ویژه برنامه افطار

"شهر باران"،"کوی محبت" و "ماه عسل"،سه ویژه‌برنامه برای سه شبکه اول سیما در ماه رمضان امسال هستند.

تلویزیون برای ایام افطار ویژه‌برنامه‌های متنوعی تدارک دیده است که از میان آنها می‌توان به برنامه "شهر باران" به تهیه‌کنندگی حامد عقیلی و اجرای داریوش کاردان (شبکه یک)،برنامه"کوی محبت"(شبکه دو)،برنامه"ماه عسل"به تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی(شبکه سه)و برنامه "ضیافت الهی"به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدتقی فاضلی (شبکه تهران) اشاره کرد.

به گزارش جام جم،سیدحامد عقیلی،تهیه‌کننده برنامه "شهر باران"درباره این برنامه گفت:پخش ویژه‌برنامه "شهر باران" از سه روز قبل از ماه رمضان از شبکه یک شروع می‌شود و تا پایان این ماه ادامه دارد.وی افزود:این برنامه را با همکاری جعفر رضایی تهیه می‌کنم .

وی درباره انتخاب داریوش کاردان برای اجرای این برنامه افزود: آقای کاردان از مجریان مسلط و با دانش است که تسلط او به ادبیات فارسی و معارف اسلامی باعث شد تا او را انتخاب کنیم .

بنا به گفته عقیلی، در این برنامه با شخصیت‌های اجتماعی، هنری و ورزشی گفت‌وگو خواهد شد.او در این باره توضیح داد:قبل از آن‌که چهره مطرح وارد استودیوی برنامه شود،ابتدا میزبان یکی از اعضای خانواده او هستیم و مجری از وی پرسش‌های متفاوتی می‌کند تا مخاطب به یک شناخت متفاوت درباره مهمان برسد .

بنابه گفته عقیلی،جمشید مشایخی،داریوش ارجمند،پروانه معصومی،فتحعلی اویسی،مسعود ده‌نمکی،امیر دریاسالاری،وحید شمسایی، حجت‌الاسلام شهاب مرادی و... برخی از مهمانان این برنامه هستند.

وی درباره بخش‌‌های این برنامه گفت:یکی از بخش‌های جذاب برنامه سخنان حضرت علی(ع)خواهد بود که در قالب کلیپ‌های متنوع همراه با تصاویر جذاب و نریشن (گفتار متن) پخش می‌شود.در این بخش تلاش می کنیم تا نظر جوانان را جلب کنیم.همچنین سخنان مرحوم حجت‌الاسلام کافی در قالب کلیپ در برنامه پخش می‌شود.

عقیلی با اشاره به موضوعات برنامه گفت:هر روز به یک موضوع متناسب با ایام ماه رمضان می‌پردازیم.برای نمونه،در شب اول به موضوع خوشرویی و در شب دوم به موضوع برکت خواهیم پرداخت .

عقیلی یکی دیگر از بخش‌های این برنامه را پخش فیلم‌های کوتاه براساس موضوعات برنامه ذکر کرد و گفت:این فیلم‌های کوتاه هر روز پخش می‌شود. قبل از اذان هم مناجات را به شکل متفاوت از روز قبل و همراه با تصاویر متنوع پخش خواهیم کرد .

برخی از عوامل سازنده این برنامه عبارتند از کارگردان هنری:داریوش ربیعی،نویسندگان:ستاره بهارلو،فرزانه و فرناز عقیلی،طراح صحنه:سپیده شریفی،کارگردان تلویزیونی:امیرهوشنگ بهشتیان و مصطفی عسگری،مدیر تولید:ولی نظمی،تدوین:فرناز روشنایی،گروه برنامه‌سازان:شیرین صمدی،کسری آتشی،علیرضا شادمنش و میثم آذرزاد،برنامه‌ریز و هماهنگی:مریم خالقی و مشاور برنامه:مهرداد رایانی‌مخصوص.

"ماه عسل" برای شبکه 3

محمد پیوندی که همراه حامد میرفتاحی کارگردانی برنام"ماه عسل"را به‌عهده دارد،درباره این برنامه به جام‌جم گفت:با توجه به این‌که مردم فرم و ساختار برنامه ماه عسل را دوست دارند و با آن ارتباط برقرار کرده‌اند، به همین علت با حفظ ساختار اصلی برنامه ،‌به موضوعات متفاوت در طول ماه رمضان می‌پردازیم.

وی ادامه داد: ما هر سال در برنامه ماه عسل روایتگر قصه آدم‌های مختلف هستیم، ولی امسال به شکلی دیگر این قصه‌گویی را برگزار و قصه آدم‌های متفاوت را در قالبی نو مطرح خواهیم کرد.موضوعات، نوع مستندها و چینش مهمانان نسبت به سال گذشته متفاوت است.

این کارگردان اشاره کرد: مهمانان برنامه امسال را از میان کسانی انتخاب کرده‌ایم که ممکن است در طول روز خیلی ساده از کنارشان عبور کرده باشیم،در حالی که شنیدن قصه زندگی‌هایشان جذابیت دارد.در برنامه"ماه عسل" به غیر از مستندهایی که درباره مهمانان برنامه پخش خواهیم کرد، مستندهای دیگری نیز تدارک دیده‌ایم.

"ضیافت الهی" در شبکه تهران

برنامه ضیافت الهی هم از شبکه تهران پخش می‌شود. محمدتقی فاضلی، تهیه‌کننده و کارگردان هنری این برنامه در این باره گفت: ویژه‌برنامه ضیافت الهی به‌صورت زنده هر روز  پخش می‌شود.این برنامه با ساختار جدید و به صورت ترکیبی با حضور هنرمندان و بازیگران مطرح کشور و با مشارکت سازمان بهزیستی، سرای احسان کهریزک و... تولید و پخش می‌شود.

وی ادامه داد: این برنامه را مجید یراق‌بافان اجرا خواهد کرد.در این برنامه خوانندگان و بازیگران سریال‌های شبکه تهران حضور خواهند داشت. دیدار با مددجویان سازمان بهزیستی و سرای احسان،تجلیل از خانواده‌های شهدای مفقودالاثر و مسابقه از دیگر بخش‌های برنامه ضیافت الهی است.همچنین هر روز گزارش بازارچه خیریه از برج میلاد در برنامه پخش می‌شود.

در برنامه ضیافت الهی خوانندگانی همچون قاسم افشار،مجید اخشابی،محمد علیزاده،رضا صادقی،فریدون آسرایی،مهراج محمدی،مانی رهنما،حامی،بهرام پاییزی،چنگیز حبیبیان،حمید خندان،بابک جهانبخش،رحیم شهریاری،مهرداد شهسوارزاده،بهنام علمشاهی،امیرتاجیک،مازیار عصری،شهرام زندی و امید حجت ترانه‌هایی را اجرا خواهند کرد.

/ 0 نظر / 15 بازدید