مدیرکل صداوسیمای استان خوزستان از راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در دو شهر مسجدسلیمان و اندیکا خبر داد.

مسلم رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی و هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: این فرستنده‌های دیجیتال قابلیت دریافت 36 کانال تلویزیونی و رادیویی را به صورت دیجیتال دارند.

رحیمی ادامه داد: با نصب و راه‌اندازی این دو فرستنده علاوه بر شهرهای مسجدسلیمان و اندیکا تعداد زیادی از روستاهای اطراف این دو شهرستان نیز از نعمت صدا و تصویر شبکه‌های دیجیتال برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: همه شبکه‌هایی که ما در تهران، اهواز و دیگر شهرها داریم از این به بعد در این مناطق نیز از طریق گیرنده دیجیتال و آنتن پشت بام قابل دریافت هستند.

رحیمی توضیح داد: بخش از اعتبار راه‌اندازی این گیرنده دیجیتال از محل استانی و بخش دیگر آن نیز از طریق صداوسیما تهیه شده است و مبلغ آن بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان است.

مدیر کل صدا و سیمای استان خوزستان توضیح داد: قدرت فرستنده‌های دیجیتال به این صورت است که اگر مانع اصلی همچون کوه جلوی آن‌ها نباشد می‌توانند تمام مناطق اطرافش را پوشش دهد. اکنون جمعیتی که تحت پوشش این فرستنده قرار می‌گیرد شامل 120 هزار نفر در مسجدسلیمان و 35 هزار نفر در اندیکا است.

او همچنین افزود: در مرحله بعدی قرار است فرستنده دیجیتال را برای لالی و هفتکل راه‌اندازی کنیم که احتمالاً پیش از سال جدید سعی می‌کنیم این کار انجام شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال خوزستان , افتتاح , فرستنده دیجیتال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/۱٠/۸ | ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.