مجموعه مستند « ابر سازه ها » که یکشنبه ها ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود ، در این قسمت که یکشنبه ، 19 آبان ماه ، پخش خواهد شد به سراغ تونل هوشمند مالزی می رود.

 

تونل هوشمند کوالالامپور یکی از جالبترین سازه های جهان است . تونلی به طول ۹۷ کیلومتر که در دل یکی از غیرقابل پیش بینی ترین زمین های این کره خاکی ساخته می شود . در کمال تعجب این تونل درست چند متر پایین تر از خیابان های بک شهر بزرگ احداث شده است . هزینه ساخت این تونل به نیم میلیارددلار خواهد رسید و بیش از ۴ سال به طول خواهد انجامید . در این مستند تمامی مراحل ساخت این تونل،دستگاه های عظیم الجثه مورد استفاده در این پروژه و حتی مدیر پروژه و از همه مهم تر دلیل ساختن چنین تونل طویلی را آن هم فقط چند متر پایین تر از شهر را خواهید فهمید.

« ابر سازه ها » به اجرای پروژه های عظیم در نقاط مختلف دنیا با موضوعات گوناگون سد سازی , ساخت برج , فرودگاه , پل , تونل , بزرگراه و. .... میپردازد که برخی از آنها عبارت اند از : مستند ساخت پیست اسکی دبی - گسترش کانال پاناما- ساخت فرودگاه هنگ کنگ - ساخت استادیوم در آریزونا آمریکا - پل 80 کیلومتری که شمال آمریکا را به آسیا وصل میکند-ساخت پلی بر روی رودخانه کوپر - هتل برج .

 در این مجموعه سعی شده است از روند پروژه ها از روزهای اولیه اجرا تا مرحله بهره برداری تصویر و گزارش تهیه شود و در گفت و گو با مهندسان نابغه دنیا ، روند اجرای این پروژه ها توضیح داده شده و نشان دهد که چگونه قدرت تفکر و خلاقیت مهندسی بر عظیم ترین مشکلات بوجود آمده غلبه خواهد کرد.

« ابر سازه ها » به تهیه کنندگی مایجا لویو و در چند فصل از شبکه مستند پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/۸/۱۸ | ۳:۳٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.