افتتاح شبکه تعاملی در 3 ماه آینده

رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه از راه اندازی «شبکه تعاملی» ظرف سه ماه آینده به عنوان شبکه ای نام برد که در آن، هر زمان مخاطب بخواهد بتواند از جدول شبکه های مختلف سیما، برنامه های دلخواهش را انتخاب کند.

دکتر محمد سرافراز در آیین 24 ساعته شدن سیمای آذری شبکه جهانی سحر با اشاره به راه اندازی شبکه تعاملی تا دو سه ماه آینده در رسانه ملی گفت: اینکه هر زمان مخاطب بخواهد بتواند از جدول شبکه های مختلف سیما برنامه ای را انتخاب کند و منتظر پخش آن در ساعت خاصی نباشد امکانی است که برای مخاطبان سیماهای شبکه سحر و شبکه های داخلی نیز فراهم خواهد شد.

وی افزود: امروز با توجه به رویکرد جدید رسانه های دنیا در انعکاس وقایع منطقه و جهان، وظیفه رسانه ملی و به ویژه شبکه های برون مرزی بسیار سنگین تر است.

سرافراز خاطرنشان کرد: سیماهای مختلف شبکه جهانی سحر مسئولیت بزرگی در خصوص تبیین مسائل فرهنگی و اعتقادی بر عهده دارد و سیمای آذری نیز برای مردم منطقه آذربایجان باید معارف دینی و دیگر مسائل فرهنگی را در اولویت قرار دهد.

وی با توصیه به افزایش کیفی تولیدات و برنامه های این شبکه گفت: به لحاظ کمی این سیما رشد خود را کرده است اما به این معنی نیست که با 24 ساعته شدن تنها برنامه های تولیدی پخش کند و باید با توجه به محدودیت های تولید، شاهد پخش برنامه های تامینی و تولیدی کیفی و البته تاثیرگذار باشیم.

رئیس رسانه ملی افزود: این شبکه می تواند با تدارک چند برنامه سیاسی و فرهنگی شناخته شده نقش خود را ایفا کند و زبان گردانی برنامه‌های تلویزیون در این شبکه ها باید حفظ شود و برنامه‌های گفت‌وگو محور پرمخاطب در دستور قرار گیرد.

وی با اشاره به استقبال مردم جمهوری آذربایجان از سریال «یوسف پیامبر» گفت: این سریال هنگام پخش تاثیرات زیادی روی مخاطبان آذری خود گذاشت تا جایی که برخی شبکه های محلی آذربایجان اعلام کردند که این سریال خارجی در شبکه های محلی پخش نشود.

این شبکه باید صدای مظلومان آذربایجان و منطقه نیز باشد

سرافراز تاکید کرد: این شبکه باید صدای مظلومان آذربایجان و منطقه نیز باشد و برنامه های گفتگو محور در این زمینه می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه سایت شبکه سحر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: پخش شبکه های برون مرزی در محیط وب و در سایت، در دسترس علاقه مندان و مخاطبان این شبکه ها از جمله در دسترس علاقه مندان و مخاطبان این شبکه ها از جمله در کشور آذربایجان قرار خواهد گرفت.

سرافراز همچنین با اشاره به اینکه سیماهای برون مرزی اولین شبکه های HD را راه اندازی کرده است، افزود: شبکه سحر تجربه راه اندازی HD را دارد و امروز در دنیا برای راه اندازی شبکه غیر از HD راهی نیست.

رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران شبکه های برون مرزی را هم در حوزه «وب» و هم در شبکه های اجتماعی پیش رو دانست و افزود: تعداد زیادی اپلیکیشن به همت نرم افزار نویسان داخلی این شبکه ها را در دسترس همگان قرار داده است.

سرافراز گفت: امید است شبکه های متعدد رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی اعم از داخلی و برون مرزی با طراحی های نوین در موبایل و اپلیکیشن ها در اختیار عموم قرار بگیرند.
در پایان این برنامه از سایت جدید و لوگوی شبکه جهانی سحر و همچنین نرم افزار تفسیر قرآن «راهی به سوی نور» با 31 زبان رونمایی شد.

/ 0 نظر / 25 بازدید