مستند وابستگی انسان و رود

دو قسمت از مجموعه مستند «رودخانه‌ها و زندگی»  محصول 2009 (Rivers and Life‌) هم‌اکنون از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مستند همان‌گونه که از نام آن پیداست به زندگی و کار انسان‌هایی می‌پردازد که در حاشیه رودخانه‌ها زندگی می‌کنند. میلیون‌ها انسانی که در حاشیه رودخانه‌های معروف جهان زندگی می‌کنند و شیوه زندگی‌شان همواره تحت تاثیر محیط زندگی‌شان بوده و این طبیعت زیبا تاریخ و شیوه زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هارمونی زندگی مردم با رودخانه‌ها و وابستگی زندگی مردم در قرن بیست و یکم ـ که بیش از گذشته با این طبیعت زیبا شده است ـ از بخش‌های دیدنی این مستند است. به تصویر کشیدن تصاویر بدیع، ناب و دیدنی در کنار متن زیبایی که نوشته شده این مستند را دیدنی کرده است. بررسی گذشته‌های دور و پیوند آن با زندگی کنونی مردم حاشیه نشین رودخانه از ویژگی‌های مستند رودخانه‌ها و زندگی است.

مستند رودخانه‌ها و زندگی سال 2009 توسط نشنال جئوگرافی ساخته و به نمایش در آمد. شش رودخانه معروف جهان موضوع اصلی رودخانه‌ها و زندگی است که در هر برنامه جداگانه به ویژگی‌های جغرافیایی آنها پرداخته می‌شود.

 طبق برنامه  مستند «یانگ‌تسه » از این مجموعه شنبه ، 21 دی ماه ، ساعت 17 از شبکه مستند پخش می شود.  600 میلیون نفر در حوضه این رودخانه زندگی می‌کنند. همه این افراد در طول زمان یاد گرفتند چگونه با سیلاب‌ها و بلا‌های این رودخانه زندگی کنند.

 « راین » نیز یکشنبه ، 22 دی ماه ، ساعت 17 پخش خواهد شد. راین یکی از پررفت‌و‌آمد‌ترین رودخانه‌های جهان است که از کوه‌های سوئیس سرچشمه می‌گیرد و از کشور‌هایی چون اتریش، آلمان، فرانسه، لوگزامبورگ و هلند عبور می‌کند. شهر‌های پرجمعیت زیادی در حاشیه این رود خانه بزرگ قرار دارند به طوری که جمعیت حاشیه‌نشینان آن به 50 میلیون نفر می‌رسد. تاریخ راین، تاریخ تجزیه اروپا و اتحاد مجدد آن است.

/ 0 نظر / 30 بازدید