شبکه های مختلف سیما در ایام محرم  ، سمت و سوی  برنامه های خود را تغییر دادند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در این ایام ویژه برنامه هایی برای همراهی رسانه ملی با عزاداران حسینی برنامه ربزی شده که  شامل فیلم های سینمایی ، مجموعه های تلویزیونی جدید ، برنامه های گفت و گو محور ، ارتباط های تصویری  و رادیویی با  اماکن متبرکه  و هیئت های مذهبی  ، پخش مراسم عزاداری در هیئت های بزرگ تهران و شهرستانها و بازپخش سریال های پخش شده است . در این چارچوب شبکه یک سیما برنامه‌هایی چون " این شب‌ها" را در 10 برنامه 60 دقیقه‌ای  ، "مجموعه مختارنامه"  و مستند "زخم شانه‌های پیامبر"، را در جدول پخش خود قرار داده است  .

شبکه دو سیما نیز که موضوع خانواده موفق دینی را در این ایام پیگیری می کند برنامه های "بچه های مسجد" ، ویژه برنامه "شیرخوارگان حسینی" و مستند "نخل" و همایش "نوجوانان حسینی " را در جدول پخش  محرم خود قرار داده است . شبکه سه سیما  با ویژه برنامه های "مصباح "  "درپی کاروان " و "سفیر هدایت " عزاداری‌های مردم به خصوص جوانان را در هیئت های مختلف منعکس می کند .

در شبکه چهار سیما هم عزاداری‌های ایرانیان خارج از کشور ، عزاداری‌های سایر ملل "، "مستند‌های آداب و رسوم عزاداری در ایران" ، "پرده عشاق "، و معرفی کتاب‌های تفسیر و تحلیل واقعه عاشورا در دستور کار پخش قرار گرفته است .

شبکه تهران هم  13 برنامه ویژه 60 دقیقه‌ای درباره دلدادگان حسینی ، درس‌هایی از واقعه عاشورا و عزاداری‌های سنتی در جدول پخش خود قرار داده است  و شبکه قرآن و معارف با پخش زنده عزاداری ها و مراسم سخنرانی در هیئت های مذهبی  بخشی از برنامه های عزاداری در سطح کشور را انعکاس می دهد .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , ماه محرم


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۸/۱۳ | ٦:۳۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.