همزمان با نیمه شعبان و میلاد باسعادت منجی عالم بشریت 10 طرح حوزه فنی صدا و سیمای گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛معاون توسعه و فناوری رسانه ملی در حاشیه افتتاح این طرح ها از خودکفایی ایران در تولید فرستنده های دیجیتال رادیویی و تلویزیونی خبر داد.


علی عسگری عنوان کرد: همچنین در زمینه فرستنده های تلویزیونی دیجیتال بعد از آنکه فرستنده های، 5 ، 10 ، 500 وات را تولید کردیم اخیرا فرستنده های یک کیلو وات، دو کیلو وات، سه کیلو وات تولید شده است و تولید فرستنده های شش کیلو وات نیز در حال تحققیق و توسعه است و امیداوریم امسال سازنده آن باشیم .  وی افزود: پوشش سامانه تلویزیون دیجیتال در کل کشور به 80 درصد رسیده است و با توجه به فشار آمریکا برای اخلال در شبکه های رادیویی و تلوزیونی که برخلاف قوانین بین المللی است، بررسی کردیم که اگر اخلال هم صورت گیرد پوشش دیجیتال برای مردم پایدار خواهد بود.

مدیرکل مرکز نیز، فرستنده تی اس دو TS2 دیجیتال ایستگاه پرقدرت تلویزیونی درازنو را با یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار از مهمترین این طرح ها برشمرد.

مقدسی گفت: با این طرح پوشش دیجیتال شبکه رسانه ملی در استان به 85 درصد و شمار شبکه های تلویزیونی قابل دریافت با دستگاه مبدل دیجیتال از 10 شبکه به 20 شبکه و شبکه های رادیویی اف ام به 19 شبکه رسید.موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فناوری دیجیتال , فرستنده دیجیتال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/٥ | ۱:۳۱ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.