گام اول:

سیم برق تلویزیون را از پریز در بیاورید و تا پایان برقراری همه اتصالات، تلویزیون را روشن نکنید.

گام دوم:


1-کابل آنتن را از  ورودی آنتن (RF IN) در پشت دستگاه مبدل به پریز آنتن متصل نمایید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید.


2-فیش های زرد (برای تصویر)، سفید و قرمز (صدای چپ و راست) سرکابل های صدا و تصویر را از  خروجی (A/V OUT) دستگاه مبدل به رنگ مشابه آن در ورودی (A/V IN) تلویزیون متصل نمایید.


3-در صورتی که تمایل دارید همزمان تلویزیون آنالوگ و دیجیتال را دریافت کنید، کابل آنتن را از  خروجی (RF OUT) در پشت دستگاه مبدل به  ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت تلویزیون متصل نمایید. لازم به ذکر است تلویزیون آنالوگ (تصاویر برفکی) در مناطقی که در آن ها دیجیتال فعال است تا پایان سال 92 قطع خواهد شد.

گام سوم:
سیم برق تلویزیون و دستگاه مبدل دیجیتال را به پریز برق متصل نمایید. تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده و با استفاده از کتابچه راهنمای مبدل، کانال های دیجیتال را جستجو و ذخیره نمایید.

 

روش استفاده از کابل HDMI برای انتقال صدا و تصویر از دستگاه مبدل به تلویزیون


اگر تلویزیون دارای  ورودی HDMI و دستگاه مبدل دارای خروجی HDMI می باشند، می توانید در مرحله دوم بجای کابل A/V از کابل HDMI برای انتقال صدا و تصویر از دستگاه مبدل به تلویزیون استفاده نمایید.

در صورتی که دستگاه مبدل و تلویزیون دارای سایر انواع خروجی ها برای انتقال صدا و تصویر می باشند، می توانید از کابل مخصوص مربوط به آن ورودی ، برای انتقال صدا و تصویر استفاده نمایید.

گام چهارم:


با استفاده از کنترل تلویزیون آن را به حالت ورودی صدا و تصویر ببرید.

گام پنجم:


با استفاده از دفترچه راهنمای مبدل و کنترل، گیرنده را در حالت جستجوی خودکار قرارداده و جستجوی شبکه ها را آغاز کنید.

گام ششم:


تمام شبکه های رادیویی و تلویزیونی دریافت شده را در گیرنده، ذخیره کنید.

گام هفتم:


حالا شما شبکه های تلویزیونی و رادیویی را با کیفیت بالا در اختیار دارید.

 

نحوه انتقال امواج RF از مبدلی که  خروجی RF یعنی (RF OUT ) ندارد

اگر دستگاه مبدل دارای خروجیRF  نبود می توان کابل آنتن را به یک توزیع کننده سیگنال یا اسپلیتر (splitter) وصل کرده، یکی از خروجی های آن را مستقیما به ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت تلویزیون و خروجی دیگر را به  ورودی آنتن (RF IN) در پشت دستگاه مبدل وصل نمایید.
 
روش نصب دستگاه مبدل برای تلویزیون های قدیمی بدون ورودی صدا و تصویر

اگر تلویزیون قدیمی باشد و فاقد خروجی صدا وتصویر رنگی باشد، صدا و تصویر باید به شکل اتصال ورودی آنتن دستگاه مبدل(TV RF OUT)  و به شکل قابل دریافت توسط تلویزیونهای آنالوگ تبدیل شود. دراین صورت کافیست فقط کابل آنتن را از خروجی TV RF OUT در پشت دستگاه مبدل تلویزیون دیجیتال به ورودی Antenna IN در پشت تلویزیون متصل نمایید.

چگونه در کنار سایر دستگاه ها مبدل تلویزیون دیجیتال نیز داشته باشیم

     تلویزیون دارای دو دسته ورودی A/V:
اگر تلویزیون شما دو دسته ورودی A/V ( فیش های زرد، قرمز و سفید) داشته باشد در این صورت، خروجی دستگاه دوم (مثلا DVD Player) را به یکی از ورودی های A/V تلویزیون و خروجی A/V مبدل را به ورودی دیگر تلویزیون وصل نمایید. معمولا تلویزیو ن ها چند ورودی A/V دارند.

تلویزیون دارای یک دسته ورودی A/V:
در صورت وجود تنها یک ورودی A/V در تلویزیون باید از یک سوییچ استفاده کنید که ورودی های آن، خروجیA/V دستگاه مبدل و خروجی A/V دستگاه دوم( مثلا پخش کننده های دی وی دی)  است. خروجی این سوییچ به تک ورودی A/V تلویزیون متصل می شود.

نصب گیرنده داخلی دیجیتال:

اگر تلویزیون LED یا LCD خریدید و بر روی جعبه  آن نوشته DTV-B  یا DIGITAL TV  و ... غیره نوشته شده باشد دیگر نیازی به گیرنده دیجیتال ندارید و فقط کافی است سیم را از بوستر به پشت تلویزیون وصل کنید و تا بدون واسطه (گیرنده دیجیتال) تصاویر دیجیتال را دریافت کنید.

برای همین هست که توصیه می کنیم در هنگام خرید تلویزیون به داشتن گیرنده داخلی در خود تلویزیون دقت فرمایید تا نیازی به گیرنده دیجیتال (set up box) نباشد با این کار نزدیک 100 هزار تومان در خرید تلویزیون صرفه جویی خواهید کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فناوری دیجیتال , گیرنده دیجیتال


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٩/۸ | ٦:۳٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.