دریافت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، عزت‌الله ضرغامی در آیین افتتاح استودیوی پخش زنده مسجد جمکران، با اشاره به آیه‌ای از قرآن اظهار کرد: در قرآن آمده است که برخی گروه گروه وارد بهشت می‌شوند چون در دنیا، من و تو نداشتند و با یکدیگر همکاری کردند و کار تکی نتیجه نمی‌دهد بلکه کار جمعی نتیجه می‌دهد.

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: من در برخی جلسات می‌گویم که ما نیاز به تبیین گفتمان انقلاب اسلامی نداریم بلکه نیاز به انسجام و وحدت کلمه داریم و بسیاری از دعواهای ما به‌خاطر عدم وحدت فکری نیست بلکه به‌خاطر این است که فقط خودمان را می‌بینیم و وحدت کلمه نداریم.

رئیس سازمان صدا و سیما تصریح کرد: امروز در مدیریت سینرجی را به‌عنوان یکی از نتایج بسیار مهم مدیریت ذکر می‌کنند زیرا سینرجی نشان می‌دهد که دو به‌اضافه دو الزاماً چهار نمی‌شود بلکه می‌تواند نتایج بسیار بیشتری دهد که از برکات کار جمعی است.

وی خاطرنشان کرد: در قم هماهنگی و انسجام بین مسئولان بسیار خوب است و هرچه جلوتر می‌رویم، این همکاری و همیاری بیشتر می‌شود و در همه رده‌ها، این هماهنگی وجود دارد که شایسته تقدیر است و به‌خلاف جاهای دیگر است که این هماهنگی‌ها وجود ندارد.

ضرغامی تأکید کرد: امروز شاهد افتتاح اتاق فرمان و استودیو و مجموع تأسیسات فنی‌ای هستیم که در مسجد جمکران افتتاح می‌شود و این کار برای بهره‌گیری از ظرفیت این مسجد است.

رئیس رسانه ملی تأکید کرد: به‌لطف خداوند با فرستنده‌های مستقلی که در قم نصب شده است، شبکه‌های الکوثر به‌زبان عربی و شبکه سحر به‌زبان‌های خارجی، برای مردم قم قابل استفاده است و از سوی دیگر شبکه نسیم نیز که در هفته آینده به‌طور رسمی افتتاح می‌شود، به‌صورت یک شبکه مستقل از امشب در قم قابل دریافت می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از وظایفی که رسانه ملی متعلق به جمهوری اسلامی به‌عهده دارد، ایجاد فضای معنوی و شور و شعور در یک گستره وسیع کشوری است و مزیت نسبی ما در این کار است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای مزیت‌هایی را دارند که رسانه ملی به آنها نمی‌پردازد و در مقابل ما مزیت‌هایی چون اسلام و معنویت را داریم و به همین دلیل مخاطبان شبکه‌های جمهوری اسلامی ثابت هستند.

رئیس رسانه ملی عنوان کرد: برخی‌ها ایراد می‌گیرند که وقتی شما برنامه‌های احیا را پخش می‌کنید، سبب خلوت شدن مساجد می‌شوید اما این کار کاملاً نادرست است و سبب حضور گسترده مردم می‌شود و مردم بیشتر در آن برنامه‌ها شرکت می‌کنند و نمونه‌هاقابل ارائه است و تجربه شده است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی مردم این جمعیت عظیم را می‌بینند، بیشتر حضور پیدا می‌کنند و بدون تردید، پخش برنامه‌های مذهبی و معنوی، سبب رونق هرچه بیشتر آن می‌شود و اگر ما چنین کارهایی را نکنیم، دشمن مقابل منفی آن را مانند مسجد ضرار می‌سازد.

ضرغامی با اشاره به سابقه و تاریخچه مسجد جمکران، افزود: این مسجد به‌دستور آقا و سرور همه ما، امام زمان(عج) ساخته شده است و افتخار ما خدمت به زائران این مسجد است و حالی که مردم در این مسجد پیدا می‌کنند، باید به همه مردم منتقل شود.

رئیس رسانه ملی با اشاره به قائم‌مقام سابق صدا و سیما، تصریح کرد: مرحوم هنردوست هرچه داشت، ارادت به امام زمان(عج) بود و این مجموعه نیز به‌یاد و نام ایشان نام‌گذاری شده است.

/ 0 نظر / 17 بازدید