مدیران رادیو  معارف امروز برنامه های این رسانه را  برای روزهای مختلف محرم به ویژه دهه اول این ماه  ، معرفی کرد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی  این برنامه ها عموما در تبیین اهداف قیام امام حسین (ع)  و  سیره سالار شهیدان  تنظیم و تهیه شده اند .

نوآوری در برنامه‌های محرم شبکه‌های رادیویی

حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر، مدیر شبکه رادیویی معارف در نشستی خبری گفت : شبکه های رادیویی حوزه معاونت سیما با 7 راهبرد، در ایام محرم برنامه‌های جدیدی را تقدیم شنوندگان خواهند کرد . وی گفت: امسال سعی کرده‌ایم که برنامه‌های ایام محرم بویژه تاسوعا و عاشورا را با طراحی جدید و با 70 راهبرد اصلی در قالب  موضوعاتی چون نگاه عاشورایی ، جایگاه امامت و رهبری در قیام امام حسین(ع) ، ترویج سبک زندگی عزت‌مندانه ، جامعه‌ پویا در پرتو احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، اهمیت به نسل نوجوان و جوان، شناخت دشمن و دشمن‌شناسی تهیه و تولید کنیم . رئیس شبکه رادیویی معارف گفت : در برنامه‌های ایام محرم شبکه‌های رادیویی حوزه معاونت صدا بیش از 60 کارشناس دینی و مذهبی حضور خواهند داشت . وی افزود : برنامه‌های ایام محرم امسال رنگین کمانی از آداب، سنن و رسوم عزاداری در مناطق کشور خواهد بود. وی با اشاره به اینکه برنامه‌های محرم امسال شبکه‌های رادیویی در قالب‌های مسابقه، گفتگومحور، سخنرانی، مداحی، ترکیبی، مستند، نمایشی، علمی و فرهنگی و ارتباط زنده با مراکز صداوسیمای کشور خواهد بود به کنداکتور برنامه‌های شبکه‌های رادیویی در ایام محرم پرداخت . حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر گفت : در دهه اول ماه محرم 13 سریال نمایشی طراحی شده که از شبکه‌های مختلف رادیویی پخش خواهد شد . وی افزود : 25 شبکه رادیویی حوزه صدا در این ایام 80 هزار دقیقه برنامه  تولید و پخش می کنند . این میزان برنامه در قالب 2265 برنامه  تنظیم  و تولید شده است . مدیر شبکه رادیویی معارف همچنین با تاکید بر اینکه امسال پشتوانه بسیار خوبی برای تولید و پخش برنامه‌های ایام محرم شبکه‌های رادیویی داشتیم برخی از برنامه‌های مهم شبکه‌های رادیویی را در ایام محرم اینگونه اعلام کرد:

رادیو ایران با 47 عنوان برنامه ، از جمله برنامه "مهر" "در امتداد عقیده" ،" حسینیه محرم"  رادیو فرهنگ با 28 عنوان برنامه از جمله برنامه‌های مهم "طواف در تَف"، "سراپرده راز"، "از کوفه تا شام "رادیو تهران با 18 عنوان برنامه از جمله " مقتل‌خوانی"، "عبور از شانه‌های ماه"، "سجاده معرفت "رادیو جوان با 20 عنوان برنامه از جمله " تشنه‌ترین دریا"، "تکیه شبانه"، "سایه‌بان "رادیو قرآن با 9 عنوان برنامه ازجمله "قرآن کربل"ا،" اشراق"، "والشمس". رادیو کتاب با 6 عنوان برنامه  از جمله "قلم‌های عاشورایی"، "هزار برگ زرین". صدای آشنا که برای ایرانیان خارج از کشور پخش می‌شد و در آسیا و اروپا و آمریکا قابل دریافت است با 11 عنوان برنامه  از جمله " حکمت حسینی"، "سفر عشق". رادیو ورزش با 7 عنوان برنامه از جمله "ردپای عشق"، "عاشورا حماسه تاریخ‌ساز"، "در امتداد عشق ".رادیو اقتصاد با 9عنوان برنامه از جمله "حرم تا حرم"، "سوز عطش"، "کشتی نجات ". رادیو ورزش با 21 عنوان برنامه از جمله "سوی آسمان‌ها"، "مویه‌های غریبانه". رادیو گفت وگو با 21 عنوان برنامه از جمله "شرح بی‌نهایت"، "عهد سرخ ".رادیو سلامت با 18عنوان برنامه از جمله "عطر سیب" و رادیو نمایش که برنامه‌های نمایشی خود را در قالب شخصیت‌های تاثیرگذار عاشورا، تقدیم علاقه‌مندان خود خواهد کرد . همچنین رادیو معارف و رادیو ندای اسلام که از دو کانال بخش فارسی و انگلیسی بهره می‌برد در ایام محرم 20درصد برنامه‌های خود را به این موضوع اختصاص داده است . ویژه برنامه‌های موج اشک، سبک زندگی عزت‌مندانه، شعر،مداحی، نینوا، بررسی آسیب‌ها، سریال دلاور نوخیره، مجموعه کودکانه، ایستگاه جوانی، مجموعه برنامه حسینیه، سخنان سیدالشهداء به زبان انگلیسی از جمله برنامه‌هایی است که در ایام محرم از دو بخش فارسی و انگلیسی رادیو معارف و رادیو ندای اسلام برای مخاطبان و علاقه‌مندان پخش خواهد شد .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو , شبکه های صدا و سیما , ماه محرم


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۸/۱۳ | ٦:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.