مدیر شبکه «شما» با بیان اینکه تمام برنامه‌های این شبکه ایرانی است، گفت: در آخرین گامی که برداشتیم، شبکه «شما» دوزبانه شد.

«مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه تلویزیونی «شما» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: به تازگی قابلیت دو زبانه شدن شبکه «شما» برای مخاطبان این شبکه فراهم آمده است.

وی ادامه داد: با استفاده از این امکان مخاطبان می‌توانند علاوه بر گویش فارسی برنامه‌ها، آن را به یک زبان محلی که ما برای برنامه تدارک دیده‌ایم بشنوند.

احمدی توضیح داد: گستره مخاطبان شبکه «شما» کل ایران هستند. به تعبیری شما می‌توانید بگویید شبکه ملی ایران. تعریف کامل ما شبکه مردم ایران در شبکه شما است. برنامه‌هایی هم که این شبکه پخش می‌کند، در حقیقت تولیدات استان‌های مختلف ایران است که گاهی با زبان و لهجه همان استان تولید می‌شوند. از آنجایی که اقوام مختلف ایران در سراسر کشور پراکنده هستند و از دیدن آثار متعلق به منطقه خود خوشحال می‌شوند، لذا تصمیم گرفتیم که شبکه شما به دو زبان فعالیت کند.

وی افزود: از این طریق آثاری که روی شبکه شما می‌روند هم به زبان محلی و هم به زبان فارسی برای علاقه‌مندان قابل دریافت هستند. یعنی امکان دارد یک سریال که به زبان فارسی تولید شده، علاوه بر زبان اصلی،‌ به یکی از زبان‌های ایران نظیر کردی یا ترکی نیز دوبله شده و از این شبکه پخش شوند و بالعکس.

احمدی در ادامه سخنان خود عنوان داشت: امروز که فناوری دیجیتال در کل کشور شایع شده است و تحریم‌های ماهواره‌ای گریبان کشور ما را ظالمانه گرفته است، اهمیت شبکه شما بیشتر خود را نشان می‌دهد. شبکه‌ای که بر مبنای توانمندی داخلی، فناوری‌های نوین داخل کشور در عرصه جمعیتی و جغرافیایی گسترده شده بدون اینکه هیچ گونه وابستگی به منابع خارجی داشته باشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه شما


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/۱٠/٢٥ | ٧:٠٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.