مستند های نوروزی شبکه 2

شبکه‌ دو در نوروز 94 جشنواره‌ای از فیلم‌های جدید مستند در دنیا را به تلویزیون می‌آورد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، «پرورش بچه»، «چنگال‌های آمازون»، «زندگی زیر ستارگان شمالی» ، «راز جنگل پرباران» ، «چیزی بیشتر از یک بازی»، «نفت و فریبکاری» ،«می خواهید فرزندتان چگونه شود»، « از تولد تا پرواز»، «زندگی تازه»، «اعماق آب‌های جزیره سیز»، «چهره ای از حیات وحش»، «اعماق آبهای جزیره سیز»، «هلیگان : اسرار باغ های گمشده»، «دوستی‌های غیر معمول حیوانات»، «پرنده یا ماهی» عنوان مستندهایی است که نوروز 94 از این شبکه روی آنتن خواهند رفت.

«پرورش بچه» درباره‌ عجایب حس مادری و فرزندی حیوانات و روش‌های اعجاب‌انگیز پرورش نوزاد حیوانات در یک قسمت 25 دقیقه ای تولید شده، این مستند به سراغ حیواناتی می‌رود که غریزه مادری را به گونه جالبی در ذات خود بروز می‌دهند؛ مثل عنکبوت که بدن خود را در اختیار فرزندانش قرار می‌دهد تا از آن تغذیه کنند و خود می‌میرد.

«چنگال‌های آمازون» در سال 2006 با موضوع حیات وحش تولید شده و به معرفی حیوانی عجیب به نام آرمادیلو که نوعی مورچه خوار است و در آمازون زندگی می‌کند، می‌پردازد.

«زندگی زیر ستارگان شمالی» یک مستند خانوادگی است که سال 2008 توسط کشور فرانسه تولید شده، این مستند درباره زن و مرد جوانی است که برای انجام تحقیقات علمی به قطب رفته‌اند. آنها در یک قایق کوچک با تمام امکانات زندگی می‌کنند. حین این سفر فرزندی برای آنها به دنیا می‌آید.

«راز جنگل پرباران» محصول کشور استرالیاست، در خلاصه این مستند آمده: جنگل های استوایی تنها شش درصد سطح زمین را پوشانده است اما با این وجود تقریبا نیمی از حیوانات و گیاهان جهان را در برگرفته است. این منطقه که جزیره ی بارو کلورادوی پاناماست با تنوع بالا در زمینه پستانداران ، پرندگان و حشرات تقریبا در هیج جای دیگر دنیا رقیب ندارد و دنیای کامل و کوچی از طبیعت است.

مستند «چیزی بیشتر از یک بازی» زندگی یک بسکتبالیست به نام لبورن جیمز و هم تیمی های او در دوران دبیرستان را دنبال می کند.

مستند «نفت و فریبکاری» نیز به نقش نفت و تاثیر آن بر جوانب مختلف زندگی امروزی می پردازد. این مستند با مرور وقایع 11 سپتامبر نقش امریکا برای رسیدن به نفت و کسب رضایت لابی یهودی را بررسی می کند.

«می خواهید فرزندتان چگونه شود» درباره دیوید بدیل پدر دو کودک است، او به دلیل شیوه های غلط آموزشی و فشارهای والدین از مدرسه بیزار بوده و قصد دارد نشان دهد که سیستم های آموزشی چه تاثیری بر کودکان دارند.

مستند « از تولد تا پرواز» قصه پرواز است و تلاش انسان برای دستیابی به این آرزوی دیرینه و تکامل فرآیند پرواز را با نگاهی دقیق و علمی بررسی می کند تا چشم اندازی جالب از این دستاورد بشری از اولین تحرکات و اختراعات تا پیشرفته ترین ماشین های پرنده امروزی ارائه دهد.

مستند «زندگی تازه» محصول کشور هلند است و به وابستگی نوزادان حیوانات به مادرانشان می پردازد.

مستند «اعماق آبهای جزیره سیز» در یک قسمت 75 دقیقه ای جزیره ای در نزدیکی سواحل صخره ای گالیسیا در شمال اسپانیا را به تصویر می کشد که گنج هایی در آن پنهان است.

«چهره ای از حیات وحش» نام مستندی است که در آن ماجرای زندگی جانوران ساکن فرانسه به نمایش در می آید، مستند «حیات وحش در شهر» نیز در 52 دقیقه به تاثیر متقابل حیوانات و انسانها بر زندگی یکدیگر در شهر لندن پرداخته است.

مستند «هلیگان : اسرار باغ های گمشده» نیز به اسرار باغ های گمشده هلیگان می پردازد باغی 400 ساله که در قلب انگلستان واقع و به خاطر مجسمه های غول پیکری که در آن وجود دارد بسیار عجیب و رمزآلود است.

«دوستی های غیر معمول حیوانات» نام مستندی است که به دوستی های غیرمعمول حیوانات می پردازد. این حیوانات در دوستی‌هایشان به چیزی اهمیت نمی دهند و برخلاف منطق عمل می کنند و تحولی در برداشت ما از عشق و محبت به وجود می آورند.

مستند تلویزیونی «پرنده یا ماهی» نیز خصوصیات پنگوئن‌ها و ویژگی های رفتاری آنها در گروه را مورد توجه قرار می دهد.

/ 0 نظر / 23 بازدید