مسابقه ستاره 20

گام دوم، انتخاب

انتخاب افراد برای حضور در این برنامه پس از اتمام مدت ثبت‌نام آغاز می‌شود. نواب‌پور درباره این مرحله گفت: آثار رسیده از سوی هیات انتخاب بازبینی می‌شود. طبق طراحی گروه کارگردانی در مرحله اولیه توانمندی‌های ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ نفر در این مسابقه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و کسانی که برای شرکت در مسابقه انتخاب شوند، در گروه‌های چهار نفری دسته‌بندی می‌شوند و مسابقه آغاز می‌شود.

این تهیه‌کننده تاکید کرد: ضمن برگزاری مسابقات، گروه‌ها این امکان را دارند که از آموزش استادان بازیگری نیز برخوردار شوند و فرصت تمرین داشته باشند. در مراحل اولیه از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود سکانس‌هایی از آثار معروف سینمای ایران و جهان را اجرا کنند، اما در مراحل نهایی به منظور سنجش توانایی آنها در زمینه تحلیل سکانس و نقش، نویسندگان برنامه برایشان فیلمنامه می‌نویسند.

گام سوم؛ مسابقه

براساس توضیحات نواب‌پور، مسابقه ۲۰ ستاره در حضور تماشاگران برگزار خواهد شد و رای و نظر مخاطبان برنامه نیز در انتخاب برترین‌ها نقش خواهد داشت. وی درباره شیوه اجرا و مکان تصویربردای این مسابقه گفت: در حال رایزنی با نهادهای مختلف هستیم تا یک سالن مناسب در اختیار بگیریم؛ زیرا علاوه بر برگزاری مسابقه در یک سالن بزرگ، لازم است فضایی برای تمرین گروه‌ها داشته باشیم.

این تهیه‌کننده تاکید کرد: تمامی مراحل این مسابقه از جمله مرحله انتخاب بر اساس فیلم‌ها، داوری‌های اولیه و حواشی آن و حتی آموزش گروه‌ها، توسط یک گروه مستندساز تصویربرداری می‌شود و در دل مسابقه ستاره ۲۰ و به عنوان بخشی از آن به نمایش درخواهد آمد. همچنین قصد داریم با رضایت خود شرکت‌کنندگان سری به زندگی شخصی آنها بزنیم و تصاویری مستند درباره محل زندگی آنها به نمایش بگذاریم چون بی‌شک همه استعدادهای بازیگری متعلق به یک قشر خاص نیستند.

وی درباره آموزش در این برنامه نیز توضیح داد: شرکت‌کنندگان زیر نظر کارشناسان و متخصصان هنر بازیگری در زمینه فن بیان، زبان بدن و تکنیک‌های بازیگری آموزش خواهند دید. نواب‌پور گفت: این مسابقه در صد قسمت از شبکه نمایش پخش خواهد شد و در نهایت بعد از رقابت گروه‌ها و براساس برآیندی از نظر داوران و رای مردم ۲۰ نفر انتخاب خواهند شد.

گام نهایی؛ جایزه‌ از نوع دیگر

مسابقه ستاره۲۰ مانند تمام مسابقات تلویزیونی جوایزی برای برگزیدگان در نظر گرفته است که شامل قدردانی و یک جایزه متفاوت است. نواب‌پور درباره جایزه برگزیدگان این مسابقه گفت: علاوه بر قدردانی و جوایزی که میزان‌آنها بعد از مذاکره با حامیان مالی مشخص خواهد شد، از برترین‌های این مسابقه در یک فیلم یا سریال دعوت به همکاری خواهد شد.

وی در این باره توضیح داد: نویسندگانی که با گروه تهیه‌کنندگی برنامه همکاری دارند، فیلمنامه‌ای خواهند نوشت که در آن بر اساس سن و جنسیت برگزیدگان و توانمندی‌های آنها شخصیت‌هایی طراحی خواهد شد. ضمن این‌که استعدادهای برتر و توانمندی‌های آنها نیز در این برنامه معرفی خواهد شد.

یک مسابقه بلندمدت

تصویربرداری بخش‌های جنبی و مستندهای مسابقه ستاره ۲۰ شروع شده و تصویربرداری بخش مسابقه از تیرماه آغاز و ضمن ادامه تصویربرداری، از مرداد پخش آن از شبکه نمایش آغاز خواهد شد.

مسابقه ستاره ۲۰ بر اساس اظهارات تهیه‌کننده آن اکنون برای یک دوره طراحی شده، اما به ادامه آن نیز اندیشیده شده است.

نواب‌پور در این باره گفت: حتما افراد مستعدی هستند که به هر دلیل نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند، نمی‌خواهیم این دریچه برای همیشه بسته شود و آنها دیگر فرصتی برای بروز توانایی‌هایشان نداشته باشند

/ 2 نظر / 44 بازدید
نیما

فعلا که سایتش بسته شده از بس مردم هجوم آوردن

erfan

سلام خدمت شما عوامل شبکه نمایش و همچنین عوامل مسابقه ستاره 20 میخواستم بپرسم فرم ثبت نام کجای سایت هستش ب سایت مراجعه کردم نبود ممنون من 2سال تاتر بازی میکنم اگه راهنمایی کنید ممنون