یزد دومین استان پس از تهران است که فرستنده آنالوگ خود را خاموش می کند و بزودی این امر تا پایان سال در سراسر کشور اجرا خواهد شد

با خاموش شدن سیستم های قدیمی آنالوگ تلویزیونی دریافت شبکه های مختلف تلویزیونی فقط با دستگاه های گیرنده دیجیتال امکان پذیر می باشد


جلسه هماهنگی اجرای این طرح در مرکز یزد با حضور گودرزی مدیر کل فرستنده های تلویزیونی و اف ام سازمان صدا و سیما، دشتی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، آسایش مدیر کل و جمعی از معاونین صدا و سیمای مرکز برگزار شد در ابتدای جلسه آسایش مدیرکل مرکز ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، از مساعدتهای اداره کل فرستنده های تلویزیونی و اف ام در جهت پوشش دیجیتالی قسمت اعظمی از سطح استان تشکر و قدردانی کرد. وی همچنین با اشاره به پخش مراسمات عزاداری ایام محرم بصورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری از تلاشهای واحد فنی در انعکاس این مراسمات تشکر کرد.

در ادامه جلسه معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به ظرفیت فرهنگی استان و نامگذاری بعنوان حسینیه ایران از تلاشهای موثر صدا و سیما در پخش برنامه های فرهنگی و مراسمات عزاداری و انعکاس آن در سطح استانی، کشور و حتی جهانی تشکر کرد و بخش مهمی از این اقدامات را مرهون تلاشهای واحد فنی و فرستنده های تلویزیونی دانست. وی گفت: استان یزد جدا از ظرفیتهای فرهنگی و دینی دارای ظرفیتهای چشمگیری در بخش فنی، تکنولوژی اطلاعات و امنیت شبکه است و می تواند بعنوان یک پایگاه پشتیبانی در امر پژوهش و تولید برای استانهای همجوار مطرح باشد و خیلی از وظایف فنی _ پشتیبانی استانهای همجوار، می تواند از طرف صدا و سیمای مرکز به اداره کل صدا و سیمای یزد واگذار شود. در این جلسه گودرزی مدیر کل فرستنده های تلویزیونی و اف ام با اشاره به تدوین سند چشم انداز خاموشی فرستنده های آنالوگ گفت: این خاموشی فرستنده های آنالوگ بتدریج در سراسر کشور تا پایان سال جاری انجام می شود. وی ادامه داد: این خاموشی ها فقط در مناطقی انجام می شود که سیستم های دیجیتال نصب شده است.

گودرزی افزود: هدف از این طرح تقویت شبکه های اف ام و همچنین تقویت سیستم های دیجیتال است. وی گفت: رسانه های دیداری و شنیداری در دنیا برای ارائه محتوا از روشهای جدیدی همچون IPTV و IPMEDIAاستفاده می کنند ولی در کشور ارائه محتوای رسانه ملی بر اساس سیستم سنتی Broadcast است و به همین دلیل سازمان صدا و سیما در نظر دارد با هماهنگی مخابرات کشور و آماده سازی زیرساختهای لازم این سیستمهای جدید را تا دی ماه سال آینده در بخشی از مناطق کشور به بهره برداری برساند.

وی خاطر نشان کرد اگر این امر محقق شود در خیلی از مناطق مانند روستاها و یا مناطق صعب العبور که پوشش دیجیتالی و حتی آنالوگ سخت و هزینه بر است، این سیستمهای جدید می تواند روش مناسبی برای دسترسی مخاطبان به محتوای شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد. وی در پایان از جدیت و پشتکار صدا و سیمای مرکز یزد در پوشش 80 درصدی دیجیتال در سطح استان تشکر کرد. لازم به ذکر است، هم اکنون 20 شبکه رادیویی وتلویزیونی از طریق گیرنده های دیجیتال قابل دریافت است و پوشش شبکه های دیجیتال در استان یزد بالغ بر 80 درصد می باشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال یزد , صدا و سیما , شهر های دیجیتالی , شبکه های دیجیتال


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٩/۱ | ٥:٤٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.