برگزیدگان جشواره جام جم

برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره

از میان حدود 300 اثر رسیده به دبیرخانه سومین جشنواره جام جم تعداد 20 اثر در ژانرهای سریال و مستند با موضوع مقاومت و بیداری اسلامی کاندیدا شده بودند. این آثار از کشورهای لبنان، ترکیه، سوریه، آمریکا، قطر، فلسطین، کانادا، مصر، نروژ و انگلیس هستند.

آثار تلویزیونی با موضوع مقاومت و بیداری اسلامی که در فاصله سال‌های 2003 تا 2013 تولید و پخش شده باشند امکان حضور در بخش بین الملل سومین جشنواره تلویزیونی جام جم را داشتند.

مرتضی شمسی، چنگیز حسنی، مسعود ترقی جاه، محمد حسین تمجیدی، محمد داوودی، ریاض شاهین از فلسطین، ناصر اخضر از لبنان و آیدا شلافر از سوئیس داوران این بخش جشنواره هستند و غلامعلی رمضانی دبیری این بخش را برعهده داشتند. 

تقدس‌نژاد، معاون امور مالی و اداری صداوسیما؛ علی دارابی، معاون سیما، فرجی دبیر جشنواره و مدیر شبکه اول به همراه هئیت داوران این بخش جوایز بخش بین‌المللی را اهدا کردند. نادر طالب‌زاده، و مهدی همایون‌فر هم در جمع روی سن حضور داشتند.

مستند:

اولین سرو زرین این بخش جشنواره به مستند «بحرین فریاد در تاریکی» اثر  عبدالقادر فائز اختصاص پیدا کرد. 

دومین برگزیده این بخش "اشک‌های غزه" (Tears of Gaza)، ساخته وبکه لاکه برگ، سال 2010 از نروژ بود که سرو زرین جشنواره را به خود اختصاص داد. 

"الخراب الثالث"، مستند، محمد دبوق از لبنان برگزیده سوم بخش مستند بود. 

سریال:

"الغالبون" 1  باسل الخطیب سال 2011 از المنار لبنان برگزیده سرو زرین سریال‌های بخش بین‌الملل شد.

سریال "تهاجم" ساخته شوقی ماجدی بود.

از میان حدود 300 اثر رسیده به دبیرخانه سومین جشنواره جام جم تعداد 20 اثر در ژانرهای سریال و مستند با موضوع مقاومت و بیداری اسلامی کاندیدا شده بودند. این آثار از کشورهای لبنان، ترکیه، سوریه، آمریکا، قطر، فلسطین، کانادا، مصر، نروژ و انگلیس هستند.

آثار تلویزیونی با موضوع مقاومت و بیداری اسلامی که در فاصله سال‌های 2003 تا 2013 تولید و پخش شده باشند امکان حضور در بخش بین الملل سومین جشنواره تلویزیونی جام جم را داشتند.

 

برگزیده های بخش برنامه های گفتگو محور  تلویزیونی

در ادامه مراسم سیدعزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیما برای اهدای جوایز بخش برنامه‌های گفتگومحور تلویزیون به روی سن آمد.

از سوی هیئت داوران بخش گفت‌وگو محور ترکیبی در هر کدام از موضوعات سه کاندیدا برای معرفی بهترین برنامه و سه کاندیدا برای معرفی بهترین مجری معرفی شده است.

بهترین برنامه ورزشی: «نود»به تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور 

بهترین برنامه‌ اقتصادی: «پایش» به تهیه‌کنندگی محسن تربیت‌دوست

بهترین برنامه فرهنگی هنری: «مجله تئاتر» به تهیه‌کنندگی نیما دهقان 

بهترین برنامه‌ اجتماعی:«ماه عسل» به تهیه‌کنندگی احسان علیخانی

بهترین برنامه‌ معارفی:«سمت خدا» به تهیه‌کنندگی سید عبدالمجید رکنی 

بهترین برنامه‌ گفت‌وگو محور ترکیبی: «شب آفتابی» به تهیه‌کنندگی محمود افضلی و «گفتگوی تنهایی» علی میرمیران

جایزه ویژه هیئت داوران به دو برنامه «مناظره » «زاویه» علیرضا حائری

بهترین برنامه‌ علمی: «آسمان شب» به تهیه‌کنندگی فواد صفاریان‌پور

بهترین طراحی محتوا و پژوهش: «زنده باد زندگی»،محمد جعفر خسروی و «پارک ملت» شهیدی‌فر

رویکرد ارزشی و انقلابی و پیگری مطالبات رهبری و مردم: «راز»نادر طالب‌زاده و «ثریا» محسن مقصودی

طراحی و اجرای برنامه هایی با مخاطب خاص: فرهاد مختاری مدیر گروه نوجوان شبکه دوم و محمدحسین رنجبران مدیر گروه اجتماعی شبکه قرآن 

استمرار و حفظ برنامه‌هایی با سابقه طولانی: «ورزش و مردم» بهرام شفیع/ «درس‌هایی از قرآن» حجت‌الاسلام محسن قرائتی 

داوری برنامه‌های گفت‌و‌گو محور ترکیبی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم سیما بر عهده مجید شعبانپور، علی بخشی‌زاده، جواد آتش افروز، محمود اشتری، محمد صالح علاء، عباس سلیمی نمین و دکتر صابرآملی است.

برگزیدگان در بخش  فیلم های تلویزیونی

برگزیدگان بخش فیلم‌های تلویزیونی؛ یکی از مهمترین بخش‌های سومین جشنواره جام‌جم اعلام شد.

تاجبخش فنائیان، علی اصغر داوود آبادی، اکبر نبوی، پرویز شیخ طادی، حسین یاری، محمد کاسبی و مسعود نقاش‌زاده داوری بخش فیلم‌های تلویزیونی سومین جشنواره بین‌المللی تلویزیونی جام جم سیما را برعهده داشتند.

بهترین بازیگر مرد فیلم‌های تلویزیونی: جایزه ویژه این بخش ضمن تقدیر از رضا بهبودی برای فیلم « آبروی از دست رفته آقای صادقی» و سیروس همتی برای فیلم  «رقص روی: یخ اهدا می کند به بیژن امکانیان «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

بهترین بازیگر زن: ضمن تقدیر از غزل شاکری برای «حتی اگر شب باشد» معصومه میرحسینی «یک روز سرد» جایزه برتر اهدا می‌شود به شبنم مقدمی «قصه‌های من و دوچرخه بابام»

بهترین فیلمنامه: ضمن تقدیر از  محمد علی طالبی برای فیلم «یک روز سرد» سرو زرین بهترین فیلنامه اهدا می شود به آیدا پناهنده و ارسلان امیری «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

بهترین کارگردانی: ضمن تقدیر از «یک روز سرد» و «زمانی برای ایستادن» جایزه سرو زین اهدا می شود به آیدا پناهنده فیلم تلویزیونی «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

بهترین اثر:مهدی شفیعی برای «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

بهترین تدوین: ضمن تقدیر از «عملیات کرکس» به نازنین مفخم برای فیلم «تعبیر خواب»

بهترین تصویربرداری: هاشم زمانی برای «یک روز سرد» و «زمانی برای ایستادن»

بهترین تیتراژ : ضمن تشکر از «رقص روی یخ» سرو زرین به پژمان ابوالقاسمی برای فیلم «خراش»

جایزه ویژه توجه و نگاه مسئولانه به کودکان و نوجوانان اهدا می‌شود به غلامرضا رمضانی «عملیات کرکس» و فیاض موسوی «قصه ‌های من و دوچرخ‌های بابام»

  بهترین تیتراژ

هیات داوران جایزه این بخش را ضمن تشکر از تیتراژ فیلم "رقص روی یخ" اهدا می کند به:

پژمان ابوالقاسمی برای ساخت تیتراژ فیلم "خراش"

دو جایزه ویژه نیز از سوی هیات داوران این بخش به خاطر توجه و نگاه مسئولانه و واجد امید به کودکان و نوجوانان اهدا شده است به:

غلامرضا رمضانی کارگردان "عملیات کرکس" و فیاض موسوی برای کارگردانی "قصه های من و دوچرخه بابام"

برگزیدگان بخش هنرمندان

در بخش تجلیل از هنرمندان سومین جشنواره بین المللی جام جم نیز از  استاد علی نصیریان، مهدی فخیم زاده، آتیلا پسیانی، سیروس گرجستانی، ابوالقاسم طالبی، سالار عقیلی، پرویز شیخ طادی، حسین یاری ، مسعود بهبانی نیا، پوراندخت مهیمن ، شقایق دهقان، بهنام تشکر، هومن برق نورد، سروش صحت، محمداقبال واحدی و اکبر عبدی قدردانی شد.

برگزیدگان بخش کارگردانان

کارگردانی مناسب در زمینه تولیدات الف ویژه معاونت سیما از بخش هایی بود که در جشنواره سوم مورد تقدیر قرار گرفت هیات داوران در این بخش کارگردان ذیل را مورد تقدیر قرار دادند:
مسعود جعفری جوزانی برای سریال تاریخی در چشم باد؛
کیانوش عیاری برای مجموعه تلویزیونی روزگار قریب؛
کمال تبریزی برای مجموعه تلویزیونی شهریار؛
داود میرباقری برای سریال مختارنامه؛
فرج ا... سلحشور برای سریال یوسف پیامبر؛
یدا... صمدی برای سریال شوق پرواز؛
ضیاالدین دری برای سریال تاریخی کلاه پهلوی؛
محمدحسین لطیفی برای سریال تاریخی نردبام آسمان؛
شهرام اسدی برای سریال تاریخی شیخ بهایی و
حسن فتحی برای مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه


مجموعه های نمایشی


هیات داوران بخش مجموعه های نمایشی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
ضمن تشکر از هدایت هاشمی برای بازی در سریال "پروانه"، جایزه این بخش را به پرویز فلاحی پور به خاطر بازی در سریال گل های گرمسیری اهدا کرد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز این جایزه مشترکا به سودابه بیضایی برای بازی در "ارمغان تاریکی" و آفرین عبیسی به خاطر بازی در سریال "رقص پرواز" اهداء شد.

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد ضمن احترام و سپاس از مهدی هاشمی برای بازی در سریال "رقص پرواز" به آرش مجیدی به دلیل بازی بیاد ماندنی اش در سریال "ارمغان تاریکی" تعلق گرفت.

در همین بخش جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن ضمن تحسین حضور موثر خزر معصومی در سریال "یک مشت پر عقاب" به لیلا زارع برای بازی در "ارمغان تاریکی" اهداء شد.

در این بخش بهترین فیلمنامه بخش مجموعه های نمایشی به جلیل سامان برای فیلمنامه "ارمغان تاریکی"، جایزه بهترین کارگردانی خسرو معصومی کارگردان مجموعه داستانی " بجه های بهشت " تقدیم شد.

همچنین جایزه بهترین اثر حوزه انقلاب اسلامی مجموعه تلویزیونی "ارمغان تاریکی" به تهیه کنندگی سید احمد کاشانچی و در حوزه دفاع مقدس مجموعه "رقص پرواز" به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان به عنوان بهترین اثر برگزیده معرفی شدند.

در بخش بهترین تدوین ضمن تشکر از رضا بهارانگیز به خاطر تدوین سریال های "پروانه" و "ارمغان تاریکی" به محمدرضا موئینی به اطر تدوین سریال "یک مشت پر عقاب" تعلق گرفت.

جایزه بهترین تصویربرداری مجموعه های نمایشی نیز ضمن تشکر از محمد افسری تصویربردار مجموعه "پروانه" جایزه نیز به محمدتقی پاکسیما برای "رقص پرواز" اهداء شد.

با تشکر از آقایان حسین کاج برای بانو و فرید سعادتمند برای "پروانه" و "ارمغان تاریکی" جایزه هیات داوران در بخش بهترین موسیقی متن به فردین خلعتبری برای موسیقی سریال "یک مشت پر عقاب" تعلق گرفت.

جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس نیز با قدردانی از امیرحسین اثباتی برای مجموعه تلویزیونی "یک مشت پر عقاب" به غفار رضایی و مه لقا ناقد برای سریال "ارمغان تاریکی" اهداء شد.

هیات داوران ضمن تشکر ساسان توکلی فارسانی برای "ارمغان تاریکی" جایزه بهترین تیتراژ را بابک صاحبقرانی به خاطر ساخت تیتراژ "گل های گرمسیری" اهداء کرد و جلال الدین معیریان برای طراحی چهره پردازی در دو سریال "پروانه" و "ارمغان تاریکی" جایزه بهترین چهره پرداز را ازآن خود کرد.

بهترین جلوه های ویژه میدانی نیز با تاکید بر این نکته که انتخاب برگزیده این بخش قبل از سانحه ناگوار انفجار صحنه معراجی ها صورت گرفته به شهید جواد شریفی راد جلوه ویژه کار معراجی سریال "گل های گرمسیری" اهدا شد.

جایزه بهترین صدابرداری و ترکیب صدا نیز به آقایان جواد مقدس و آرش قاسمی برای سریال "پروانه" تعلق گرفت.

جوایز پایانی این بخش نیز ضمن تشکر از سعید نعمت اله فیلمنامه نویس و راما قویدل کارگردان مجموعه "روح الله" به خاطر خلاقیت و نگاه لطیف به معرفی و ساده و صمیمی حضرت امام خمینی (ره)؛ به دلیل نگاه توام با واقعیت و هوشمندی متعهدانه و شناخت صحیح از فضای داستان و ساخت باورپذیر به جلیل سامان برای سریال های "پروانه" و "ارمغان تاریکی" تعلق گرفت.

همچنین تلاش مسئولانه و هنرمندانه جهت معرفی و شناخت نقش استعماری آمریکا در سریال "یک مشت پر عقاب" جایزه ویژه هیات داوران به بهروز خوش رزم اهداءشد.

/ 1 نظر / 33 بازدید
شهرام از اصفهان

پس چرا به شهاب حسینی جایزه نداده اند؟؟!