شبکه «پویا» هم زمان با هفته بسیج ۸ انیمیشن با موضوع دفاع مقدس روی آنتن می‌برد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس،‌انیمیشن‌های نوید و ندا، خاطرات جنگ، و عشق پیدا شد، پوتین و شقایق، شیرهای آلواتان، حکایت سوم، چشمه‌ای که به دریا پیوست و سکو عنوان 8 انیمیشنی است که به مناسبت هفته بسیج در کنداکتور شبکه پویا قرار گرفته است.

انیمیشن «نوید و ندا» به تهیه‌کنندگی مرضیه دادمهر در 26 قسمت هفت دقیقه‌ای با تکنیک 3بعدی در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تولید و هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.

این انیمیشن  با مضمونی آموزشی مفاهیم دینی را در ساختاری دراماتیک و به شکلی آسان برای کودکان تولید شده است. در هر قسمت این انیمیشن مجموعه به شکلی آموزنده کودکان را با مفاهیمی مانند صبر- صرفه جویی - مبارزه با زورگویی– بخشش و .....آشنا می‌کند.

پدر و مادر نوید وندا به صورت خلاقانه به فرزندان خود درس زندگی می‌دهند.

انیمیشن نوید و ندا در دو ساعت 15:33و 17روز شنبه 2 آذر ماه از شبکه پویا پخش می‌شود.

انیمیشن «خاطرات جنگ» به کارگردانی مهدی خرمیان با تکنیک فتو انیمیشن در 13 قسمت 10 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید و هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.

فیلم نامه این انیمیشن با قلم سیروس کهوری‌نژاد درباره خاطرات بسیجیان در جبهه‌های جنگ تحمیلی نوشته شده است.

انیمیشن «خاطرات جنگ» از روز شنبه 2 آذر ماه ساعت 18:33 از شبکه پویا پخش می‌شود.


انیمیشن «عشق پیدا شد» به کارگردانی سیدجواد حسینی به تهیه‌کنندگی علیرضا عاقل‌زاده و با تکنیک سه بعدی در یک قسمت 4 دقیقه ای تولید شده است.

انیمیشن «و عشق پیدا شد» در روز یک شنبه  3 آذر ماه  ساعت 18:38از شبکه پویا پخش می‌شود.

اﻧﯿﻤﯿﺸﻦ «ﭘﻮﺗﯿﻦ و ﺷﻘﺎﯾﻖ» اﻧﯿﻤﯿﺸﻨﯽ دو ﺑﻌﺪی ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع اﯾﺜﺎر و ﺷهادت اﺳﺖ ﮐﻪ در 20 دﻗﯿﻘﻪ به کارگردانی علیرضا فرمانی و به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

داستان این انیمیشن درﺑﺎره ﮐﺒﻮﺗﺮی اﺳﺖ ﮐﻪ وﺻﯿﺖ ﻧﺎﻣﻪ ﺷهیدی را ﺑﺎ ﺧﻮد ھﻤﺮاه دارد و ﻗﺮار اﺳﺖ ﮐﻪ آن را ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮاده ﺷهید ﺑﺮﺳﺎﻧﺪ.

انیمیشن پوتین و شقایق شنبه2 آذر ماه ساعت 20:46 از شبکه پویا پخش می‌شود.

کلیپ «حکایت سوم» به کارگردانی کیانوش زندی با تکنیک دو بعدی و به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا و قرار است روز یکشنبه 3 آذر ماه ساعت 21:07 از شبکه پویا پخش شود.

«شیرهای آلواتان» عنوان انیمیشنی دیگر از تولیدات مرکز پویانمایی صبا است که به کارگردانی بهروز سلطانی‌فر با تکنیک سه بعدی کامپیوتری و با زمان 20 دقیقه تولید و هم اکنون به مناسبت هفته بسیج در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.

این انیمیشن با مضمون جنگی به روایت داستانی از رزمندگان می‌پردازد و سعی دارد تا هر چه بیشتر مخاطب کودک و نوجوان را که آشنایی کمتری با فضای جبهه و جنگ دارد با این حال و هوا آشنا سازد.

علی اصغر رنجبران شخصیت اصلی داستان رزمنده بسیجی است که در جریان یک عملیات شناسایی در کوهستان ها منطقه آلواتان براثر جراحت ناشی از گلوله دشمن به سختی مجروح می شود. در ادامه علی با غار در این منطقه مواجه می شود و برای در امان بودن از سرما و حمله ناگهانی دشمن به داخل این غار پناه برده و در آنجا با بچه‌شیر کوهی برخورد می‌کند.                                                                   

انیمیشن شیرهای آلواتان در روز دوشنبه 4آذر ماه ساعت 20:52 از شبکه پویا پخش می‌شود.

انیمیشن «چشمه‌ای که به دریا پیوست» به کارگردانی مهرزاد شورکی در یک قسمت 13 دقیقه‌ای با تکنیک عروسکی تک فرم در مرکز فارس به سفارش مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

انیمیشن چشمه‌ای که به دریا پیوست روز سه شنبه 5 آذر ساعت 13:52 از شبکه پویا پخش می‌شود.

انیمیشن «سکو» به کارگردانی مشترک سلمان خورشیدی و امیرمحمدزاده با تکنیک 3 بعدی با زمان 13دقیقه به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

داستان انیمیشن سکو درباره آخرین سکوی نفتی درخلیج فارس می باشدکه به دلیل شکوفایی صادرات غیرنفتی تعطیل می شود اماپیرمرد متصدی ونگهبان این سکو قصد مقابله با تعطیلی و جلوگیری از این امر را دارد.

انیمیشن «سکو» در روز 4 شنبه 6 آذر ماه ساعت 21:50 از شبکه پویا پخش می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه پویا , شبکه های دیجیتال


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/۸/۳٠ | ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.