افتتاح 3 شبکه جدید

در زیر مجموعه معاونت برون مرزی(و نه معاونت سیما)، شبکه جدید انگلیسی زبان راه اندازی خواهد شد.این شبکه در مورد سبک زندگی است.

(خبر هنوز توسط صدا و سیما تایید نشده است)

شبکه انگلیسی زبان Life Style (سبک زندگی) افتتاح خواهد شد

شبکه تهران پس از تبدیل شبکه 5 به اقتصاد افتتاح خواهد شد

احتمال تبدیل شبکه شما به شبکه کشاورزی

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- دو شبکه جدید به جمع شبکه های تلویزیونی اضافه خواهد شد و دو شبکه قدیمی نیز با کارکرد جدید در عرصه رسانه ای کشور حضور خواهند یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، در حالی که از جمله سیاست های راهبردی دوره مدیریت جدید صدا و سیما کاهش شبکه های تلویزیونی است اما همچنان اخبار مختلفی از ایجاد شبکه های جدید در ابتدای کار، شنیده می شود.

قرار است شبکه ای که فعلا به عنوان شبکه پنج یا تهران شناخته می شود تبدیل به «شبکه اقتصاد» شود و «شبکه بازار» نیز در زیر مجموعه مدیریت شبکه اقتصاد قرار گیرد. به گزارش پارس،شبکه بازار تنها شبکه تلویزیونی بود که زیر نظر معاونت مالی و اداری صداوسیما اداره می‌شد اما با تغییر ساختار رسانه ملی این شبکه به معاونت سیما انتقال یافت و به عنوان کانال تلویزیونی در زیرمجموعه تلویزیونی جدید اقتصاد قرار گرفت.

شبکه پنج و کانال بازار با مدیریت ساختاری یکپارچه نقش رسانه مکمل را در برنامه‌های اختصاصی تلویزیون ایفا خواهند کرد.

با تبدیل شبکه پنج به شبکه اقتصاد، قرار است یک شبکه جدید با عنوان «شبکه تهران» به شبکه های استانی اضافه شود. شهرداری تهران در تولید برنامه های این شبکه جدیدالتاسیس مشارکت خواهد داشت.

راه اندازی شبکه جدید تهران هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان دارد که شهرداری تهران اعلام کرده آمادگی دارد تمام هزینه ها را پرداخت و مدیریت شبکه را در اختیار داشته باشد ولی به دلیل وضعیت ناکارامد رسانه ای، فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، سازمان صداو سیما، مدیریت شهرداری تهران را نپذیرفته است.

بر این اساس، تعیین مدیر شبکه جدید تهران، سیاستگزاری و پخش آن در اختیار رسانه ملی خواهد بود.

در عین حال شهرداری تهران در مشارکت در تولید برنامه های تلویزیونی که نیازمند بودجه ای هنگفت است بایستی مصوبه شورای شهر تهران را داشته باشد.

اگر شورای شهر مشارکت شهرداری تهران در تولید برنامه های این شبکه جدید را بپذیرد قرار است با استانداری تهران نیز رایزنی هایی برای مشارکت در این شبکه به عمل آید.

همچنین در زیر مجموعه معاونت برون مرزی(و نه معاونت سیما)، شبکه جدید انگلیسی زبان راه اندازی خواهد شد.

این شبکه در مورد سبک زندگی(Life Style) است و مخاطب آن غیرمسلمانان هستند.

در عین حال قرار است «شبکه شما» کارکردی جدید خواهد یافت.

شبکه شما با اتکا به تولیدات برنامه ‌ای سیمای مراکز استانها از طریق تأمین و تولید برنامه، یکپارچگی اقوام و اقشار مختلف کشور را در عین گوناگونی نمایش می‌ دهد و عموم مردم مخاطبان آن خواهند بود. این شبکه از 8 مرداد ماه ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد.

بر این اساس بر اساس یک پیشنهاد فوری، قرار است «شبکه شما» به «شبکه کشاورزی» تبدیل شود.

با وجود ایده های نو و جذاب مدیریت جدید صدا و سیما بررسی های یک مرکز سنجش افکار عمومی نشان می دهد که در دوره جدید معاون سیما، شبکه های سیما افت مخاطب داشته است. برخی سریال های پر مخاطب مثل میکائیل نیز در دوره مدیریت گذشته آماده شده بود. برخی سریال هایی که در دوره معاونت قبلی، مجوز پخش نداشت معاونت فعلی به دلیل عدم تولید دستور شخش آن را صادر کرده است(مانند شمعدونی) که مورد انتقاد جدی اقشار مختلف اجتماعی مخصوصا اقشار متدین قرار گرفته است.

/ 0 نظر / 28 بازدید