ایستگاه فرستنده تلویزیونی دیجیتال شهر رامیان صبح امروز با حضور استاندار ، نماینده مردم رامیان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از  مدیران استان گلستان افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، صادقلو استاندار گلستان در مراسم افتتاح این ایستگاه فرستنده دیجیتال با اشاره به خدمات رسانه ملی گفت: با توجه به استفاده آحاد مختلف مردم از برنامه های  رسانه ملی ، باید با برنامه ریزی مناسب و جامع از این امکانات نهایت استفاده را برد .

مدیر کل صدا و سیمای گلستان نیز هدف از افتتاح این فرستنده را پوشش مطلوب شبکه های دیجیتال برای مردم این منطقه دانست و گفت: با وجود مشکلات متعدد به منظور سیگنال دهی دیجیتالی برای مردم  این منطقه، این سامانه باهمت و تلاش استاندار و مسئولان شهرستانی و همکاران حوزه معاونت فنی به بهربرداری رسید .

اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال برای راه اندازی این ایستگاه هزینه شده است .

مدیر کل صدا و سیمای گلستان با اشاره به افزایش تعداد استودیو‌ها و مراکز سیار در استان، تأکید کرد: با افتتاح این ایستگاه دیجیتال در رامیان نیز 150 ایستگاه و 640 فرستنده دیجیتال نیز برای پوشش در سراسر استان باقی مانده است.

در ادامه این مراسم، مقدسی  گفت: با توجه به اینکه مسئله دیجیتالی شدن شبکه‌های تلویزیونی در رأس امور سازمان صدا و سیما قرار دارد، دور ماندن از این تکنولوژی، بزرگ‌ترین عقب‌ماندگی استان‌ها به‌شمار می‌رود.

مقدسی بیان کرد: در چند ماه آینده 2 فرستنده جدید هم افتتاح خواهد شد که با افتتاح این فرستنده ها پوشش دیجیتال در استان نزدیک به 90 درصد خواهد رسید.

سامانه دیجیتال TS1 و TS2 ایستگاه تلویزیونی شهر رامیان با توان 50 وات به ترتیب روی کانال های 25 و 31 قابلیت سیگنال رسانی 20 شبکه تلویزیونی شبکه های اول، دوم، سوم، چهارم، تهران، خبر، استانی، قرآن، آموزش، مستند، آی فیلم، نمایش، ورزش، پویا، بازار، شما، العالم و پرس تی وی و سلامت و تماشا و 22 شبکه رادیویی ایران، پیام، جوان، ورزش، معارف، قرآن، فرهنگ، سلامت، تهران، آوا، اقتصاد، نمایش، فصلی، صدای اسلام، صدای آشنا، عربی، کتاب، دانش، تلاوت، گفتگو، ترکمن و گلستان با کیفیت بالا را دارد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فرستنده دیجیتال , دیجیتال گلستان , افتتاح


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/۸/٢٥ | ٦:٠٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.