دریافت شبکه HD در خرم آباد

حضور معاون امورمجلس و استانهای صداوسیما شبکه اچ دی خرم آباد و سامانه دیجیتال در 4 بخش از شهرستانهای استان به بهره برداری رسید.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم شبکه اچ دی (پخش تصویر با کیفیت بالا) درایستگاه خزر خرم آباد افتتاح شد.


خرم آباد بعد از مشهد و قم سومین مرکز استان است که صاحب شبکه اچ دی شد.
معاون امورمجلس و استانهای صداوسیما همچنین سامانه های دیجیتال مناطق تشکن شهرستان چگنی، ززوماهروی الیگودرز، فیروزآباد سلسله و شهرستان دورود را افتتاح کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: برای این سامانه ها درمجموع 5 میلیارد ریال هزینه شده است.


آقای بازوند افزود: با بهره برداری از این طرح ها40 هزارنفراز جمعیت شهرستانهای چگنی، الیگودرز، سلسله و دورود زیرپوشش پخش دیجیتال20 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی و همچنین 80 درصد از جمعیت خرم آباد(300 هزار نفر ) زیرپوشش شبکه اچ دی(پخش تصویر با کیفیت بالا) قرارگرفت.


با حضورآقای موسوی مقدم پیش از ظهر امروز عملیات ساخت ایستگاه تلویزیونی در بام شهر خرم آباد با زیربنای 4 هزار مترمربع آغاز شد.


با ساخت این ایستگاه پرقدرت تلویزیونی10 ایستگاه کم قدرت اطراف شهر خرم آباد جمع آوری شده و تمام نقاط کور شهر خرم آباد و روستاهای اطراف زیر پوشش قرارمی گیرند.
معاون امورمجلس و استانهای صداوسیما همچنین از ساختمان در دست احداث مرکز لرستان بازدید کرد.


این ساختمان با زیر بنای 2 هزارمترمربع در پنج طبقه در حال ساخت است که شامل اس تی ام وان – دیتا سنتر یا مرکز داده ها و لابراتوارفرستنده تلویزیونی، طبقات اداری، و سالن جلسات است.


آقای بازوند با بیان اینکه برای این ساختمان تا کنون 10 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: برای تکمیل و بهره برداری از آن 10 میلیارد ریال نیاز است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم همچنین از بخش پویانمایی سیمای مرکز لرستان هم بازدید کرد.

/ 0 نظر / 67 بازدید