همراه با مستند های شبکه مستند

مستند((عمود پرواز))

مجموعه مستند جذاب و دیدنی « عمود پرواز» از این هفته به روی آنتن شبکه مستند می رود.

« عمود پرواز» روایت سفرهای ماجراجویانه با هلیکوپتر های مختلف است. بالگردهایی که با قدرت مانور عجیبی دارند و می توانند در خطوط عمودی حرکت کنند. این قدرت در عملیات امداد و نجات و حتی عملیات نظامی ، جان بسیاری از انسان ها را نجات داده است. « عمود پرواز» قصه این قدرت است.

قسمت اول « عمود پرواز» سه شنبه ، 29 مرداد ماه ، ساعت 22 ، از شبکه مستند پخش می شود.

مستند ((سیاره سبز))

مستند سینمایی جذاب و جدید « سیاره سبز» به کارگردانی جان هافت  ، محصول 2012 ، پنج شنبه این هفته از شبکه مستند پخش می شود.

در این مستند به بررسی حیات و نقش گیاهان بر حیات کره زمین پرداخته خواهد شدو در این راه مکانهایی سفر می کند که کمتر انسانی فرصت دیدن این مکان های شگفت انگیز را داشته است و به بررسی ساکنان اعجاب انگیز این کره خاکی از آهوی قرمز گرفته تا روباه حیله گر ، گراز وحشی و... پرداخته و با استفاده هر چه بیشتر از قدرت تکنولوژی به بررسی حیات میکروسکوپی فوق العاده در جنگل ها می پردازد. همچنین نقش انسان در نابودی محیط زیست در این مستند بررسی می شود.

« سیاره سبز» پنج شنبه ، 31 مرداد ماه ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود.

مستند((ملوان))

مستند « ملوان» ساخته کورش فرزانگان از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند درباره پیشینه و تاریخ تیم ملوان انزلی را که از پرافتخارترین تیم ‏های استان گیلان محسوب می شود به تصویر می کشد.

تیم ملوان بندرانزلی در سال 1348 و فقط در رشته فوتبال تأسیس ‏گردید. لازم به ذکر است که سیروس قایقران کاپیتان اسبق تیم ملی ایران نیز از اعضای تیم فوتبال ملوان انزلی بود. ‏

علاقمندان می توانند « ملوان » را چهارشنبه این هفته 30 مرداد ماه ، ساعت 23 در قالب سری جدید « فانوس» ببینند.

/ 0 نظر / 13 بازدید