ساخت سری دوم  مجموعه « فرقه های سری» در شبکه مستند به تصویب رسیده و این مجموعه در حال آماده سازی است.

«اسماعیل حاج حیدری» تهیه‌‌کننده مجموعه مستند «فرقه‌های سری» ضمن اعلام این خبرگفت: خوشبختانه سری اول مجموعه مستند «فرقه‌های سری» با استقبال بالایی از سوی مخاطبان قرار گرفت و علی‌رغم مشکلاتی که در راه تولید چنین آثاری وجود دارد، تصمیم گرفتیم سری دوم را در شبکه مستند تولید کنیم . در حال حاضر نیز درگیر تحقیق و طراحی محتوا و موضوعات قسمت های مختلف هستیم تا با حل مشکلات مالی بتوانی مجموعه را کلید بزنیم.

حاج حیدری درباره تفاوت سری دوم این مجموعه نسبت به سری قبل « فرقه های سری» گفت : این مجموعه ادامه مباحث سری قبل را دنبال می کند. در سری اول شکل گیری و رشد فرقه ها تا قرن 18 مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و در سری دوم قصد داریم دویست سال گذشته را مورد بررسی قرار دهیم و همان طور که مشخص است مباحث ما بیشتر نمود سیاسی پیدا خواهند کرد. ضمن اینکه در ساختار برنامه نیز قطعا نوآوری هایی خواهیم داشت.

این کارگردان که مستندش به عنوان مستند برتر فصل تابستان مورد تقدیر قرار گرفت و از سوی شورای نظارت سازمان صدا و سیما نیز مثبت ارزیابی شد ابراز امیدواری کرد ضبط « فرقه های سری 2» به محض تامین مالی به زودی آغاز شود.

گفتنی است مجموعه مستند «فرقه‌های سری» به تهیه‌کنندگی اسماعیل حاج حیدری در 13 قسمت از شبکه مستند پخش شد و مورد استقبال قرار گرفت.

بقیه در ادامه مطلب


موضوع این مجموعه مستند بررسی و تحلیل فرقه‌های سری است و از اهداف این برنامه آشنایی مردم با نحوه شکل‌گیری و قدرت یافتن شبکه انجمن‌های سری، افشاء واقعیت‌های پشت پرده این انجمن‌ها و آشنایی با نمادها و نشانه‌های مشترک بین این جوامع است چرا که بسیاری از افراد هنوز از مفاهیم و نمادها و نشانه‌های شیطانی بعضی از این جریان‌ها اطلاعی ندارند.

 به این منظور در طول قسمت‌های مختلف تاریخچه شکل‌گیری فرقه‌های سری از مصر و یونان باستان، قرون وسطی، رنسانس،  ... تا شکل‌گیری فرقه‌های امروزی مورد بررسی قرار گرفته است.  نام برخی از انجمن‌های سری که مورد بررسی قرار گرفته از این قرار است: شوالیه‌های معبد، شوالیه‌های مالت، کابالا، فراماسونری، شیطان‌گرایی، انجمن جمجمه و استخوان، بیلدربرگ و ... که البته تحلیل این انجمن‌ها با رویکرد سیاسی مذهبی صورت پذیرفته است. ساختار برنامه مستند ترکیبی نریشن محور بدون مجری است که در برنامه کارشناسان مختلفی در حوزه‌های موسیقی، رسانه، ادیان و عرفان، باستان شناسی، نماد شناسی، اسطوره شناسی، تاریخ، سیاست به بحث و نظر پرداخته‌اند. علاوه بر مصاحبه با کارشناسان داخلی، کارشناسان  مختلفی از کشورهای گوناگون به زبان‌های انگلیسی، عربی، ترکی، ایتالیایی و ... به بحث کارشناسی درباره این موضوعات پرداخته‌اند. در واقع می‌توان گفت که در این برنامه با 107 کارشناس خارجی مصاحبه شده است که از میان آنها  27 کارشناس خارجی به 4 زبان انتخاب شده و در برنامه گنجانده شده‌اند. ساخت این مجموعه سه سال زمان برده که تامین محتوا تامین کارشناس و تصاویر آرشیوی برای این مجموعه یکی از مشکلات تولید این سریال مستند بوده است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۱۱/٧ | ۱:٢٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.