اعلام برنامه های شبکه تهران در نوروز 93

«آزمایشگاه» و «آقای الف» به تلویزیون می‌آیند

در ادامه فارسیجانی از فیلم‌های سینمایی نام برد که در ایام نوروز از شبکه تهران روی آنتن می‌رود و گفت: روز و ساعت پخش این فیلم‌ها اکثرا ساعت 13:30 ایام تعطیلات است و پیش از 29 اسفند در باکس‌های 14:30، 19:00 و 22:00 نیز فیلم سینمایی خواهیم داشت که از آن جمله می‌توان به «قتل از فاصله نزدیک»، «گریز»، «سریع و خشن 6»، «گمشده»، «تعطیلات»، «آزمایشگاه»، «آقای الف»، «شتاب»، «دونده»، «تبعیض»، «زن خوب»، «قطار چنای»، «نقشه فرار»، «برج»، «فاجعه در فروشگاه»، «مسابقه ازدواج»، «به پانچ خوش آمدید»، «لغزش»، «سایه روشن روز» و «قصه تازه» اشاره کرد. استثنا امسال فیلم‌های سینمایی بازپخش نخواهند شد.

 

وی افزود: همچنین مستندهایی برای بار اول از شبکه تهران پخش می‌شود که از آن جمله می‌توان به مستندهای حیات وحش، مستند سه قسمتی «جزایر ناآرام»، «سیاره سبز» و «چرخه حیات وحش» اشاره کرد که همگی تولید سال‌های 2012 و 2013 هستند.

فارسیجانی همچنین از پخش آثار برخی خوانندگان از جمله امین الله رشیدی، بسطامی، سینا سرلک و... خبر داد.

در ادامه محمودی مهریزی سریال نوروزی شبکه تهران را «ما فرشته نیستیم» معرفی کرد و گفت: این سریال نوشته آرش برهانی به کارگردانی فلورا سام و تهیه کنندگی مجید اوجی، برگرفته از مسائل مربوط به استان تهران است و به افرادی می‌پردازد که به دلایل مختلف به زندان می‌روند و سازمان زندان‌ها با حمایت از آنها حرفه‌های مختلف را به این زندانیان آموزش می‌دهند. در این سریال با فضای طنز با حضور بازیگران مطرح به چنین مسائلی می‌پردازیم که به صورت شیرین و جذاب مطرح می‌شود.

پرداخت به پیشکسوتان ورزشی شناخته نشده

عالی‌زاده با اشاره به برنامه «روزی روزگاری ورزش» اظهار کرد: ما در 15 برنامه 20 دقیقه ای به افرادی در ورزش می‌پردازیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند مثلا زنده یاد تختی را همه می‌شناسند، اما گیوه چی نخستین کسی که در المپیک مدال کشتی را از آن خود کرد، کمتر شناخته شده است. ما همچنین در قالب 15 برنامه 5 دقیقه ای با نمایش پانتومیم موضوعات اجتماعی و محیط زیستی را مدنظر قرار می‌دهیم. «شهر ورزشی» نیز دیگر برنامه ما است.

وی ادامه داد: «سرزمین دانایی» مسابقه ای علمی‌در محیط زیست است که 28 اسفند در ویژه برنامه‌ای ابتدا نحوه برگزاری مسابقه را توضیح خواهیم داد و پس از آن از 29 اسفند در 15 قسمت شاهد پخش آن خواهیم بود. این اثر از جنس مستندهای واقع گرایانه است که من وقتی در شبکه تهران نبودم فکر می‌کردم برخی از اتفاقات آن از قبل مشخص شده، اما وقتی به این شبکه آمدم فهمیدم شرکت کنندگان کاملا در مقابل اتفاقات پیش بینی نشده قرار می‌گیرند.

روایت زندگی خانواده تهرانی از صبح تا شب

مدیر گروه تفریحات یادآور شد: در این مسابقه 7 گروه که از 24 هزار نفر که در سایت مسابقه ثبت نام و در آزمون شرکت کرده بودند با یکدیگر رقابت خواهند کرد البته آن آزمون 600 نفر خروجی داشت که آنها در مسابقه عملی نیز شرکت کردند و سرانجام 7 گروه موفق شدند.

عالی‌زاده تاکید کرد: «گوشه دل تهرون» از ساعت 6:00 صبح تا 23:15 در روز 29 اسفند روی آنتن می‌رود که شامل سه بخش نمایشی، پلاتو و گفتگو است. بخش نمایشی آ« درباره خانواده بزرگ بانمک و مهربان نیز که نقش پدر خانواده را بهرام شاه محمدلو، نقش مادر خانواده آفرین عبیسی بازی می‌کند که آنها پنج فرزند دارند، فرزند بزرگتر را امید روحانی بازی می‌کند و ایفای نقش فرزند کوچکتر با بهزاد عمرانی است که بچه کوچک خانواده، قصه زندگی خانواده تهرانی را در روز 29 اسفند از صبح تا شب بازگو می‌کند.

150 مهمان در برنامه سال تحویل شبکه تهران

وی ادامه داد: قسمت دوم این برنامه 10، 12 پلاتوی نمایشی در نقاط مختلف شهر تهران با رویکرد طنز است که رامبد جوان در این بخش حضور دارد در بخش سوم نیز 300 دقیقه گپ و گفت هنرمندان، ورزشکاران و سیاستمداران با مردم پخش می‌شود از آنجایی که برنامه سال گذشته ما ترکیبی بود امکان حضور 50 میهمان در برنامه را هم نداشتیم اما حالا احتمالا 150 میهمان خواهیم داشت.

سلطانی مدیر گروه معارف هم از توسل روزانه به یکی از ذوات مقدسه و شرح صحیفه سجادیه اشاره کرد و بیان احکام نوروزی با پخش برنامه‌هایی چون «بانوی بهشتی» و «شاخه طوبی» را اعلام کرد.

مقیسه نیز در پایان این نشست به پخش بیست ساعته شبکه تهران اشاره کرد و گفت: معمولا 10 تا 12 ساعت در روز شاهد پخش تولیدات شبکه تهران هستیم. برنامه‌های این شبکه ساعت 6:00 صبح آغاز شده و تا 2:30 بامداد ادامه دارد و چهار ساعت بعدی آنتن خاموش است اما در ماه رمضان 24 ساعته برنامه داریم.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص پخش فیلم «آقای الف» نیز توضیح داد: این فیلم سه بعدی است، اما نسخه دیگری هم دارد که ما آن را پخش می‌کنیم، اما اگر تصمیم پخش نسخه سه بعدی هم می‌گرفتیم با همین تلویزیون‌های معمولی و زدن عینک مخصوص تماشای فیلم امکان پذیر می‌شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید