ارسال بیش‌ از ۳۰۰ اثر بین‌المللی به جشنواره جام‌جم/ پخش آزمایشی شبکه انقلاب و دفاع مقدس سیما در اوایل دهه فجر
خبرگزاری تسنیم: در جریان حضور مدیر شبکه یک سیما در خبرگزاری تسنیم با او گفتگویی انجام شد. بخشی از این گفتگو، به جریان جشنواره جام‌جم برمی‌گشت. وجود بخش بین‌الملل مهمترین تمایز این دوره از جشنواره از دیدگاه فرجی است.

مهدی فرجی مدیر شبکه اول سیما به همراه چند نفر از مدیران گروه‌های مختلف این شبکه دو روز پیش از خبرگزاری تسنیم بازدید کرد.در این بازدید حجت‌الاسلام مصطفی توکلیان مدیر گروه معارف، خانم آشتیانی‌زاد مدیر گروه اجتماعی، رحمان سیفی‌آزاد مدیر گروه مجموعه‌های تلویزیونی، امیر سیاح مدیر گروه اقتصاد و محمدرضا پورحسن مدیر اطلاع‌رسانی شبکه یک سیما حضور داشتند.

فرجی سپس در یک نشست‌خبری؛ به گفتگو با خبرنگاران حوزه تلویزیون خبرگزاری تسنیم نشست.از فرجی در مورد مهمترین اتفاق پیش‌روی صداوسیما در روزهای آتی؛ جشنواره جام‌جم و تمایز این دوره جشنواره پرسیدیم.فرجی گفت: تمایز مهم این دوره وجود بخش بین‌الملل است. از سال گذشته برای حضور یک بخش‌ بین‌المللی در جشنواره جام‌جم برنامه‌ریزی شده بود تا آثار کشورهای خارجی به خصوص آن‌هایی که با موضوعات مقاومت و بیداری اسلامی تولید شده‌اند، هم در این جشنواره حضور داشته باشند و داوری شوند.

وی با بیان اینکه رسانه ملی نیز آثار قابل توجه و فاخری در این راستا تولید کرده است، افزود: برای ایجاد استحکام و پایداری بخش بین‌الملل و ایجاد یک رقابت عادلانه و باانگیزه در سال اول، آثار داخلی در این بخش شرکت نمی‌کنند و داوری نمی‌شوند و این دوره را صرفا به آثار کشورهای خارجی اختصاص داده‌ایم.

فرجی اضافه کرد: تا به امروز بیش از 300 اثر در بخش بین‌الملل جشنواره از کشورهای مختلف به جشنواره ارسال شده است و همراه با داوران ایرانی، چند داور از کشورهای فلسطین، لبنان و سوییس نیز حضور دارند و آثار را قضاوت خواهند کرد.

دبیر سومین جشنواره تلویزیونی جام‌جم بااشاره به اینکه اسپانسر جشنواره هنوز مشخص نشده است، اضافه کرد: از بین چند شرکتی که برای تامین منابع مالی جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند و پیشنهاد داده‌اند هنوز انتخابی نکرده‌ایم؛ اما نام این شرکت در چند روز آینده نهایی و معرفی شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی موجود در رسانه ملی، برگزاری جشنواره جام‌جم را بدون اسپانسر و حمایت کننده غیرممکن دانست و گفت: البته جشنواره تلویزیونی جام‌جم با توجه به تعداد آثار زیادی که به شکل‌های مختلف در آن شرکت دارند قابل مقایسه با سایر جشنواره‌ها نیست، اما در عمل بسیار کم‌هزینه‌تر و کم‌خرج‌تر از جشنواره‌های مشابه برگزار می‌شود.

مدیر شبکه یک سیما درخصوص شبکه انقلاب؛دفاع مقدس و بیداری اسلامی و زمان راه‌اندازی این شبکه گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این شبکه اوایل دهه فجر افتتاح و راه‌اندازی می‌شود و احتمالا والی‌نژاد؛ مدیرگروه حماسه و دفاع‌مقدس شبکه اول رئیس آن خواهد بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه دفاع مقدس , شبکه های دیجیتال , افتتاح


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٩/٢٠ | ٧:٢۱ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.